TGIF_01.10.09 Zmiana paradygmatu doświadczenia

Today God Is First

Logo_TGIF2

Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala.
II Moj. 3:3

Czy słyszałeś kiedykolwiek, jak ktoś mówi: „Bóg nie działa w taki sposób. On nigdy tak nie robi” ?
Czasami bywa tak, że Bóg decyduje się wprowadzić zamieszanie wśród głupców, aby zmienić nasz paradygmat* doświadczenia. Mojżesz nigdy nie widział krzaka, który był płonął lecz nie spalał się. Zwróciło to jego uwagę i przyciągnęło ku Bogu.

Gdy Jezus pojawił się idąc po wodzie w samym środku nocnego sztormu, uczniowie krzyknęli: „Duch!” Nigdy nie widzieli człowieka chodzącego po wodzie. To doprowadziło do wielkiego cudu – Piotr chodził po wodzie również. Gdy Jezus poprosił Piotra, aby złapał rybę i wyjął z jej ust monetę, którą miał zapłacić podatek, można sobie wyobrazić tylko, co ten myślał na temat takich poleceń. Gdy Mojżesz stanął przed Morzem Czerwonym, wyczerpały mu się wszelkie pomysły. Bóg miał jednak nieoczekiwane rozwiązanie problemu Izraelitów – rozdzielił morze, aby zademonstrować Swoją moc i pozwolić ludowi Izraela przejść na drugą stronę, i uciec Egipskiej armii.

Każdy z tych nowych paradygmatów był milowym krokiem przeżywania Boga przez tych ludzi w nowy sposób. Bóg używa tych chwil do umocnienia zasady, że Jego drogi nie są naszymi drogami. Zawsze, gdy próbujemy przewidzieć, że Bóg zadziała w jakiś szczególny sposób, On zmienia ten paradygmat, abyśmy się nie stali dla siebie małymi bożkami.

Czy kiedykolwiek byłeś winny osądzenia kogoś innego z powodu doświadczenia, jakie on przeżył, ponieważ ty tego nigdy nie doświadczyłeś? Czy zlekceważyłeś to jako ekstremę lub coś nie pochodzącego od Boga? Bóg jest cały czas zaangażowany w zmiany naszego paradygmatu z braku osobistych doświadczeń na doświadczenia Boże. Niemniej jednak, jeśli działasz na poziomie ostrej logiki, to możesz nigdy nie doświadczyć przywileju przeżywania Bożych doświadczeń.
Miej serce otwarte na przeżywanie nowych paradygmatów z Bogiem.

* Paradygmat – to zbiór pojęć i teorii tworzących podstawy danej nauki (tut. poznania Bożego działania).

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *