Rzeczywistośc Ducha Świętego

 DUCH ŚWIĘTY ODWIEDZA

 Todd Bentley 

To, czym chce sie z wami podzielic podlączy was do glebokich rzeczy Bozych i sprawi, ze spróbujecie wejśc w tak glebokie rzeczy Boze, jakich nigdy wcześniej nie byliście w stanie szukac. Jeśli uchwycisz sie tego przeslania, sprawie, ze zapragniesz obecności Bozej. Jeśli po tym przeslaniu nie zglodniejesz i nie staniesz sie desperatem w poszukiwaniu spotkania z Duchem Świetym, to powinieneś zapytac Boga, czy rzeczywiście znasz Go. Zamierzam pobudzic cie do takiego poziomu świetej desperacji, która sprawi, ze bedziesz ścigal Boga w taki sposób, jak nigdy dotąd. Musisz zrozumiec, ze zaledwie skrobiesz po powierzchni tego, co mozesz spotkac w obecności Pana. Zaledwie drapie powierzchnie tego, co moge spotkac w Chwale Bozej. Jestem tak spragniony zobaczyc Bozy lud doslownie nasiąkniety obecnością Ducha Świetego. Wierze, ze jest coś w obecności Bozej, co mozemy miec od chwili wstania z lózka, az do ponownego polozenia sie.

Dotykalem rzeczy w Chwale i Obecności Bozej, którymi nie dziele sie wiele. Jest tak wielu ludzi, którzy, z powodu ich teologii, mają w pewnym stopniu trudności z przyjmowaniem tego, czym sie dziele, a jest to intymnośc i towarzystwo Ducha Świetego. Chce sie z wami podzielic rzeczywistością (realnością) osoby Ducha Świetego. Niektórzy z was myślą o szkole biblijnej, gdzie przerabialiście temat Ducha Świetego, kim jest Duch Świety, Boskośc i wszystko inne. Niektórzy z was juz myślą, „Facet, ja znam Ducha Świetego”, lecz gdy skoncze dzielic sie tym przeslaniem, bedziesz musial iśc, zamknąc sie w swej komorze i powiedziec:

 • Duchu Świety, nigdy cie nie znalem!

Wplyw, jaki to poslanie mialo na mnie, gdy mialem zaledwie kilka miesiecy w Panu i przeczytalem ksiązke Benny Hinn’a „Dzien dobry, Duchu Świety”, spowodowalo, ze zrozumialem to, ze choc bylem napelniony Duchem Świetym, mówilem jezykami i prorokowalem, ze choc poruszalem sie w slowie poznania i mialem wizje, w rzeczywistości nie znalem Ducha Świetego. Rzeczywiście nie znalem intymności i towarzystwa Ducha Świetego. Wiekszośc tego poslania, którym sie z wami chce podzielic, to to czego sie nauczylem: Jak chodzic w Duchu. Wierze, ze bedziecie mieli nowe spotkanie z Duchem Świetym, gdy skonczymy.

Pozwólcie, ze najpierw powiem, dlaczego Go nie znamy. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie chce powiedziec o tym, dlaczego nie znamy Ducha Świetego jest to, ze mamy w Ciele Chrystusa niewlaściwe zrozumienie tego „Kim” Duch Świety jest. Dziewiecdziesiąt procent wiekszości kościolów wierzy, ze Duch Świety jest slugą Ciala Chrystusa. Oni wierzą, ze Duch Świety jest Tym, który przychodzi uwolnic moc, abyś mógl robic to, do czego Bóg cie powolal. I tak, to jest prawdziwe namaszczenie, Boza moc jest w Duchu Świetym. Wielu ludzi, gdy myślą o Duchu Świetym, myśli o Nim jako o mocy, jako o manifestacji, czy po prostu sludze Ciala Chrystusa.

Niewielu jest takich, którzy wiedzą cokolwiek o osobie, intymności, towarzystwie, bliskości i partnerstwie Ducha Świetego. Uzywamy Go raczej z powodu tego, ze Go potrzebujemy, niz z powodu tego, kim On jest. Ktoś kiedyś mial wizje i w tej wizji zobaczyl niebianską golebice Bozą zstepującą, i ta golebica byla gotowa spocząc na kościele. Byla gotowa przyjśc z manifestacjami Jego obecności. Mówimy o przebudzeniu. Natychmiast w tej wizji ów czlowiek ujrzal dwie rece wyciągające sie w góre, usilujące zlapac golebice i zatrzymac ją dla siebie. Ludzie chcieli mocy Ducha Świetego dlatego, ze ona moze dla nich coś zrobic. Chcieli namaszczenia Ducha Świetego dla cudów, znaków, uzdrowien i tego, co ono moze zrobic w ich sluzbie.

Wszyscy chcieli Ducha Świetego, poniewaz wiedzieli, ze bez Niego nic nie mogą. Ludzie chcą Ducha Świetego z powodu mocy i namaszczenia, a wiedzą, ze one są w Duchu Świetym. Kazdy chce Ducha Świetego, poniewaz wszyscy wiedzą o obdarowaniu, jakie Duch Świety moze dac, a którego potrzebujemy do ewangelizacji i wypelnienia wielkiego nakazu. Lecz czy ktokolwiek chce spedzic czas z Duchem Świetym, aby po prostu skąpac sie w Jego obecności i uczyc sie o Jezusie?

Dlatego wlaśnie nie znamy Go, ze czesto, gdy myślimy o Duchu Świetym, myślimy o „mocy”. Ktoś mówi jezykami, a my mówimy „To jest Duch Świety!” Ktoś zaczyna manifestowac i trząśc sie pod mocą Bozą, upada na podloge, a my mówimy „to jest Duch Świety!” lub ktoś wstaje i zaczyna prorokowac Slowo Panskie, a my mówimy „To jest Duch Świety!” Ktoś ma slowo wiedzy : „To jest Duch Świety!” Wszystko, co Bóg robi, to jest Duch Świety. Lecz niewlaściwie  rozumiemy to. To nie jest Duch Świety. To jest dzialanie i moc, tego czym Duch Świety jest, lecz jest coś znacznie wiecej, niz dzialanie Ducha. Jest coś w tym, Kim Duch Świety jest.

Mam takie spotkania, trwając godzinami w modlitwie, gdzie Duch Świety jest tak realny dla mnie, jak ty. Wiem, ze myślisz: „Mialem to”, lecz ja myśle o takiej rzeczywistości, jak ty jesteś osobą i obecnością. Zadaje mu pytania, a On mi odpowiada. Ludzie chcą wiedziec jaka jest tego tajemnica. Kazdy chce wiedziec na temat namaszczenia. Pozwólcie, ze podam wam tajemnice mocy.

Wiem, ze jesteście tacy:

 • Todd, ja wiem jaka jest tajemnica mocy. To jest Duch Świety.

Tak, to jest Duch Świety, lecz nie jest to zwykle napelnienie Duchem Świetym. Nie jest to mówienie jezykami, czy dzialanie w darach Ducha. Nie jest to równiez spotkanie z mocą Ducha Świetego, trzesienie, upadanie na podloge. Sekretem poznania mocy i poruszenia w darach i namaszczeniu Panskim jest poznanie Jego. Gdy spedzasz czas w Jego obecności.

Jest trzech świadków i ci trzej są jedno.

1 Jana 5, 7-8
Trzej bowiem dają świadectwo: Duch, woda i krew, a ci trzej stanowią jednośc (B.W-P)

Nie mówie o trzech Bogach, glosze trzech w jedności. Mówie o Bogu Ojcu, Bogu Synu i Bogu Duchu Świetym. Wszyscy znamy spolecznośc z Ojcem, szczególnie w takich wylaniach Ducha Świetego jak Toronto, Pensacola, czy w Argentynie. Jeden z kierunków, który Ojciec teraz nadaje przebudzeniu jest objawienie Ojcowskiej milości i Ojcowskiego serca. Ludzie zaczynają rozumiec, ze ich relacja z Ojcem jest czymś wiecej, niz Bóg siedzący w niebie z mlotem gotowym do osądzenia cie. Doświadczają tego, co to znaczy Abba Ojcze, Tatusiu, Tatusiu.

