TGIF_02.10.07 Cel życia

Today God Is First

Logo_TGIF2

Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.
Jer. 29:11

Dla wielu ludzi w świecie rzeczywisty sens życie to następne wakacje, sukces zawodowy czy kolejny stopień na drabinie dochodów. Jest to życie budowane na przyjemnych doświadczeniach. Wiele ludzkich istnień związało swoje życie z osiąganiem przyjemnego życia tylko po to, aby w końcu się okazało, że jest to życie puste i bez znaczenia. Wystarczy jedno popołudnie spędzone przy telewizorze, aby przekonać sie, że reklamy chcą nam wmówić, że taki jest nasz życiowy cel.
Temat „pracuj, aby się bawić” jest konsekwentnie przekazywany w reklamach.

Salomon był człowiekiem, który nie powstrzymywał się od niczego. Był wielkim budowniczym, wspaniałym biznesmenem i wielkim miłośnikiem kobiet. Korzystał z wszelkich możliwych rozkoszy, a jednak miał odkryć, że te wszystkie rzeczy nie są w stanie usatysfakcjonować ludzkiej duszy.

Ostatnia podróż na przepiękną wyspę spowodowała moją wielką wdzięczność za to, że Bóg pozwolił mi zrozumieć płytką pułapkę życia według zasady „pracuj by sie bawić”. Jest czymś wspaniałym doświadczyć odświeżenia i odwiedzać piękne miejsca, jeśli tylko nie wpadniesz w pułapkę myślenia, że te przeżycia są równoważne z sensem życia. Piękne Boże stworzenie równie łatwo może stać się więzieniem pustki, jeśli Jezus nie jest w jego centrum. Apostoł Paweł powiedział, że jest tylko jedna droga do życia mającego cel i znaczenie:

…nie przestaję dziękować za was i wspominać was w modlitwach moich, aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego, i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego, i jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego, Ef. 1:16b-19

Poznanie Chrystusa daje ludzkiej duszy jedyny rzeczywisty cel i znaczenie życia. Poświęć dziś czas na poznanie Pana w bardziej intymny sposób.
Dopiero wtedy odkryjesz rzeczywiste znaczenie i cel w życiu.продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.