TGIF_16.12.07 Producent cukierków

Today God Is First

Logo_TGIF2

Gdyż tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał …
Jn 3:16

Pewien producent cukierków z Indiany chciał wyprodukować cukierki, które by świadczyły o jego wierze. Przyjął pewne symbole narodzenia, służby i śmierci Jezusa Chrystusa. Zaczął od laski z czystej bieli; twardych, białych cukierków symbolizujących Twardą Skałę, fundament Kościoła i pewność Bożych obietnic.

Były one w kształcie litery „J” reprezentując imię Jezusa, który przyszedł na ziemie jako nasz Zbawiciel. Można było również uważać, że reprezentuje to laskę Dobrego Pasterza, którą sięga On w dół, na padół tego świata, aby podnieść upadłe owieczki, które podobnie jak wszystkie owce, zboczyły z drogi.

Sądząc, że to jest jakoś bardzo proste, producent ozdobił je czerwonymi paskami. Użył trzech pasków, aby pokazać rany, które zostały zadane Jezusowi i którymi jesteśmy uzdrowieni. Duży czerwony pasek oznaczał krew, którą Chrystus rozlał na krzyżu, abyśmy otrzymali obietnicę życia wiecznego.

Cukierki stały się znane jako laseczki, ozdoba, którą widać wszędzie w okresie Bożego Narodzenia, lecz znaczenie pozostaje to samo. Czy w czasie Bożego Narodzenia, zastanawiasz się nad znaczeniem tego czasu? Czy jest to okres, w którym możemy, jak nigdy skupić się na Chrystusie? Poproś Boga, aby dał Ci możliwość podzielenia się Chrystusem z kimś w tym czasie.

deeo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.