W chwili, gdy zostaleś zbawiony, nie mialeś problemów ze stosunkiem do Jezusa. Masz te slodką spolecznośc z Jezusem, uwielbiasz Jezusa, czcisz Jezusa, modlisz sie do Ojca i spedzasz czas w obecności Ojca, czas w obecności Jezusa, lecz kto spedza czas z Duchem Świetym? Wiem, ze myślisz teraz: jestem napelniony Duchem Świetym teraz! Lecz w miare, jak bede szedl glebiej w tym nauczaniu, odkryjesz, ze czas z Duchem Świetym, to nie jest bycie na zgromadzeniach, gdzie Duch dziala. Czas z Duchem Świetym to nie jest wylanie Bozego Ducha uderzające na ludzi w przebudzeniu. Odnowienie to nie jest spedzanie czasu z Duchem Świetym. Jest takie miejsce, gdzie spedzasz czas, mówiąc do Ducha Świetego, czcząc Go i zadając pytania.

Chce sie z wami podzielic emocjami, wolą, uczuciami, intelektem i indywidualnością Ducha Świetego. Nie mówie o trzech Bogach, po prostu koncentruje sie na jednym przejawie Boga, Duchu Świetym. Wszyscy znają Jezusa, wszyscy znają Boga Ojca, lecz kto zna Boga Ducha Świetego? Ci, którzy znają Boga Ducha Świetego, znają Go tylko przez to, co Duch Świety robi. Wiele razy, gdy pytam ludzi o Ducha Świetego oni myślą o jakimś niesamowitym duchu lub sile, której nie widac. Myśl, ze jest to jakieś coś lub moc. Duch Świety dla wiekszości ludzi w Ciele Chrystusa jest czymś strasznym, lecz dla mnie On jest moim bliskim przyjacielem.

Gdy przeczytalem ksiązke Benny Hinn’a „Dzien dobry, Duchu Świety” piec i pól roku temu, choc bylem juz napelniony Duchem Świetym, mówilem jezykami, dzialalem w darach Ducha, zacząlem rozumiec, ze jest jeszcze coś, czego ja nie mam. Dlaczego nie miec tej intymności? Nie znalem Ducha Świetego. Choc znalem Jego dzialanie i obecnośc, ciągle Go nie znalem.

Po przeczytaniu ksiązki Benny Hinn’a, nic nie wiedzialem o Toronto, nie wiedzialem nic o Pensacola, nawet nie wiedzialem, co to jest przebudzenie. Bylem po prostu czlowiekiem z ulicy, zbawionym i wyrwanym z narkotyków. Mialem tylko dwa miesiące w Panu, wszystko, co mialem, to byla Biblia i ksiązka „Dzien dobry, Duchu Świety”. Po pracy moje zycie skladalo sie z czterech do dwunastu godzin spedzanych w zamknieciu, w suterenie, którą mialem. Zacząlem wznosic rece i wolac z desperacją:

 • Duchu Świety przyjdL, chce Cie poznac! Nie jestem zadowolony z twojej mocy. Nie wazne, ze mówie jezykami; nie wazne, ze dzialam w proroctwie i darach Ducha. Duchu Świety przyjdL. Ty Sam zstąp do tego pokoju.

Bum! Bylem pod mocą wibrując, jak gdyby mnie ktoś podlączyl do obwodu elektrycznego i wibrowalem tak przez dwie, trzy godziny i plakalem w obecności Panskiej. Wstawalem z podlogi, a atmosfera wokól byla naelektryzowana. Jeszcze przez wiele godzin po takim spotkaniu mialem odretwiale cialo.

Wstawalem nastepnego dnia, szedlem do pracy i bylem tak podekscytowany tą spolecznością, tą nową intymnością, bliskością, którą znalazlem z Duchem Świetym, a która byla ponad wszystko z czym sie spotkalem, ponad namaszczeniem i dzialaniem w darach. Nagle otwieralem drzwi do domu zbiegalem schodami na dól do sypialni i otwieralem drzwi. Jak tylko je zamknąlem, Duch Świety juz czekal na mnie w mojej sypialni. Jak tylko je otworzylem i wszedlem do środka, to bylo tak, jakbym wchodzil w plyn, elektryczny miód. Bylo tak, jakby Duch Świety siedzial tam, jak dziecko w Boze Narodzenie, czekając na mnie, abym przyszedl z pracy do domu i mógl spedzic nieco czasu w Jego obecności.

Nie mówie o tym, ze nie mialem spoleczności z  Ojcem czy Jezusem, lecz chce was o coś zapytac: Dlaczego mozecie spedzac czas z Ojcem, mówiąc Ojcu Abba, Ojcze; mozesz kochac Jezusa, czcic Jezusa, mówic do Jezusa, siedziec u stóp Jezusa, lecz nie masz ani chwili dla Ducha Świetego? Jeśli masz znac Boga, musisz zrozumiec, ze Bóg jest trzyosobowy. Aby uchwycic pelnie Boga, musisz miec spolecznośc i relacje z kazdym z nich, zgodnie z ich cechami. Choc są tym samym w jedności i celu i wszystko robią w jedności, ciągle pozostają trzema osobami.

KIM JEST DUCH ŚWIETY?

Odkrylem, ze niektórzy z was nie są w stanie zrozumiec, o czym ja mówie. Wiem, kiedy Bóg, mój Ojciec, jest w pokoju. Wiem, kiedy Bóg, Jezus jest w pokoju. Wiem, kiedy Bóg, Duch Świety jest w pokoju. Wiem, ze to Bóg jest w pokoju. Nie zrozumcie mnie Lle, lecz są tutaj trzy Osoby, trzy osobowości, a ja nauczylem sie rozpoznawac cechy, dziela i uczucia obecności Ojca, Jezusa i Ducha Świetego.

Kocham wypowiadac: Duch Świety. Bywa tak, ze jestem w sypialni i przez pietnaście minut wylącznie szepcze Jego Imie. „Świety” Duch. Ty jesteś „Świetym” Duchem. Po prostu czcze Go. „Świety” Duch. Któz jest jak Ty? Któz moze objawic Jezusa, tak jak Ty? „Świety” Duch. Adoruje Go. „Świety” Duch. ŚWIETY Duch. Mówie Mu: Ty jesteś „Świety” Duch. Po prostu kocham Go, czcze Go, przyjmuje Go, obejmuje Go, uwielbiam Go, poniewaz WIEM, ze Duch Świety nie jest ani odrobine mniejszy od Jezusa.

Tak wielu ludzi w swej teologii wie, ze Duch Świety jest w 100% równy Ojcu i Synowi, , ale sposób, w jaki Go traktują w swym zyciu, jest sprzeczny z ich teologią. Wiesz, ze gdy zaczynam mówic o niektórych rzeczach, w które zamierzam wejśc, ty zaczniesz myślec: „Todd, to jest zle!”

Duch Świety przyjdzie do mojego pokoju i zanim dowiedzialem sie wszystkiego o upiciu Duchem Świetym, lezalem na podlodze…pijany.

Ef 5:18
A nie upijajcie sie winem, które wywoluje rozwiązlośc, lecz bądLcie pelni Ducha.

Byl taki czas, kiedyś na początku, gdy zaczynalem te spotkania z Duchem Świetym, ze bylem przygwozdzony do lózka, śmiejąc sie histerycznie w radości Ducha. Moi przyjaciele przychodzili do mnie czasami, wchodzili do pokoju i próbowali podnieśc mnie z lózka i nie mogli. Bylem pod mocą Ducha.

Pamietam, ze chodzilem do mojego pastora i próbowalem mu opowiedziec o tych spotkaniach, jakich doświadczalem z Bogiem, a on nie mógl zrozumiec, co sie dzieje. Szybko osądzal i wyciszal to, poniewaz wiedzial, ze coś sie dzieje. Cześciowo byl zazdrosny, lecz cześciowo bylo to coś takiego:

 • Nie wiem. Nie wiem, co powiedziec, nie wiem,
  co sie dzieje.

To byl po postu Duch Świety, a moje zycie zostalo zmienione.

Chce znac Boga, lecz znac Boga to wiedziec, ze są trzy osoby Boze. Znac Boga to znac Ojca, Syna i Ducha Świetego.

Niektórzy z was są po prostu ludLmi Jezusa. Dla innych wszystko to Abba Ojcze. Są tez inni, którzy po prostu mówią:

 • Duch Świety, Duch Świety.

Bywalo, ze spedzalem na modlitwie sześc godzin, a w tym godzine z Ojcem, godzine z Jezusem i godzine z Duchem Świetym. Nie planuje tego w ten sposób. Bede kierowal swoją uwage na Ojca, Syna i Ducha Świetego.  Wiesz, jak to robisz? Kierujesz calą swoją uwage na Ojca, czcisz Ojca, a potem nagle, zwracasz sie do Jezusa. Wiesz co? Zazwyczaj nigdy nie zwraca sie uwagi na Ducha Świetego, dopóki nie pojawi sie coś, czego od Niego potrzebujemy. Nasz czas z nim jest zawsze skoncentrowany wokól robienia czegoś.

2 Kor13:13

Niech laska Pana naszego Jezusa Chrystusa i milośc Boga i spolecznośc Ducha Świetego bedzie z wami wszystkimi.

To, co Pawel mówi w tym wersie Pisma to: „Obyście mieli objawienie laski Boga (mówi tutaj o Ojcu). Obyście mieli objawienie milości Jezusa i obyście mieli, nie po prostu objawienie, lecz spolecznośc, towarzystwo  Ducha Świetego obecnego z wami wszystkimi”. Aby Pawel mógl coś takiego powiedziec, co tu powiedzial, musial znac spolecznośc Ducha Świetego.

Mówi o czymś, co znacznie wykracza poza dzialanie
w namaszczeniu Ducha Świetego. Mówi o spoleczności. Mówi tak: „niech spolecznośc Ducha Świetego”.

Nie „niech spolecznośc Ojca,” czy „niech spolecznośc Jezusa,” lecz mówi „niech spolecznośc, czy towarzystwo Ducha Świetego bedzie z wami wszystkimi”.

Co to za slowo „spolecznośc?” To jest „koinonia”, a slowo to znaczy partnerstwo, jednośc, intymny związek, wspólnota, bliskośc. Co wiec mówil Pawel? Obyście doświadczali spoleczności Ducha Świetego. Obyście doświadczali intymnego związku z Duchem Świetym. Obyście doświadczali bliskości Ducha Świetego. Mozesz doświadczac udzialu w Duchu Świetym? Mozesz doświadczac stowarzyszenia z Duchem Świetym?

Pawel pisze: „niech bedzie z wami wszystkimi”.

Pawel mówi tu, ze jest coś znacznie glebszego w Duchu Świetym, niz namaszczenie, niz dary, które znasz. Nie znasz „koinonia” z Duchem Świetym. Nie znasz intymnego związku i udzialu. Nie znasz partnerstwa Ducha Świetego.

Chce nauczac na temat kazdego z tych aspektów Ducha Świetego. Gdy zacząlem poznawac osobe Ducha Świetego, to nastepujące rzeczy zaczely sie dziac w moim zyciu. Nagle, gdy otwieralem drzwi mojego mieszkania i wychodzilem na zewnątrz, moglem odczuwac obecnośc idącą ze mną. Czasami mnie to przerazalo. Moglo to byc w windzie i Duch Świety byl w windzie ze mną. Wychodzilem z windy i czulem obecnośc poruszającą sie wraz ze mną.

Lecz to nie bylo nawet to. Zdarzalo sie, ze bywalem pochwycony przez bliskośc Ducha Świetego i Jego obecnośc, milośc do Niego, a ludzie przychodzili do mnie do domu. Trwalem w modlitwie w pokoju, a oni o tym nie wiedzieli. Idąc do mojego pokoju, wchodzili do kuchni i jak tylko próbowali przekroczyc próg, padali na podloge. Patrzylem na nich i mówilem:

Coś nie tak?

Jest jakaś elektryczna sila promieniująca z twojego pokoju – odpowiadali.

I za kazdym razem, gdy próbowali wejśc do pokoju, a zdarzylo sie to kilku ludziom, nie mogli przejśc kuchni, aby dotrzec do mojego pokoju. Byli uderzani mocą Bozą, to bylo fascynujące.

Któregoś razu, naprawde nieśmialy, konserwatywny  kolega przyszedl do mnie do domu, gdy akurat bylem po nauczaniu tego poslania o Duchu Świetym w chrześcijanskiej szkole…religijnej chrześcijanskiej szkole. Gdy skonczylem, niemal wszystkie dzieciaki znalazly sie, bez mojego wkladania rąk, pod mocą, śmiejąc sie w Duchu …. oprócz niego. Przyszedl do mnie do domu po spotkaniu, stanąl w pokoju, a ja wyszeptalem imie „Duch Świety”. Padl pod mocą, dokladnie tak, jakby elektryczny piorun trafil w niego.

Zdarzalo sie, ze bylem w takiej bliskości z Duchem Świetym, ze wychodzilem z domu, aby wsiąśc do samochodu mojego przyjaciela, który mial mnie zawieLc na zgromadzenie przebudzeniowe, gdzie mialem przemawiac. Gdy otwieralem drzwi samochodu i wchodzilem do środku, po zamknieciu drzwi oni zaczynali plakac. Patrzyli na mnie i mówili:

Po prostu wraz z tobą Bóg wsiadl do samochodu.

Spedzaleś czas z Duchem Świetym? – pytali.

Bywalo, ze otwieralem drzwi lodówki, aby wziąc sobie troche soku, gdy nagle bylo tak, jakby sam Bóg stanąl w kuchni. Drzwi pozostawaly otwarte, a ja znajdowalem sie na podlodze przed Jezusem. Szedlem do lodówki po sok, a oto Bóg pojawial sie w kuchni. W rzeczywistości ta bliskośc z Duchem Świetym doszla do tego, ze gdy czytalem Biblie… czy kiedykolwiek  zdarzylo ci sie, aby ktoś czytal ci przez ramie gazete? To zaczelo mi sie przydarzac, gdy czytalem Biblie. Czulem coś unoszącego sie nade mną, gdy czytalem Biblie.  Rozglądalem sie wokól i to Ty, Duchu Świety? I to bylo tak, jakbym wiedzial, ze to Duch Świety. Czy wiesz, co On robil?

Uczestniczyl. Byly takie okresy, ze nie czytalem Biblii bez Ducha Świetego. Faktycznie, Duch Świety i ja podchodziliśmy do Biblii tak: Otwieralem Biblie i mówilem: Duchu Świety, spójrz na to! Spójrz na to, Duchu Świety.

A oznajmiam wam, bracia, ze ewangelia, którą zwiastowalem nie jest pochodzenia ludzkiego.

Patrz na Twoją ewangelie, Duchu Świety, to jest niesamowite!

„Poniewaz nie otrzymalem jej od czlowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymalem ją przez objawienie Jezusa Chrystusa.”

– Duchu Świety, ja chce takiego objawienia, jakie otrzymal Pawel.

Gal. 1,13:
Slyszeliście bowiem o moim dawniejszym postepowaniu w zydostwie,  ze srodze prześladowalem zbór Bozy i niszczylem go.

Czytaliśmy razem w ten sposób Biblie. Czytalem Biblie Duchowi Świetemu i wlączalem Go w mój czas z Biblią. Po prostu mówilem:

– Duchu Świety, spójrz na to!

Bylem blisko Ducha Świetego, wlączam go we wszystko, co robie. To nie jest nawet modlitwa Biblią; to bylo po prostu czytanie ewangelii z Duchem Świetym.

Mówilem:

– Patrz na te cuda, których dokonywal Jezus, a Ty tam byleś! Ślepy czlowiek zostal uzdrowiony!

Dzieliliśmy sie tym wzajemnie, mieliśmy „koinonia”.

Ostatnio byliśmy z innymi w restauracji, a ja przekazywalem to przeslanie i Duch Świety tam byl. Nie wiem, czy ktokolwiek inny odczuwal to, lecz On stal obok mnie, a ja bylem szcześliwy z tego, ze On byl szcześliwy. Czulem Go tuz obok. Chcialem po prostu zapomniec o wszystkich innych w restauracji i poddac sie Jemu.

Wiecie, ja nawet nie potrafie wam opisac obecności Ducha Świetego. Ta bliskośc, o której mówie jest inna od obecności, jaką czujesz w czasie uwielbienia. Jest inna od obecności Boga. Jest to tak intymne. Nawet  nie potrafie wam tego opisac. To jest ponad wszelką obecnośc, jaką czuje na zgromadzeniach, to jest ponad wszystkim, co potrafie opisac wam, przerasta wszystko, czego mogliście doświadczyc na zgromadzeniach przebudzeniowych. Jest to ponad wszelkie dotkniecie mocy.

Zdarza sie, ze jade samochodem, jestem w naturalnej rzeczywistości. W ciągu kilku sekund lzy ciekną mi po twarzy i patrze na siedzenie obok mnie, poniewaz ktoś dostal sie do samochodu i siedzi kolo mnie. Jade sobie, a ktoś otwiera drzwi samochodu, wskakuje na siedzenie obok mnie i mówi:

– Cześc.

„Spolecznośc Ducha Świetego” – nie robie nic bez Ducha Świetego. Jest to najwieksze objawienie w tym przeslaniu Pawla Jonggi Cho. Jego kościól liczy ponad milion ludzi; najwiekszy na świecie kościól i on nic nie robi bez Ducha Świetego. Wiem, co sobie myślisz: „W porządku, wszystko co robie, robie z Bogiem. Tzn., chodzi o to, ze „jestem z wami zawsze”. Jestem świątynią Ducha Świetego i Duch Świety mieszka we mnie. Gdziekolwiek jestem, Bóg jest. Jeśli nie mozesz zrozumiec tego, o czym mówie, to mówie o objawionej, manifestującej sie obecności Jahwe. Mówie o Bogu objawiającym Siebie Samego! Czy wiesz, ze imie Jahwe oznacza istote, która objawia Siebie przy pomocy manifestacji? To wlaśnie oznacza Jahwe.

Mozesz wiedziec wszystko o Jahwe, mozesz znac calą teologie, mozesz wiedziec wszystko, co mozna wiedziec o Biblii, lecz partnerstwo mówi o manifestacji, gdy niebo dotyka twojej naturalnej plaszczyzny zyciowej i ty czujesz to, co sie dzieje w niebie wokól ciebie, w twych naturalnych warunkach. To jest partnerstwo Ducha Świetego.

Spolecznośc Ducha Świetego

Moja zona, slysząc jak mam spolecznośc z Duchem Świetym byla szczerze przekonana, ze ktoś jest ze mną w sypialni i myślala:

„Mój Boze, mój mąz oszalal, z kim on rozmawia?”

To jest Duch Świety i czasami mówie przed uslugą:

Duchu Świety, nie zamierzam dziś podchodzic do kazalnicy bez Ciebie. Nie bedziemy robic dziś niczego, dopóki nie bedzie manifestacji Twojej obecności. Nie zamierzam! Duchu Świety. Nie zamierzam! Chce coś zobaczyc. Duchu Świety. Nie zamierzam podchodzic do kazalnicy, jeśli nie zobacze niczego. Musze zobaczyc to, co sie bedzie dzialo dziś wieczorem. Co Ojciec robi.

Prowadzimy rozmowe, która trwa godzinami, Duch  Świety i ja mocujemy sie. On chce wiedziec, jak bardzo zdesperowany jestem za nim. Zanim zaczne ewangelizacje, wygląda to tak:

„Duchu Świety, idziemy dziś na ulice rozmawiac o Jezusie! Któz zna Jezusa lepiej od Ciebie? Nie ma wiekszego ewangelisty, Duchu Świety, od Ciebie. Ty mozesz świadczyc o Jezusie lepiej ode mnie, chodLmy wiec na ulice! Otwórzmy drzwi, wyjdLmy i chodLmy na ulice, glośmy Jezusa dziś wieczór! Ty objawiasz, nikt nie moze przyjśc do Ojca, nikt nie moze powiedziec, ze Jezus  jest Panem, dopóki Ty nie przyjdziesz. Nikt nie moze powiedziec, ze Jezus jest  Panem inaczej, jak przez Ducha Bozego. Duchu Świety, nie zamierzam zdobywac dusz bez Ciebie! Jeśli Ty nie pójdziesz ze mną, to ja chce do domu.”

Rozmawiamy w ten sposób, lecz nikt tego nie slyszy; zazwyczaj odbywa sie to w sypialni, poniewaz ja rozumiem to partnerstwo. Jestem w nim. Jestem ambasadorem i Bóg chce, abym wiedzial, co On zamierza. On chce,  abym widzial to, co On robi i mógl stanąc za tym, co robi. Duch Świety i ja. Powiem:

– Chodźmy razem.

Jan 14:16-17

Ja prosic bede Ojca i da wam innego  Pocieszyciela, aby byl z wami na wieki, Ducha prawdy, którego świat przyjąc  nie moze, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie….

Zatrzymajmy sie tu na chwile. Kościól widzi Go. „Duch Świety jest tutaj!’ (Ktoś mówi jezykami), „Duch Świety jest tutaj” (Ktoś zostaje uzdrowiony), „Duch Świety jest tutaj!”(Ktoś jest na podlodze), „Duch  Świety jest tutaj!” (Ktoś sie trzesie), „Duch Świety jest nad nim!”, „Namaszczenie jest nad kaznodzieja.”

Świat go nie widzi i nie zna. Wiesz co! Kościól widzi Go, lecz Go nie zna. Kościól wie wszystko o widzeniu go, o owocach jego przyjścia, lecz kościól nie zna Go. Jezus powiedzial: Świat go nie widzi i nie zna. Kościól widzi Go, ale czy Go zna?

Porozmawiajmy o poznaniu Go. Biblia mówi:

Jan 14:17
Wy Go znacie, bo przebywa wśród was i w was bedzie.

Mówie tu o „obecności”. Zauwazyleś to? Mówimy o dwóch poziomach Ducha Świetego. Pismo mówi, ze On bedzie z wami i ze bedzie mieszkac w was. Kazdy wie, ze „jesteśmy świątynią Ducha Świetego i Duch mieszka w nas”. Kazdy Go widzi, lecz Jezus mówi: „Świat go nie widzi i nie zna. Kościól widzi Go, lecz Go nie zna. Kościól wie, ze On jest w nas i ze jesteśmy zapieczetowani zbawieniem. Lecz Jezus mówi, ze On bedzie z wami i w was. Teraz mówie o Jego obecności „w was”, która to jest spolecznością i koinonia.

2 Kor 13:14
Laska Pana naszego Jezusa Chrystusa i milośc Boga, i spolecznośc Ducha Świetego niech bedą z wami wszystkimi.

Obecnośc „z wami” jest taką obecnością, ze gdy otwierasz drzwi, aby wyjśc, to czujesz, ze On idzie z tobą.

Mówie wam, ze jest namaszczenie, do którego kościól jeszcze nie wszedl. Jest namaszczenie, którego my, jako kościól nigdy nie doświadczyliśmy i ono nazywa sie „Z Tobą Duchu Świety!” Nazywa sie :”Poznanie Go i widzenie Go, Ducha Świetego!” Pragne, aby kościól mówil:

 • Nie znam Cie, Duchu Świety, chce Cie poznac, chce spoleczności, chce Koinonia!
 • Jan 15:26
  Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego  Ja wam pośle od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, zlozy świadectwo o mnie.

Wiesz co? Bywa czasami tak, ze jestem dokladnie jak ten wers:

Hej, Duchu Świety, Ty jesteś Duchem Prawdy, wejdźmy do Prawdy.

Mówimy o takich chwilach, gdy nagle Slowo, które dawno zapomnieliśmy, wraca nam do pamieci. Kazdy doświadczyl tego. Jak czesto mówisz: „Hej, Duchu Świety, Duchu Świety, nie moge sobie przypomniec tego wersu, czy Ty pamietasz, co Jezus powiedzial wtedy na górze?” To jest rozmowa z Nim. Rozmawiamy wspólnie w sypialni. Pójde do hotelu, sypialni i bywa tak, ze jestem tak

desperacko spragniony, bo wiem, ze On wzywa mnie do spoleczności. Ide do lazienki na dziesiec minut, po prostu uwielbiac Pana.

Chce po prostu byc z nim przez kilka minut.

Bywalo tak, ze moja zona i grupa przyjaciól wyjezdzali na snowbord, a ja lubie spedzac wspólnie czas. Lubie udzielac sie towarzysko, lubie ludzi. Przygotowywalem sie na ten wyjazd, gdy nagle Duch Świety chwycil moją dusze i powiedzial:

Zostan ze Mną. Zapomnij o swych przyjaciolach. Zostan ze Mną. Chce ci objawic Jezusa, chce cie odwiedzic. Zostan ze Mną. Nie jedL nigdzie.

Teraz Duch Świety mówi do mnie tak:

Zostan na chwile – pociągając moją dusze, prosząco spolecznośc i o moją obecnośc. On chce mojej milości.

Nawet nie doszedlem do miesa tego nauczania. Poczekaj, az dojde do emocji Ducha Świetego. Dochodze tutaj do rzeczywistego poznania Ducha Świetego. Bedziesz sie dziwil: „Emocje Ducha Świetego?” Tak, wiem co On czuje. Wiem, kiedy jest rozgniewany, a kiedy jest szcześliwy. Czasami to nawet wiem, co On chce zrobic zanim to zrobi. Czasami są takie zgromadzenia, gdy wiem, co On robi w chwili, gdy On to robi.

Jan 15:26
Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam pośle od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, zlozy świadectwo o mnie;

Spójrz na to! „On zlozy świadectwo o Mnie.” Ludziemówią mi:

Todd, zostaleś zbawiony tylko siedem i pól roku temu, jak to jest mozliwe, ze ty robisz to, co robisz, ze oglądasz cuda, które  czyni Jezus, zbierasz zniwo, podrózując tak, jak podrózujesz. Mój Boze, skąd to sie bierze?

Duch Świety, On sklada świadectwo o Jezusie, a  ja po prostu poświecam czas na wejście w Jego obecnośc i prosze Go, aby mi pokazal to, co chce mi powiedziec o Jezusie – mówie.

Duchu Świety, przyjdL dziś. Duchu Świety przyjdź do mego pokoju, zlóz mi świadectwo o Jezusie, zaświadcz mi o Jezusie.

Teraz przechodzimy do emocji. Przejdziemy do uczuc,  wrazliwości i charakteru Ducha Świetego.


Jan 16:5
A teraz odchodze do tego, który mnie poslal i nikt z was nie pyta mnie: dokąd idziesz? Ale ze wam to powiedzialem, smutek napelnil serce wasze. Lecz Ja wam mówie prawde: Lepiej dla was, zebym ja odszedl. Bo jeśli nie odejde, Pocieszyciel, do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejde, pośle Go do was.

Gdybym byl tam wtedy z Jezusem, powiedzialbym:

Jezu, co masz na myśli, mówiąc, ze to jest dla mnie z korzyścią, ze Ty odejdziesz? Widze, ze jesteś szcześliwy z tego powodu, ze odchodzisz. Chodziliśmy razem przez trzy i pól roku, jedliśmy razem, oddychali tym samym powietrzem, spali razem. Byliśmy tu przy kazdym cudzie, kazdym uzdrowieniu, którego dokonaleś. Teraz odchodzisz i mówisz nam, ze to jest lepiej dla nas, i ze bedzie lepiej teraz gdy odchodzisz?

Wierze, ze powiedzial to dlatego, ze az do tej chwili nie mogli doświadczac chwaly tak, jak tego doświadczamy teraz. Pan powiedzial:

Odchodze, lecz Duch Świety przychodzi. Ludzkośc doświadczy po Kalwarii tego, co w calej historii Starego Testamentu nigdy nie byla w stanie doświadczyc. Tak jak wy teraz, az od chwili, gdy zamierzam oddac Samego Siebie na Kalwarii, aby Duch Świety mógl przyjśc, jak to sie stalo w Dz. 2.

Jezus mówi:

Gdy skosztujecie chwaly.

Wiecie, oni nigdy nie mieli obecności Bozej.

Jezus byl w ludzkim ciele! Oni nie odczuwali obecności, jaką ty czujesz. Uczniowie byli z Jezusem trzy i pól roku, lecz oni nie mieli zadnej chwaly. Nie mieli obecności takiej, jak ty mozesz czuc na spotkaniu przebudzeniowym. Oni nie czuli dotkniecia Bozego. Nigdy nie bylo tak, jak teraz, gdy Bóg dotyka cie, gdy Duch Świety zstepuje na ciebie. Nie mogli mówic jezykami. Nie mogli byc napelnieni Bogiem. Mogli tylko czasami odczuwac moc Bozą. Nie znali obecności. Nie wiedzieli, co to znaczy byc napelnionym Samym Bogiem w ich wnetrzu.

Powiedzial im:

Odchodze i to jest dla waszej korzyści…Jest  tak dlatego, ze gdy pójdziecie, bedziecie mogli zakosztowac czegoś, czego nigdy nie próbowaliście, a to czego zakosztujecie to Duch Świety.

Nie mówil tylko o mocy. Pan wiedzial, ze bedą napelnieni Samym Bogiem, jak Adam i Ewa. Bóg tchnąl w nich Swoje wlasne istnienie.  Nie bedą tylko czuc mojej mocy i znac moje cuda. Oni bedą odczuwac moją chwale. Bedą mogli czuc niebo. To wlaśnie im mówil, gdy powiedzial: „lepiej dla was…”

Czy widzisz, jak podekscytowany byl Jezus sprawą Ducha Świetego? To bylo jak: „Ja odchodze, lecz On przychodzi! Myślicie, ze teraz jest dobrze, gdy macie mnie, poczekajcie, az On przyjdzie!”

Nie mozesz miec prawdziwego objawienia Jezusa bez Ducha Świetego. Nikt nie moze powiedziec, ze Jezus jest Panem inaczej, jak w Duchu Świetym. Nie mozesz czuc milości twojego Ojca, dopóki Duch Świety nie objawi ci glebokości Bozych. Nie mozesz nawet byc dotkniety przez Boga bez Ducha Świetego. Duch Świety przynosi Glos Bozy i jest emocjami Bozymi.

Wiem, ze Duch Świety pracuje w twoim zyciu, lecz wierze, ze teraz jest to miejsce, ze mozesz przyspieszyc te prace przez potwierdzenie tej pracy Ducha Świetego, przez wdziecznośc dla niego i oddanie sie temu. Nazywa sie to poddaniem. Poddanie to rozmowa z Nim, uznanie Go i chwala dla Niego, za to kim jest. Poddaj sie Jego obecności!

„Duchu Świety, Ty jesteś Duchem Prawdy. Nikt nie zna prawdy, jak Ty. Kocham Twoje objawienie, Duchu Świety. Kocham sposób, w jaki świadczysz mi, objawiasz Jezusa. Duchu Świety, zatracilem sie w tobie. Kocham Cie, Duchu Świety, poniewaz bez Ciebie, nie moge poznac Jezusa. Chce znac Jezusa wiecej, Duchu Świety, chce znac Jezusa wiecej, jestem spragniony.”

EMOCJE DUCHA ŚWIETEGO

Pozwólcie, ze pokaze wam uczucia i emocje Ducha  Świetego. Zróbmy „wycieczke” po Efezjan 4,25. (Kościól widzi Go, lecz czy Gozna? Kościól widzi Go. Duch jest w kościele, lecz kto uchwycil „z nim” spolecznośc?).

Ef 4:25-30
Przeto, odrzuciwszy klamstwo,(patrzcie jaka latwa jest ewangelia… mówcie prawde) mówcie prawde, kazdy z bliLnim swoim, bo jesteśmy czlonkami jedni drugich. Gniewajcie sie, lecz nie grzeszcie, niech slonce nie zachodzi nad gniewem waszym, (Nie idL do lózka zly!) nie dawajcie diablu przystepu.

Dlaczego? Poniewaz daje to miejsce diablu, a On mówi po prostu nie dawajcie diablu przystepu. Po czym mówi:

Ef 4:25-30
Kto kradnie, niech kraśc przestanie, a niech raczej zmudną pracą wlasnych rąk zdobywa dobra, aby mial z czego udzielac potrzebującemu. Niech zadne nieprzyzwoite slowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre, które moze budowac, gdy zajdzie potrzeba, aby przynioslo blogoslawienstwo tym, którzy go sluchają. A nie zasmucajcie Bozego Ducha Świetego, którym jesteście zapieczetowani na dzien odkupienia.

Jest tutaj (4,25-30) troche rzeczy, które zasmucają  Ducha Świetego. Pokaze wam równiez te rzeczy, które podobają Mu sie. To jest w wersie 31:

Ef 4:31-32
Wszelka gorycz i zapalczywośc, i gniew, i krzyk, i zlorzeczenie niech bedą usuniete spośród was wraz z wszelką zlością. BądLcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścil w Chrystusie.

Oto jest kilka rzeczy, które Duchowi Świetemu sie podobają. Przyjrzyjmy sie kluczowemu tutaj slowu: „nie zasmucajcie Ducha Świetego”. Czy wiecie, co oznacza slowo „zasmucac”? Czy wiesz, co rani i sprawia ból Duchowi Świetemu?

Widzisz, Duch Świety jest tak bardzo emocjonalny, On jest wrazliwym przekaLnikiem emocji Bozych. Biblia mówi: „nie zasmucajcie Go”. Znaczy to, aby Go nie ranic, nie sprawiac Mu bólu. Tylko ktoś, kto ma uczucia, moze zostac zraniony i odczuwac ból. Mozesz sprawiac Duchowi Świetemu ból. On nie jest zadne „to”. Nie jest mocą, nie jest namaszczeniem, On nie jest „darem Ducha Świetego”, nie jest przebudzeniem, nie jest wstrząsaniem, nie jest padaniem pod mocą. On jest osobą, którą ty mozesz zranic i sprawic jej ból.

Spójrzmy na to jeszcze raz.

Iz. 63:10
Lecz oni byli przekorni i zasmucili  Ducha jego Świetego (slowo tlumaczone jako „zasmucili” jest tutaj „draznic, irytowac”); wtedy przemienil sie w ich nieprzyjaciela, sam przeciwko nim walczyl.

Bóg Ojciec zwrócil sie przeciwko dzieciom Izraela, widzial ich jako nieprzyjaciól i walczyl z nimi, poniewaz oni „draznili, irytowali” Ducha Świetego. Slowo to oznacza równiez „dreczyc”. Pomyśl o emocjach i uczuciach Ducha Świetego. Oni Go zasmucali, ranili, sprawiali ból, a teraz dreczyli Go.

Zapytam was o coś. Dlaczego Ojciec i Jezus tak bardzo chronią Ducha Świetego? Ojciec mówi w tym wersie tak: „Poniewaz wy ranicie i dreczycie Mojego Ducha Świetego, zwracam sie przeciwko wam, jako wasz wróg”. Dlaczego Duch jest tak drogocenny, ze Ojciec ochrania Go? Dlaczego Jezus powiedzial,  ze wszelkie bluLnierstwo, jakie powiesz przeciwko Ojcu bedzie przebaczone? Kazde bluLnierstwo przeciw Synowi bedzie przebaczone, lecz bluLnierstwo przeciw Duchowi Świetemu – NIE? Dlaczego Biblia mówi: „nie zasmucajcie Ducha Świetego?” Dlaczego nie mówi: „nie zasmucajcie Ojca?” Dlaczego nie mówi: „nie zasmucajcie Syna?” Dlaczego jest: „nie zasmucajcie Ducha?” Dlaczego, jeśli zbluLnisz Ojcu lub Synowi, bedzie ci przebaczone. Dlaczego w tym fragmencie Pisma Ojciec jest tak bardzo opiekunczy wobec Ducha Świetego?

Niektórzy z nas uzywają Ducha Świetego. Po prostu chcemy Ducha Świetego i Jego namaszczenia, z powodu efektów, jakie moze miec dla nas, co moze zrobic dla naszej sluzby, dla cudów, dawania, co moze zrobic dla naszego obdarowania, proroctw, które mogą nam otworzyc wiecej mozliwości. Uzywamy Ducha Świetego. Dośc tego! Jest tego tak wiele w kościele – Duch Świety przychodzi i kazdy chce miec z Niego kawalek, tylko z powodu tego, co moze On zrobic dla ich imienia, sluzby, czy kościola. Kazdy usiluje porwac Go. Musimy znaleLc sie w miejscu odpocznienia.

Mówimy o uczuciach. Biblia nie mówi, aby nie zasmucac Ojca, nie mówi, aby nie zasmucac Syna. Mówi: „Nie zasmucajcie Ducha Świetego”. Chce wam powiedziec, dlaczego wierze w to.

Gdybyś odwazyl sie dotknąc mojej zony, prawdopodobnie wpadlbym w cielesnośc i zrobil coś, czego bym zalowal. Poniewaz moja zona jest tak cenna dla mnie, jej uczucia (tu emocje) są dla mnie tak cenne, wiec gdyby ktoś, jakikolwiek czlowiek próbowal przyjśc i fizycznie zranic moją zone, to lepiej by bylo, abyś zwial z moich oczu, kolego. Wiesz dlaczego Ojciec i Jezus są tacy? Zgadnij dlaczego? Duch Świety jest emocjonalną stroną Boga. Duch Świety jest podobny do, powiedzialem PODOBNY DO, kobiecego stosunku do mezczyzny.

W stosunku miedzy mezczyzną i kobietą, wiadomo jest, ze kobiety mają wiecej potrzeb emocjonalnych, jako istoty bardziej emocjonalne w swych relacjach. MezczyLni są jednokierunkowi w swych umyslach i nie mogą w pelni zrozumiec romantycznych emocji, których kobiety potrzebują. Mezczyzna nie moze zrozumiec kobiety i nigdy nie bedzie mógl, poniewaz jest coś takiego, co Bóg wlozyl w budowe i charakter kobiety, co rózni ją calkowicie od mezczyzny. Nie tylko chrześcijanie to widzą, widzi to świat. I wiesz co? Duch Świety „jest na podobienstwo” kobiety w Trójcy Bozej. Mam na myśli to, abyś mógl sie odnieśc do dziela Ducha Świetego , nie mówie, ze Bóg jest kobietą. Jest to podobienstwo tego, jaki jest pod wzgledem emocjonalnym. Jest to takie podobienstwo, ze On jest jak kobieta w relacji miedzy kobietą i mezczyzną, z tym ze jest to miedzy Duchem Świetym, Ojcem i Synem.

Oni chronią Ducha Świetego tak, jak mąz chroni swoją zone. Duch Świety jest uczuciowy, Jego mozna zranic. Mozna Go zasmucic, moze zostac zraniony. Ojciec was strawi ogniem! Taaak! Ojciec przyjdzie, rozewrze ziemie i pochlonie was. Nazwie was bandą ludzi twardego karku i zstąpi w Swym gniewie, mówiąc:

 • Mojzeszu, zapomnij o przymierzu abrahamowym. Zabijmy ich i powolajmy nowe przymierze.

Ojciec jest w górze w niebiosach, nie mówie, ze  nie jest milującym Ojcem, lecz przewaznie, gdy patrzysz na Pismo ST, Ojciec jest tym, który mówi:

Potrzebuje czegoś, do splacenia grzechów.

To dlatego przyszedl Jezus. Ojciec mówi: ” Bando ludzi twardego karku, zaplatą za grzech jest śmierc. Coś musi zaspokoic Mój świety gniew.

I wtedy przychodzi Jezus i placi cene, aby gniew Ojca byl zaspokojony w zadoścuczynieniu Chrystusa.

Jezus jest pośrednikiem, Duch Świety jest tym, który objawia. On objawia ci milośc Boga. „Nikt nie moze powiedziec, Jezus jest Panem, inaczej jak w Duchu Świetym.” Nikt nie moze przyjśc do Ojca, jeśli Ojciec nie pociągnie go przez Ducha. Duch Świety przychodzi i manifestuje ci milośc, jaką Jezus zywi dla ciebie. On manifestuje ci milośc i przebaczenie, które jest w Ojcu, poniewaz Jezus zaspokoil jego świety gniew, który wymagal, aby grzechy zostaly splacone. To wlaśnie dlatego Duch

Świety jest tak cenny, ze Bóg mówi: „nie zasmucajcie Ducha Świetego”. To dlatego Ojciec jest tak opiekunczy wobec Ducha Świetego. To dlatego Jezus powiedzial, ze kazde bluLnierstwo przeciw Ojcu i kazde bluLnierstwo przeciw Synowi zostaną przebaczone, a przeciwko Duchowi Świetemu nie.

Mówil, ze Duch Świety jest jak kobieta. Dam wam kilka przykladów, aby pomóc wam zrozumiec nieco wiecej.

Przyszedlem do ciebie do domu, a ty posadzileś mnie na kanapie. Mówisz, ze mnie kochasz, ze jesteśmy przyjaciólmi. Siedze na twej kanapie przez caly dzien, wiesz, ze tam jestem, lecz ty krecisz sie wokól tego wszystkiego, co masz zrobic w domu, wykonujesz wszystkie obowiązki domowe. Nigdy, ani razu nie rzucileś na mnie spojrzenia, czy nawet nie potwierdzileś tego, ze ja tam jestem. Choc wiesz, ze tam jestem, jesteś zbyt pochloniety swą pracą.

Jakbyś sie czul, gdybym zaprosil cie do mojego domu i posadzil na kanapie, po czym zająl sie wszystkimi swoimi obowiązkami, jakie trzeba zrobic, nawet tym wszystkim, co robie dla ciebie, lecz nigdy nie poświecilbym czasu, aby spocząc z tobą na kanapie i spojrzec ci w oczy. Nigdy nie zająlbym sie tobą. W taki wlaśnie sposób kościól postepuje z Duchem Świetym.

PrzyjdL, Duchu Świety. PrzyjdL do mojego kościola, zajmij miejsce tutaj w lawce, a gdy bede potrzebowal namaszczenia, powiem przyjdź. Taak, przyjdL Duchu Świety. PrzyjdL do mego zycia. Przyjdź do mojej sluzby. SiądL tu obok. Gdy potrzebuje namaszczenia, lub slowa wiedzy, lub proroctwa, czy troche mocy i blogoslawienstwa na kazanie, które napisalem, nie prosząc cie o to, przyjdL Duchu Świety, przyjdL. On jest na kanapie, a kościól nawet nie wie, ze On tam jest.

PrzyjdL Duchu Świety

Jesteśmy z zoną malzenstwem i moja zona wie, ze ją kocham. Powiedzialem jej to w dniu ślubu. Wie, ze jestem przy niej. Stalem z nią w dniu ślubu. Ona wie, ze ją kocham, sypiam z nią w tym samym lózku. Jestem w tym samym domu razem z nią. Powinna wiedziec, ze ją kocham, lecz zawsze jest w niej coś takiego, co mówi:

Kochanie, jaka jest pierwsza rzecz, którą pamietasz, gdy myślisz o mnie?

Kochanie, dlaczego po tysiąckroc chcesz tego ciągle sluchac? Dlaczego chcesz, abym romansowal z tobą? Nie wystarczyl ci miesiącmiodowy? Czyz nie wiesz, ze cie kocham? Wiesz, ze jestem z tobą.

Czy moja zona nie powinna byc zadowolona, ze jestem z nią w tym samym domu. Dlaczego stale musze jej powtarzac, ze ją kocham? Dlaczego musze stale z nią romansowac? Dlaczego ciągle musze ją traktowac jak królową, którą jest? Dlaczego musze ciągle sie w niej zakochiwac, spotykac na randkach i miesiącach miodowych, stale i wciąz? Dlaczego wiecznie musze jej szeptac to, co szeptalem jej kiedyś na randkach?

Cóz to jest? Zgadnij? Taki jest Duch Świety. ON CHCE twojej czci.

Jeśli wiec obraza cie to nauczanie, to pewnie  myślisz tak: „Boze, Duch Świety jest we mnie. Duch Świety jest we mnie”. Tak, On siedzi na twojej kanapie. Mieszka z tobą. Mozesz spac na tym samym lózku, moze chodzicie razem do tego samego sklepu, a nawet wspólnie sprawujecie sluzbe, lecz gdzie jest twój romans? Gdzie intymnośc? On wie, ze Go kochasz. Moja zona  wie o tym, ze ją kocham, lecz ciągle chce to slyszec. Duch Świety wie, ze ty wiesz, ze On tam jest, lecz On ciągle chce slyszec, jak mówisz do Niego:

Duchu Świety, kocham Cie, przyjdź!

Duch Świety wie, ze ty wiesz, ze On tam jest i On wie, ze ty tam jesteś, lecz ciągle chce, abyś Go zapraszal. Moja zona wie, ze ją kocham, lecz ciągle chce, abym ją przytulal. Duch Świety chce, abyś Go  przytulal, chce twoich pocalunków. Duch Świety chce, abyś usiadl z nim na kanapie i chce, abyś sie zatrzymal i powiedzial:

ChodL do mojego zgromadzenia, zasiądL na lawce, potrzebuje cie.

A Duch Świety czeka na to, aby miec koinonia z tobą. Skoro wiesz, ze On objawia ci Jezusa, to jak mozesz nigdy Go o to nie poprosic? Jak mozesz spodziewac sie, ze On bedzie wykonywal swoje zadanie, podobnie jak ty wykonujesz swoje zadanie w malzenstwie jako mąz? Wiesz co? Czasami mąz i tak samo zona, muszą byc doceniani i musi to zostac powiedziane, ze ich cenimy za ich prace. Niektórzy ludzie nie doceniają Ducha Świetego. Zaniedbują Go i po prostu myślą, ze On bedzie nadal robil to, co zawsze robi, lecz czy ktoś powie „Dziekuje?”

O to mi wlaśnie chodzi, gdy mówie o intymności z Duchem Świetym. Moge kochac moją zone, poniewaz kocham Ducha Świetego. Rozumiem coś na temat malzenstwa. Rozumiem coś na temat wiezi z Bogiem, dzieki malzenstwu i dzieki bliskości z Duchem Świetym.

Chcialbym pomówic nieco o doświadczeniu jakie przezylem, gdy po raz pierwszy pojąlem to objawienie. Faktycznie czas w kościele byl tak ciezki, jeśli chodzi o to objawienie, ze bylem niezwykle podekscytowany, tylko kilku miesieczne dziecko w Panu, po prostu mając spotkania z Duchem Świetym, zaledwie zacząlem w to wchodzic. Bylem u pewnego czlowieka w domu i opowiadalem mu o moim kościele:

Czlowieku, coś wydarzylo sie dziś rano w kościele.  Duch Świety i ja jesteśmy przyjaciólmi, a On plakal. Czulem to, ze plakal, wiem, ze plakal i byl zasmucony.

Czlowiek ten patrzyl na mnie i powiedzial:

Duch Świety nie jest zasmucony. Nie mozesz zasmucic Ducha Świetego, o czym ty gadasz?

On po prostu myślal o mocy, ze to jest „to”, o manifestacjach.

A ja powiedzialem:

On byl zasmucony, plakal, byl zraniony.

Ten facet byl tak zly, ze zerwal sie na nogi i uderzyl mnie w twarz. Wiesz co ? To byla religijna krowa. Niestety, ta krowa skonczyla w zakladzie psychiatrycznym, zamkniety i zgorzknialy. Modle sie oto, aby ponownie spotkal Boga.

Bede nadal chodzil i czcil Boga, bez wzgledu na to, czy ktoś gorszy sie mną, czy tez ja jestem zgorszony kimś. Nawet jeśli to nie ja wywolalem zgorszenie i jestem wobec tego sprawiedliwy. Nadal bede do nich chodzil ze wzgledu na milośc. Wiesz co zrobilem z tym gościem? Któregoś dnia, gdy spotkalem go na ulicy, podszedlem do niego i powiedzialem:

Przepraszam, ze cie tak zdenerwowalem i ze uderzyleś mnie w twarz – przepraszalem za nic.

Nic mu nie zrobilem. On jest tym, który wpadl we wścieklośc i uderzyl mnie. Poszedlem do niego i przeprosilem go.

Nie chce zgorszenia, nie chce, aby on ograniczal Boga w tym, co On dla niego ma. Dalem mu wiec mozliwośc i nie czekalem, az zostanie przekonany i przyjdzie do mnie i bedzie pokutowal. Zdecydowalem, ze nie bede czekal, zgodzilem sie z moim przeciwnikiem szybko. Podszedlem do niego i powiedzialem:

Przepraszam, ze cie tak zdenerwowalem i ze uderzyleś mnie w twarz – powiedzialem – Jest ok.

On odszedl, a ja powiedzialem:

– Jestem wolny.

Nie wszyscy jesteście wolni, musisz sie uwolnic w tej dziedzinie. Pozwól, ze podam ci jeszcze jeden obraz Ducha Świetego. Jest to piekny obraz Ducha Świetego z Ksiegi Rodzaju 9 i mówi o arce spoczywającej na górze i Noem otwierającym okno. Noe wypuścil golebice, aby mogla poleciec i znaleLc miejsce odpoczynku. Gdy nie mogla znaleLc miejsca do zatrzymania sie, wrócila do Noego  do arki. Czy pamietasz ten fragment?

Gen. 8:8-9
Potem wypuścil golebice, aby zobaczyc, czy opadly wody z powierzchni ziemi. Ale golebica nie znalazla niczego, gdzie by mogla osiąśc i wrócila do niego do arki, bo wody byly na powierzchni calej ziemi. I wyciągnąl reke, pochwycil ją i wniósl ją do siebie do arki.

Pomówmy chwile o golebicy. Czy chcesz byc miejscem odpocznienia? Pamietasz, gdy golebica wrócila i miala w dziobie jeden listek oliwny?

Gen. 8:11
Golebica wrócila do niego pod wieczór, trzymając w dziobie zerwany świezy liśc z drzewa oliwnego. I poznal Noe, ze wody na ziemi opadly.

Obraz świezej oliwy. Chce, aby Duch Świety spoczywal na mnie. Chce, aby golebica Boza spoczywala na mnie z liściem oliwnym w Swym dziobie.

Czy chcesz byc miejscem odpocznienia dla Ducha Świetego, „miejscem zamieszkania” Jego obecności? Golebica Boza, pomyśl o zywej golebicy, myśl o delikatnym, pelnym pokoju goląbku. Co sie dzieje, gdy zrobisz jakikolwiek gwaltowny ruch? Fiuuu, odlatuje. Przestraszyleś goląbka. Czy chcesz byc miejscem odpocznienia? Czy chcesz, aby Duch Świety spoczywal na tobie z listkiem oliwnym w dziobie? Czy chcesz byc miejscem „zamieszkania w tobie” obecności Bozej? To przestan grzeszyc! Za kazdym razem, gdy zgrzeszysz, fiuuuu, Duch Świety unosi sie. Nie mówie, ze opuszcza cie, lecz poczucie Jego obecności opuszcza cie. Obecności „z tobą” nie ma tutaj.

Biblia mówi, ze koinonia to: niech bliskośc Ducha Świetego bedzie z tobą. Znam tą bliskośc. Czy chodzisz w bliskości? Jeśli chcesz,  aby golebica spoczela, nie wykonuj gwaltownych ruchów. Nie rób zadnych gwaltownych ruchów, aby zaspokoic cialo, poniewaz golebica odlatuje, a ty zaczynasz od początku. On ucieka od grzechu.

Jezus calkowicie zalezal od Ducha Świetego. Jezus byl namaszczony przez Ducha Świetego i moc, On uzdrawial wszystkich uciśnionych przez diabla. Jezus nie uczynil zadnego z tych cudów, których dokonal, bez Ducha Świetego. Lecz, wiesz co ? Jezus nawet nie zmarl bez Ducha Świetego. Narodzenie Jezusa mialo miejsce, poniewaz Duch Świety zacienil Marie i dziewica poczela w swym wnetrzu Jezusa. To, co sie w niej poczelo bylo z Ducha Świetego. Narodzenie Jezusa mialo Ducha Świetego. Sluzba Jezusa miala namaszczenie i moc Ducha Świetego. Jezus cierpial w ogrodzie z Duchem Świetym. Jezus nawet nie zmarl, ani nie powstal z martwych bez Ducha Świetego.

Biblia mówi, ze: „…przez Ducha wiecznego ofiarowal samego siebie…” (Hebr 9,14). Nawet nie ofiarowal siebie samego bez Ducha Świetego. Nawet nie powstalz grobu bez Ducha Świetego. Biblia mówi, ze: „…Duchtego, który Jezusa wzbudzil z martwych...” (Rzym 8,11). Jeśli Jezus byl tak zalezny od Ducha Świetego, jeśli nie narodzil sie bez Ducha Świetego, nie uslugiwal bez Ducha Świetego, nie cierpial bez Ducha Świetego, nie zmarl bez Ducha Świetego, a nawet nie powstal z grobu bez Ducha Świetego, co robi kościól? On byl calkowicie zalezny od Ducha Świetego i wtedy powiedzialw Dz.2: „Oczekujcie na Ducha Świetego. Lepiej dla was, zebym Ja odszedl. Duch Świety przychodzi.”

Jeśli On tak silny nacisk kladl na Ducha Świetego, to co sie dzieje, przyjacielu, z Cialem Chrystusa? Jedyny czas, gdy ktokolwiek mówi o Duchu Świetym, to gdy mówimy o namaszczeniu, o darach Ducha Świetego czy tym, co Duch Świety robi. Kto wiecej o tym mówi? Kazdy mówi o tym, co Duch Świety robi, czy dzielach Ducha Świetego. Nikt nie zna bliskości.

Wszystko, co zrobil Jezus, nacisk na Ducha Świetego,  robil przez Jego sluzbe. Pozwólcie, ze pokaze wam coś tutaj, to jest piekne. Jest to jak taki smakowity kąsek z boku.

Gen 1:26
I rzekl Bóg, uczynmy czlowieka, na nasz obraz.

Kto to jest „NASZ”? Z pewnością brzmi to, jak by bylo wiecej, niz jedna osoba w stworzeniu. Pismo mówi: „rzekl Bóg, uczynmy czlowieka na nasz obraz”. Mówimy tutaj o parze ludzi w górze, w niebie w doskonalym unisonie, doskonalej jedności celu, podejmujących decyzje stworzenia czlowieka. To nie byl tylko Ojciec. „Rzekl Bóg” oznacza Ducha Świetego, Ojca i Jezusa, podejmujących decyzje w tym samym czasie. „EJ! Stwórzmy czlowieka na obraz nasz.”

Pokaze wam jeszcze raz. Jest Bóg Trzyosobowy. Jeśli ktokolwiek bedzie wam próbowal wmówic, ze nie, zabierzcie go do pierwszej ksiegi Biblii i pokazcie pierwszy rozdzial. Pokaze wam jeszcze jedno miejsce. W Gen 3,22 „I rzekl Bóg: oto czlowiek stal sie podobny do nas”.

Kto to jest „nas”? Mówimy o Ojcu, Synu i Duchu Świetym. Trzy osoby. Jeden Bóg Jahwe, lecz trzy, to jest „NAS”.

Gen 10:7
Zstąpmy i pomieszajmy ich jezyki.

Spójrzmy na to „zstąpmy” i pomieszajmy ich jezyki. Oznacza to, ze jest troche ludzi, Jest trzech. Trzy w jednym. Czy wiesz co sie wydarzylo w niebie tysiące lat temu? Ojciec powiedzial:

Tesknie za spolecznością, jaką mialem z Adamem i Ewą. Tesknie do mozliwości zstąpienia na dól, przechadzania sie w chlodzie poranka z Adamem i Ewą. Tesknie do bliskości i czci, jakie Adam i Ewa ze mną dzielili. I wiecie co? Jestem rozgniewany! A mój gniew wymaga sprawiedliwości, poniewaz zaplatą za grzech jest śmierc. Potrzebuje czegoś, aby zaplacic i zadoścuczynic za tych ludzi, z którymi chce miec spolecznośc.

Dlaczego? Zaplatą za grzech jest śmierc.

Musze zadowolic mój świety gniew, musze byc sprawiedliwy, nawet jeśli w tym samym czasie pragne spoleczności. Lecz, gdybym ulegl teraz pragnieniu spoleczności, Mój ogien pochlonąl by ich.

Wtedy nagle wstal Jezus i powiedzial:

Ojcze, Ja pójde. Poniewaz kocham cie, Ojcze, i widze ból twego serca z tesknoty za ludLmi. Ojcze, Ja pójde na ziemie. Ja bede cierpial, umre i stane sie zadoścuczynieniem za tych wszystkich ludzi, tak aby mogli byc odnowieni na podobienstwo i obraz nasz i mogli byc tak blisko ciebie, do czego tak tesknisz.

Wtedy, nagle, Duch Świety mówi:

uh uh uh uh uh uh, nie pójdziesz, Jezu, dopóki ja nie pójde.

Lecz powiem wam coś. Ojciec nie podjąl decyzji, „nas” zdecydowalo. „Nas” – zespól odbyl konferencje i wszyscy Ci w niebie, 'nas’ podjeli decyzje, ze muszą miec spolecznośc z nami i muszą przywrócic nas do takiego miejsca, abyśmy mogli zakosztowac ich chwaly. Tak wiec Ojciec wymagal zaplaty za grzech, Jezus powiedzial „Ja zaplace”, a Duch Świety powiedzial: „nie beze mnie”. To jest Bóg w Trójcy. Tak wiec, Ojciec poslal Swego Syna, a Duch Świety byl zaangazowany w narodzenie, sluzbe, nauczanie, cierpienie, śmierc, zmartwychwstanie Jezusa i w sluzbe uczniów kontynuujących dziela i nauczanie Jezusa.

Myśle, ze jesteście spragnieni. Myśle, ze chcecie miec z Nimi spotkanie, myśle, ze jesteście gotowi rzec:

Duchu Świety, nie znam Cie, Duchu Świety, byleś na mojej wersalce. Dzieliłem z tobą jedno łóżko, sprawowaliśmy wspólnie sluzbe, lecz, wiesz co, mój stosunek do mojej zony, to coś wiecej niz spanie w jednym lózku i to, ze ja wykonuje swoje obowiązki i ona swoje. Gdzie jest romans? To nie jest małżeństwo. To dwoje ludzi mieszkających razem. Jest cale mnóstwo ludzi, mieszkających z Duchem Świetym i to wszystko. Mieszkasz z Duchem Świetym. Jeśli  chcesz mieszkac z Duchem Świetym w taki sposób, to w porządku. Mam miejsce „zamieszkania w tobie”.

Zanim wiec poprosimy Ducha Świetego, aby zstąpil  na nas i przyszedl do naszego zycia w sposób, jakiego nigdy nie doświadczyliśmy z Nim, chce, abyś pokutowal z kazdego razu, gdy zasmucaleś Ducha Świetego.

Powiedz:

Przebacz mi Duchu Świety za kazdy

раскрутка сайта в поисковиках самому

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.