TGIF_17.02.07 Niewyjaśnialna siła

Today God Is First

Logo_TGIF2

 

Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, co wiemy , to mówimy, i co widzieliśmy, o tym świadczymy, ale świadectwa naszego nie przyjmujecie.
Jn 3:11

Kiedy ostatni raz zdarzyło ci się, że Bóg zrobił coś, co można wyjaśnić wyłącznie jako Jego działanie? Czy było to wczoraj? Może w zeszłym tygodniu? Miesiąc temu? Rok? Odpowiedź na to pytanie może znaczyć kilka rzeczy. Jeśli było to jakiś czas temu, to być może nie ufasz mu na tym poziomie, który wymaga wiary. Być może nie ryzykujesz wystarczająco dla Boga, aby On mógł się objawić. Nawróceni w pierwszym kościele zmieniali świat, w którym żyli powodu tego, co widzieli i słyszeli. To była moc ewangelii, która zmieniała życie, a nie coś o czym się dowiedzieli ze zwykłego nauczania.

Ta moc przyciągała ludzi do Chrystusa. Działy się takie rzeczy, których nie dało się wytłumaczyć inaczej jak tylko działalnością Boga. Czy doświadczasz tego rodzaju wiary w swoim życiu? Wielu z nas żyje zdrowym, moralnym życiem, lecz ludzie wokół nas nie widzą tego jako czegoś, czego nie mogliby osiągnąć sami. To dlatego niewielu jest przyciąganych do nas. Boża moc nie jest oczywista.

Pan rzucił mi wyzwanie, aby zaufać Mu na takim poziomie, do którego nigdy wcześniej nie sięgałem. Ten poziom zaufania umieścił mnie w pozycji podatności. Niemniej jednak, błogosławieństwo tej relacji jest takie, że widziałem działalność Boga jak nigdy wcześniej, zauważyli to również ci, którzy są blisko mnie. Buduje to wiarę i pobudza innych do dociekania.

Czasami Boża aktywność przychodzi w niezwykły sposób. Bóg często ustawia scenę tak, aby z przodu wszystko wyglądało bardzo źle, lecz to On sam zarządza tymi wydarzeniami dla Swojej Chwały.

Gdyby faraon nie ścigał Izraela aż do Morza Czerwonego, nie byłoby cudownego uwolnienia.

 Bez śmierci Łazarza nie byłoby wzbudzenia z martwych do życia.

 Bez Goliata, nie byłoby historii pokonanego.

Bez Piotra wychodzącego z łodzi, nie byłoby cudu na wodzie.

Bez zdrady Judasza, nie było by zmartwychwstania.

Bóg chce objawiać ci Siebie w taki sposób, że nawet sobie tego nie wyobrażasz. Pozwól Bogu demonstrować Jego moc w twoim miejsc pracy. Wtedy, zobaczysz, jak „wszystkich ludzi pociągnie do Siebie”.

раскрутка сайта ucoz самостоятельно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.