Szkoła biblijna on-line – 04.04 Owoce Ducha Świętego

Gal 5:22-23
Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.

Ile jest owoców Ducha Świętego? Zgadnij a następnie policz, aby zobaczyć, czy zgadłeś. Trafiłeś?
Czy było ich dziewięć? Jeśli tak, to jesteś w błędzie, ponieważ jest tylko JEDEN owoc Ducha. Tak, to jest prawda, tylko jeden. Greckie słowo tłumaczone jako ?owoc? tutaj w Gal 5:22 to ?karpos? i jest w liczbie pojedynczej. Zatem oznacza to, że cała ta lista to jedna grupa, którą należy traktować jako jedno.

Ten smakowity kąsek informacji jest ważny. Przede wszystkim, zwróć uwagę na to, że te owoc Ducha jest po prostu owocem DUCHA. Nie jest to twój owoc, lecz owoc Ducha Bożego. Jest tak dlatego, że Bóg jest miłością (1 Jn 4:8) i mieszka w wierzącym (Jn 14:23). Znaczy to, że to działo Bożego Ducha Świętego w tobie przynosi ten owoc. Oczywiście to ty współpracujesz z Bogiem w przynoszeniu tego owocu i to ty musisz starać się rozwijać go, lecz to Bóg: ?… sprawia w was według swego upodobania chcenie i wykonanie,? (Flp. 2:13). Wiemy, oczywiście, że jest Bożym upodobaniem, abyś kochał i przynosił owoc miłości.

Po drugie, to wszystko jest jeden owoc, a zatem wszystkie dziewięć wymienionych rzeczy już należą do ciebie w Duchu Świętym. Innymi słowy, wszystkie dziewięć rzeczy są w rzeczywistości jedną rzeczą, którą posiadasz, ponieważ Duch Święty zamieszkuje w tobie ? to znaczy, jeśli jesteś chrześcijaninem. Widzisz, czy jeśli kochasz to nie jesteś radosny? Jeśli kochasz czy nie masz również pokoju? Jeśli kochasz czy nie jesteś równocześnie cierpliwy, dobry, wierny, łagodny i wstrzemięźliwy? Z łatwością można powiedzieć, że miłość jest drzewem, które przynosi owoc w postaci radości, cierpliwości, dobroci, wierności, łagodności i samokontroli. Jeśli masz w swym sercu miłość, która jest z Boga, a która wynika z twojej ufności i wiary w Jezusa i Jego ofiarę to wszystkie inne łaski wymienione tutaj również należą do ciebie. PO prostu musisz je rozwinąć.

Gdy jednak przyjrzysz się sobie samemu, możesz zauważyć, że część owocu (mówimy o indywidualnych aspektach miłości tutaj) nie są wcale tak dobrze rozwinięta. Możesz być uprzejmy i dobry lecz musisz popracować nad cierpliwością. Możesz być bardzo radosny i pełen pokoju, lecz potrzebujesz pracy nad samokontrolą i uprzejmością. Nikt z nas nie jest doskonały i wszyscy mamy takie dziedziny, które wymagają rozwinięcia. Lecz wszyscy chrześcijanie mają Ducha Bożego, a zatem mają owoc Ducha Bożego w sobie. Jest tutaj, tylko w formirmie rozwojowej, lecz jest tam.

Zastosowanie

Owoc Ducha Bożego jest w tobie, ponieważ jeśli jesteś chrześcijaninem to zostałeś wykupiony za pewną cenę. Zostałeś wykupiony przez krew Chrystusa, Boga w ciele (Jn 1;1, 14), który umarł na krzyżu za twoje grzechy (1 Ptr. 2:24). Tylko ze względu na to, co zrobił Jezus możesz mieć nadzieję na to, że będzie w ogóle dobry, uprzejmy, cierpliwy, miłujący czy cokolwiek. Nie możesz przeżywać tych rzeczy bez Ducha Bożego w tobie.

W końcu, to przez wiarę chodzisz przed Bogiem (Hab. 2:4). To przez wiarę szukasz Pana i starasz się o manifestacje miłości Jego Ducha w tobie. Jest to ważne, ponieważ niewierzący mogą szukać łask w działających tobie. Są one dowodem twojego nawrócenia i świadectwem zamieszkującego w tobie Boga. Nie wystarczy znać doktrynę, musisz mieć Ducha Bożego, który pracuje w tobie i poprzez ciebie.

Zapytaj więc siebie, czy kochasz, czy próbujesz okazać miłość nie tylko Bogu, lecz również ludziom. Potem wróć i policz ten owoc ponownie. Gdy dotrzesz do miłości, zatrzymaj się i proś Pana, aby rozwinął ją w twoim sercu.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.