Codzienne rozważania_22.04.10 Obietnica na każdą porę

James Ryle

„lecz ci, którzy ufają Panu*), nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają” (Iz. 40:31)..

*) w ang. przekładach jest „ci, którzy czekają na Pana”

Przez dwa dni zajmowaliśmy się tym wersem. Można odkryć o wiele więcej w tym krótkim słowie, lecz ufam, że te myśli były bardzo pomocne w waszej drodze z Jezusem.  Jednym z moich ulubionych zajęć przy studiowaniu takich wersów jak ten, jest zagłębianie się w bogactwo znaczeń hebrajskich słów (czy greckich w przypadku NT) i wplatanie tych znaczeń i wglądu jakie dają w to, co nazywam pastorską parafrazą. Zrobiłem to z tym wersem i oto co mogę zaoferować ci jako „obietnicę na każdą porę”:

„Ci, którzy związują się z Panem, którzy splatają się z nim jak włókna liny, będą doświadczać wielkiej wymiany. Będą obserwować wymianę swoich słabości na Jego moc, swojej niestałości na Jego stanowczość; swego zmęczenia na jego wigor i męstwo;, itd.,… itd.,…   „Będą obserwować, jak brak ich umiejętności będzie wymieniany na coraz większe możliwości do tworzenia tego, co akurat będzie potrzebne w danej sytuacji i to z takim skutkiem, który zawsze odniesie znaczenie. Będą wstępować na coraz wyższe miejsca i będą skuteczni w swojej działalności.  Będą poruszać się szybko i z determinacją, bez ciężkiego oddechu wyczerpania czy męczącego mozołu”.

Podsumowując, poleciłbym ci sprawdzić, w którym jesteś miejscu tego tekstu: oczekujesz, lecisz, biegniesz czy idziesz? Odkrycie miejsca, w którym jesteś obecnie, ustawi cię do najłagodniejszego przejścia do miejsca, do którego Pan cię zabiera dalej. A bądź tego pewien: On zawsze prowadzi cię do przodu i w górę,…szczególnie w tych chwilach, gdy czujesz się tak, jakby On o tobie całkowicie zapomniał i porzucił cię.

Bądź zachęcony, ponieważ Bóg jest wierny. Dni twojego latania jeszcze nie zakończyły się.aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *