TGIF_19.04.07 Dobytek Królestwa

Today God Is First

Logo_TGIF2

Lecz Ja także sądzić będę naród, któremu jako niewolnicy służyć będą; a potem wyjdą z wielkim dobytkiem.
I Moj. 15:14

Za każdym razem, gdy Bóg przeprowadza cię przez wielkie przeciwności, możesz spodziewać się tego, że wyjdziesz z tego przeżycia z wielkim bogactwem, jeśli byłeś wierny w czasie próby. Jest to uniwersalna prawda. Mądrość bierze się z posłuszeństwa, a nie z wiedzy. Gdy zostaliśmy sprawdzeni i wypróbowani to rzeczywistość naszej wiary odbija się w postaci posiadłości Bożych, których nigdy nie otrzymalibyśmy, gdybyśmy nie przeszli przez te próby. Są one drogocenne w Jego oczach i powinny być bardzo cenione. Ci, którzy znają ciebie będą zdumieni mądrością, która wychodzi z twoich ust. Jest to jedna z tych tajemnic ewangelii, którą mogą wyjaśnić tylko ci po bardzo ciężkich próbach.

Bóg utrzymywał lud izraelski przez 400 lat, lecz gdy nadszedł czas uwolnienia ich od niewolnictwa, wyszli z wielkim dobytkiem. Fizyczne posiadłości symbolizują te duchowe, które otrzymujemy, gdy wychodzimy ze zniewolenia rzeczami, które przeszkadzały nam przez całe życie. Te posiadłości są po to, aby się nimi dzielić z innymi, tak aby również oni wiedzieli, że mogą być wolni.

Od czego uwolnił cię Bóg, czym możesz podzielić się jako swoimi dobrami z innymi? Podziel się tym, co Bóg zrobił w twoim życiu z kimś jeszcze dziś w pracy. Może to być ten dobytek, którego on potrzebuje najbardziej w życiu.

deeo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.