TGIF_19.01.07 Cel tygla

Today God Is First

Logo_TGIF2

Tygiel wytapia srebro, a piec złoto, lecz Pan bada serca. Przyp. 17:3

Ta przypowieść pokazuje jedną z najdziwniejszych Bożych tajemnic. Jest to opis Bożego sposobu oczyszczania ludzkiego serca w celu doprowadzenia go do najwyższej jakości. Znaczący przywódcy, którzy zostawili po sobie największe znaki dla Królestwa, musieli przeżywać swoje własne tygle i ogień. Bez tego żużel nie może zostać usunięty z ludzkiego serca; bez tego trudności przybiją nas. Bóg rozumie ludzkie serce. On rozumie to że, człowiek, aby stał się wszystkim, co Bóg dla niego zaplanował, musi przejść przez okresy wypalania ogniem.

Józef przeszedł przez próby a każdy kolejny test zaliczony pozytywnie, kwalifikował go do wyższej odpowiedzialności. Im większa użyteczność w Królestwie tym większy tygiel do przygotowania właściwego fundamentu. Niektóre z Bożych prób to miejsce pracy, gdzie przebywamy codziennie; pracodawca, który zdradził nasze zaufanie; klient, który odmówił zapłaty; sprzedawca, który nie spełnia oczekiwań.

To wszystko są testy Boże, których celem jest odkrycie w jaki sposób zareagujemy. Przed jaką próbą stanąłeś dzisiaj? Wystarcza ci Jego łaski, aby przejść te testy, które Bóg przed nami stawia. Proś Boga o łaskę chodzenia z Nim, bez względu na to jakie próby stawia przed tobą. On ma moc osiągnąć to, co zamierza dla ciebie.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *