TGIF_11.07.07 Na taki czas jak ten

Today God Is First

 

Logo_TGIF2

Trzeciego dnia ubrała się Estera w szaty królowej i stanęła na wewnętrznym dziedzińcu pałacu królewskiego, król zaś siedział na swoim królewskim tronie w pałacu królewskim naprzeciw wejścia do pałacu.  Est. 5:1a

Estera była kobietą, której życie miało większy cel niż ona sama. Bóg użył jej do uratowania wszystkich Żydów przed eksterminacją. Niemniej, zanim Bóg mógł jej użyć, musiała dojść do miejsca swojej śmierci. To nie była łatwa decyzja. Jej wujek Mordochaj był narzędziem, którego Bóg użył do sprowokowania, aby dorosła do tego zadania.

Nie wyobrażaj sobie, że ty jedna spośród wszystkich Żydów ocalejesz dlatego, że jesteś w pałacu królewskim. Bo jeśli ty w takim czasie będziesz milczeć, ratunek i ocalenie dla Żydów przyjdą skądinąd, lecz ty i dom twego ojca zginiecie. Kto zaś wie, czy godności królewskiej nie osiągnęłaś właśnie na taki czas, jak obecny? (Est. 4:13b-14)

Mordochaj wyrażał się jasno. Dla niej przemawianie, w przypadku gdyby król jej nie przyjął, było wielkim ryzykiem ? jeśli król nie podniósłby w jej stronę berła, co było oznaką pozwolenia na przystąpienie do tronu, oznaczało to automatycznie śmierć. Było to również czas na uświadomienie sobie, że Bóg mógł wprowadzić ją do tego pałacu i w tym właśnie czasie w pewnym określonym celu. Gdyby jednak nie odpowiedziała na tą sytuację z wiarą, Bóg mógłby użyć kogoś innego do uwolnienia ludzi. Co więc zrobi?

Idź i zbierz wszystkich Żydów, którzy się znajdują w Suzie, i pośćcie za mnie; przez trzy doby nocą i dniem nie jedzcie i nie pijcie; również ja i moje służebnice tak będziemy pościć, a potem udam się do króla, choć to jest wbrew prawu. Jeśli mam zginąć, to zginę! (Est. 4:16).

A trzeciego dnia postu poszła i stanęła na wewnętrznym dziedzińcu pałacu, przed salą królewską. Była jak Jezus, który stanął na wewnętrznym dziedzińcu Nieba tego trzeciego dnia zmartwychwstania. Zrezygnowała z własnego życia, lecz Bóg wzbudził je tego dnia i uwolnił cały lud od zniszczenia, a to dzięki gotowości jednej kobiety do zrezygnowania z własnego życia na rzecz wyższego celu.

Bóg powołał każdego z nas, do życia dla większego celu niż my sami. Wiedz o tym, że zanim życie zostanie przekazane na ten cel, konieczna jest śmierć. Musimy żyć Jego życiem, nie naszym.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.