TGIF_15.12.07 Pustynne przygotowanie

Today God Is First

Logo_TGIF2

…ani też nie udałem się do Jerozolimy do tych, którzy przede mną byli apostołami, ale poszedłem do Arabii, po czym znowu wróciłem do Damaszku. Gal. 1:17

Na początku pierwszego rozdziału Listu do Galacjan apostoł Paweł opowiada nam o wydarzeniach związanych z jego nawróceniem. Mówi, że dobrze zrozumiał powołanie jakie Jezus złożył na jego życiu. Nie musiał tego konsultować z innymi ludźmi, lecz zanim mógł wyruszyć i zacząć swoją własną misję, poszedł do Arabii na trzy lata. Po co musiał tam iść, zanim spotkał innego ucznia Jezusa Chrystusa?

Pismo nie mówi wyraźnie dlaczego spędził trzy lata w Arabii. Niemniej jednak, w oparciu o wiele przykładów szczególnych powołań składanych przez Boga na ludzkie życie, wiemy że często potrzebny jest czas oddzielenia między starym, a nowym życiem. Niewątpliwie, Paweł, miał mnóstwo czasu na rozważenie tego, co się wydarzyło w jego życiu i czas na rozwinięcie intymnego poznania i relacji ze Zbawicielem. Jego życie miało się zmienić w sposób dramatyczny.

Tak często, gdy Bóg powołuje jedno ze Swoich dzieci, wymaga to oddzielenia między starym, a nowym życiem. Jest to czas pozostawania już poza tym co stare, po to, aby przygotować serca na to, co nadchodzi. Może to być bardzo trudne i bolesne oddzielenie. Józef został oddzielony od rodziny, Jakub został posłany do swego wujka Labana, Mojżesz – na pustynię.

Gdy Bóg zaczynał głębszą pracę w moim życiu, wymagało to oddzielenia od wszystkiego, co wcześniej znałem. Pan usunął wszystko w czym do tej pory składałem swoje zaufanie. Było to bardzo bolesne i przerażające, ponieważ byłem wtedy w połowie czterdziestki. Uważałem, że to nie jest czas na zaczynanie życia od nowa. Planowałem już wcześniejsze przejście na emeryturę, ale Bóg miał inny pomysł. Usunął całą wygodę i bezpieczeństwo po to, aby wykonać znacznie większą pracę niż mogłem sobie wtedy wyobrazić.

Być może Bóg umieścił ciebie na pewien czas na pustyni. Być może nie widzisz żadnego sensu tej sytuacji, w której się znalazłeś. Jeśli naciśniesz na Boga w tym czasie, On objawi ci jakie ma zamiary wobec ciebie. Kluczem jest tutaj naciskanie na Niego. Szukaj Go z całego serca a On się da znaleźć. Bóg może mieć specjalne powołanie i przesłanie, które teraz buduje w twoim życiu. Zaufaj Jego miłości do ciebie, On dokończy dzieło, które zaczął w tobie.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.