Obalanie mitu nadmiaru światowej populacji

FRONT ROYAL, Virginia, 27 lipca 2009 (LifeSiteNews.com) – Instytut Badania Populacji (The Population Research Institute – PRI) wydał nową serię edukacyjnych filmów wideo, których celem jest obalenie tego, co nazywa się „mitem” nadmiaru populacji.

Pokrótce: „Namiar populacji: Tworzenie Mitu” („Overpopulation: the Making of a Myth”) odrzuca powszechne błędne koncepcje na temat światowej populacji, ubóstwa, zasobów konsumpcyjnych i Narodów Zjednoczonych. Instytut dał się już bardzo dobrze poznać jako grupa odpowiedzialna za ujawnienie współpracy Funduszu Ludnościowego NZ (United Nations Population Fund UNFPA) z chińskim rządem przy wprowadzaniu przymusowych technik kontroli populacji. To ich badania na miejscu, w Chinach, doprowadziły do zmniejszenia funduszy przeznaczonych na UNFPA przez administrację Busha.

„Chcemy być dostępni” – mówi na tym wideo producent i główny animator Joseph Powell. – „Mit nadmiaru populacji jest tak dominujący, a równocześnie nikt nie ma nawet jasnego pojęcia co to jest „nadmiar populacji”. Myśl o świecie, w którym brakuje miejsca i żywności jest przerażający, lecz aby się przekonać jak głupie jest to wszystko wystarczy zweryfikowanie faktów. Mamy nadzieję, że to wideo wykona taką pracę dla ludzi”.

Wideo jest dostępne na stronie YouTube prowadzonej przez PRI, jest również dostępne na towarzyszącej stronie pn.; „Mit Nadmiaru Populacji” („Overpopulation is a Myth.”). Ta strona przedstawia więcej faktów i liczby znajdujących się na wideo w bardziej dostępnej postaci. Istnieje również możliwość ściągnięcia zawartości oraz zamieszczone są linki do naukowych zasobów.

„Dzięki tej stronie, rzeczywiście chcemy dotrzeć do ludzi, w szczególności studentów i nauczycieli, którzy samotnie bronią tego stanowiska”. – wyjaśnia Joel Bockrath, wiceprezydent PRI. – „Chcieliśmy dać ludziom materiał łatwy do oglądania i ściągnięcia, który będą mogli wykorzystywać do poparcia swoich argumentów”.

„Podsumowując – mówi Steven Mosher, prezes PRI – uważamy, że jest to znakomite źródło wszystkich, którzy wiedzą, że argument stojący za nadmiarem populacji jest fałszywy, lecz nie mają dostępu do faktów i liczb, których potrzebują do przeciwstawienia mu się. Ściślej: ponieważ te informacje są przedstawione w humorystyczny i przystępny sposób, wydaje nam się, że możemy w ten sposób podążać obalając mit, który wywołuje niewypowiedziane cierpienia na całym świecie”.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *