Moc Boża skierowana ku Tobie.

Young Steve

Ef. 1:15-23 Ten werset opisuje potężną moc Bożą, która jest dla ciebie dostępna.  Nie jest to prosty opis potężnej Bożej mocy – jest to opis potężnej mocy, która jest dla ciebie dostępna!

Większość ludzi zgadza się z tym, że Bóg ma potężną moc, niemniej jednak tylko niewielu zwraca uwagę na to, że ta ogromna moc jest zwrócona ku nam, którzy wierzymy (w. 19). Nie jest to po prostu potężna moc, lecz moc zwrócona ku  tobie, dostępna dla ciebie. Zgodnie z tym fragmentem Bóg chce abyś miał objawienie tego. Gdy to zobaczysz, zdasz sobie sprawę z tego, że ogromna Boża moc ku uzdrawianiu jest dostępna dla ciebie właśnie teraz. Moc Boża wyniosła Chrystusa wysoko ponad wszelkie imię jakie może być wymienione. Choroby mają imiona (nazwy) jak: AIDS, Alzheimer, rak, grypa, malaria, cukrzyca, skleroza, zapalenie płuc…lista jest bardzo długa. Te nazwy są wymieniane codziennie w szpitalach na całym świecie, lecz moc, którą Bóg chce wobec ciebie okazywać, to moc, która wzbudziła Chrystusa, jest  ponad wszelkie imię, włączając te wymienione wyżej. A jeśli Jezus jest ponad nimi to również ty jesteś ponad nimi, ponieważ Bóg wzbudził nas razem z Nim i razem z Nim posadził wraz z Chrystusem w niebie (Ef. 2:6) – pomyśl o tym. Jeśli On jest ponad tymi nazwami (imionami) to jesteś i tym, ponieważ zasiadasz razem z Nim. Oczywiście, chodzisz po ziemi w swym fizycznym ciele, lecz jeśli chodzi o twój autorytet duchowy, rządzisz i panujesz wraz z Chrystusem TERAZ!

Wszystko znajduje się pod Jego stopami? Gdzie są Jego stopy? Na ziemi, ponieważ tutaj jest Jego ciało! Czy ty masz nogi przyłączone do głowy! Nie. One są przyłączone do ciała. Wszystko jest pod Jego stopami, co sprawia, że wszystko jest pod Ciałem Chrystusa. Każda choroba, która została nazwana jest pod Ciałem Chrystusa. Ty masz autorytet nad chorobami a Bóg przywróci ten autorytet – kiedyś już używany – wraz z potężną mocą, która wystarczyła, aby Jezusa wzbudzić z martwych i poddać wszystko pod Jego stopy.

Ef. 3:20 Powinniśmy wiedzieć o tym, że Bóg może uczynić daleko więcej niż to wszystko o co prosimy, lub o czym myślimy. Lecz czy wiesz w jaki sposób On zamierza to zrobić? Zgodnie z mocą działającą w tobie! Boża moc działa przez ciebie! Ty powinieneś przyjąć to do wiadomości i oczekiwać, że ta moc będzie działać w twoim ciele. Moc nie musi spadać z nieba. Bóg i Jego czyniąca cuda moc mieszka w tobie.

Patrz również: Twój autorytet nad chorobą

deeo

2 comments

  1. Budujące słowa, bardzo potrzebna jest swiadomość tej mocy w naszym prywatnym życiu,zmaganiach,cierpieniach. Panie dzialaj w Nas i przez Nas kazdego dnia bysmy doswiadczali Twej mocy a nie tylko o niej slyszeli.

  2. Wiem. To doskonale wiem. Moja Rodzina przeszla najgorsze. Straszne i niewypowiedziane. Nie bylo znikad ratunku. Medycyna byla bezradna. Czekac. Taka byla diagnoza. Dodatkowo w domu byl alkoholizm. Prosilam Boze ratuj. Matko Przenajswietsza pomoz. Co sie z nami stalo? Z taka fajna normalna rodzina? Teraz po kilku latach strasznych doswiadczen pomalutku bo pomalutku wychodzimy. Wychodzimy z nory. Moze Pan Bog da wyjdziemy na dobre w sprawie zdrowia. Zawsze bylismy wierzacy. Tylko tak dalismy sobie na luzik. Tak dorastajace dzieci, tak my rodzice. Tak nie powinno byc. Dlaczego to pisze. Ku przestrodze. Moze pomoge w ten sposob innym. Modlitwa jest skarbem. Ma moc potezna. Te wszystkie bajki rodem z New Age mozna wyrzucic smialo do kosza. To jest mydlenie oczu. Wiem, ze zostalismy srodze napomnieni. Ale bylismy i jestesmy Bozymi Dziecmi. I to wszystko bylo po to, zeby otworzyc nam oczy. Sluchaj to nie tak. Masz wybor. Ale wybieraj swiadomie. Do konca moich dni bede na obu kolanach dziekowac za otrzymane laski. Bo to co sie dzieje to cuda. Moje prywatne. Sama nigdy nie wymyslilabym takiego scenariusza. Tak dobrego. Szczesc Boze. Mamusia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.