Muzułmanie zaatakowali cztery nauczycielki kwasem


Quetta, Pakistan

Kiedy muzułmanie nie rządzą, aby zmusić kobiety do noszenia hijab oblewają im twarze kwasem. Inne, przerażone tym, że mogą stać się następnym celem, ubierają je. W ten sposób cel jest osiągany bardzo skutecznie.

Cztery nauczycielki zostały ostatnio poparzone kwasem po tym, jak niezidentyfikowani mężczyźni zaatakowali je w sobotę w miejscowości Quetta w Pakistanie.

Policja poinformowała, że nauczycielki znajdowały się w  furgonetce w drodze do domu, gdy napastnicy podjechali na motocyklu chlapnęli stężonym kwasem i uciekli.

Ofiarami są cztery dwudziestokilkuletnie nauczycielki. Jest to trzeci tego rodzaju atak na kobiety  w Baloch, mający na celu wywołanie paniki wśród nauczycielek i kobiet, które odgrywają ważną rolę niepodległościowym ruchu Balochistanu.

Te kobiety siedziały w samochodzie pod szkołą, gdy dwóch mężczyzn na motocyklach cisnęło w nie kwasem i uciekło. Kobiety mają poparzone w twarze, ramiona i nogi. „Siedziałyśmy w furgonetce pod szkołą, gdy dwie osoby na motocyklu pojawiły się i chlapnęły kwasem. Napastnicy mieli maski i znikli ze sceny” – powiedziała,  Fazila,  jedna z rannych lekarzowi w szpitalu.

Krewni mówią, że nie było żadnych gróźb. „Samochód zaparkowany był jak zwykle pod szkołą i gotowy do rozwiezienia nauczycieli do odpowiednich miejsc” – mówi krewny jednej z ofiar. Ta ataki są przypadkowe, lecz mają być ostrzeżeniem dla innych kobiet.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.