TGIF_12.09.07 Czy wejdziesz?

Today God Is First

Logo_TGIF2

I podniósł Mojżesz rękę swoją, i uderzył dwa razy swoją laską o skałę. Wtedy trysnęły obficie woda i napił zbór oraz ich bydło.
IV Moj.20:11a

Czy wypełnisz przeznaczenie jakie Bóg ma dla twojego życia? Być może nigdy nawet o tym nie myślałeś. Bóg miał doskonały plan dla Mojżesza, aby wyprowadził ludzi z Egiptu i wprowadził do Ziemi Obiecanej. Mówi się, że najtrudniejsze punkty do zdobycia to są te tuż przed linią mety. Już niemal tam jesteś, lecz jest coś takiego w przekraczaniu linii końcowej, co sprawia, że są to najtrudniejsze metry. Mojżesz zawiódł na mecie i to uniemożliwiło mu dobre zakończenie pełnego chwały życia w służbie dla Boga.

Lud Izraelski narzekał na to, że nie mieli wody do picia, a była to jeszcze jedna z wielu prób jakie przychodziły na nich. Mojżesz pytał Boga i Ten odpowiedział:
… Przemówcie na ich oczach do tej skały, a ona wypuści z siebie wodę.  (IV Moj.20:8.)

Mojżesz w swej frustracji i gniewie na ludzi zaczął działać z siebie i popełnił strategiczny błąd. Zamiast przemówić do skały, uderzył ją dwukrotnie swoją laską. Mimo tego nieposłuszeństwa skała wydała wodę.

Bóg wzywał Mojżesza do innego wymiaru. Mojżesz aby dokonać cudu, miał użyć słów. Jednak, nie tylko stracił panowanie nad sobą, lecz również przywłaszczył sobie uznanie i zhańbił Boga. Użył laski, symbolu swojej pracy jako pasterza, aby wymusić zaopatrzenie w wodę.

Gdy stajemy się bezduszni, możemy wykorzystać nasze zdolności i talenty, aby wymusić to, co wierzymy, że ma się stać. To my przejmujemy kontrolę. Gdy tak robimy, stajemy wobec zagrożenia, że nie wejdziemy do Ziemi Obiecanej, ziemi błogosławieństwa Bożego. Życie w duchowym wymiarze wymaga cierpliwości i posłuszeństwa. Strzeż się rozwiązywania problemów swoimi własnymi siłami. Bóg chce wprowadzić do Obiecanej Ziemi Jego błogosławieństwa, lecz będzie to wymagało chodzenia w duchowym wymiarze.

новости интернет маркетинга

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.