TGIF_15.07.07 Gdy Bóg mówi

Today God Is First 

Logo_TGIF2

…Pan z tobą mężu waleczny.
Sędz. 6:12

Czy kiedykolwiek Bóg mówił do ciebie bezpośrednio w taki sposób, że widziałeś dokładnie, że to Jego głos mówi do ciebie w szczególności? Nie mam na myśli tutaj jakiegoś właściwego wersetu Pisma czy okoliczności, które wydawały się prawdopodobnie od Boga. Mówię o sytuacji, gdy wiesz, że wiesz, że to Bóg wszechświata mówi bezpośrednio do ciebie.

W książce Doświadczanie Boga (Experiencing God), autorzy, Henry Blackaby oraz Claude King, mówią, że jednym z siedmiu ważnych kroków ku doświadczaniu Boga w codziennym życiu jest to w jaki sposób Bóg mówi do ciebie. „Bóg mówi do nas przez Ducha Świętego, przez Biblię, modlitwę, okoliczności i przez kościół po to, aby objawić Siebie Samego i ujawnić Swoje drogi”. [Henry Blackaby and Claude King, Experiencing God (Nashville, Tennessee: LifeWay Press, 1990), 225]
Gdy zbadasz życie każdej większej postaci w Biblii zobaczysz, że ta zasada wyrażania Bożych dróg funkcjonowała w życiu każdego z nich.

Jednym ze sposobów jest mówienie przez innych. Bóg używał innych, aby przemówić do poszczególnych ludzi, szczególnie w okresie Starego Testamentu, gdy przemawiał przez proroków. Ciągle jest przez Niego wykorzystywany.
Kilka lat temu odwiedziłem pewien kościół na zachodnim wybrzeżu, gdzie nigdy wcześniej nie byłem. Był akurat okres najtrudniejszych moich doświadczeń. Troje ludzi modliło się o mnie a gdy skończyli, zaczęli opisywać obraz, który był w mojej duszy od chwili, gdy byłem młodym chrześcijaninem i był bardzo aktualny w moim życiu. Około rok później, pewien mężczyzna z Virginii modlił się ze mną w moim biurze. Po modlitwie zaczął opisywać to, co właśnie zobaczył jako obraz mojego życia. Był to dokładnie ten sam obraz, który został opisany rok wcześniej. W następnym roku byłem w zaoceanicznej podróży i pewien mężczyzna z Anglii, którego nigdy wcześniej nie spotkałem podszedł do mnie. Modliliśmy się wspólnie i pod koniec opisał obraz, który właśnie zobaczył w swym sercu podczas modlitwy. Ponownie był to ten sam rodzaj obrazu, co w poprzednich dwóch przypadkach, tyle że tym razem został dodany jeden element, który był ważny dla mnie, abym wiedział jak odnosić się do tego, co Bóg robił w moim życiu w tym czasie. Gdy Bóg decyduje się mówić do nas przez innych, może to być niezwykłym błogosławieństwem. Pan mówi na wiele różnych sposobów, a to jest po prostu jeden z nich.

Bóg pragnie zachęcać nas, mówiąc do nas przez innych. On robi to różnorodnie. Następnym razem, gdy ktoś będzie mówił do ciebie, w modlitwie rozważ czy Bóg używa tej osoby do przekazania ci czegoś ważnego, o czym chce żebyś wiedział.

комплексная поисковая оптимизация сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.