TGIF_20.09.07 Pułapki przedsiębiorcy

Today God Is First

Logo_TGIF2

… a gdy doszli do klepiska Kidona, Uzza wyciągnął swoją rękę, ażeby przytrzymać Skrzynię, gdyż woły mało co jej nie przewróciły. (10) I rozpalił się gniew Pana na Uzzę, więc zabił go za to, że wyciągnął swoją rękę do Skrzyni, i umarł tam przed Bogiem.
1 Kron 13:9-10

Są dobre rzeczy, które możemy robić, lecz wyłącznie Boże powinniśmy robić. Ta działalność nie pochodząca z Ducha będzie jak budowa z drewna, siana i słomy. To, co wydaje się w naszych oczach dobre, może być obrzydliwością w oczach Bożych. Tak na przykład, jeśli zdecydujesz się zbudować sierociniec jeśli Bóg nigdy cie do tego nie skierował, to Bóg nie będzie uważał tego za dobry uczynek; zostało to zrodzone z twoich własnych sił, pomimo że było „dobrym uczynkiem”.

Najtrudniejszym wyzwaniem dla pracującego wierzącego (biznesmena) zawsze będzie rozpoznanie tego w co się angażować, a w co nie. Wielu wierzących ma ogromnie zdolności dostrzegania różnych możliwości. Czasami to, co wydaje się „wielkim wrzutem” może odbić się do nas z powrotem jako uwiązanie, jeśli Bóg nigdy nie zlecił nam wchodzenia w tą dziedzinę.

Jest wiele rzeczy, w które możemy się angażować, niemiej, są Boże rzeczy, w których powinniśmy brać udział. Uzza był dobrym człowiekiem w oczach Dawida. Był to czas wielkiego świętowania, a Dawid i jego ludzie przewozili Arkę Bożą. Niemniej Arka przechyliła się i Uzaa wyciągnął rękę, aby ją podtrzymać. Dotknął jej i natychmiast zginął. Dawid bardzo się zdenerwował na Boga i nawet zastanawiał czy Bogu w ogóle może służyć.

Boże drogi to nie drogi nasze. Najważniejszą cechą, którą Bóg pragnie w nas wykształcić jest całkowita zależność od Niego i wyłącznie od Niego. Gdy zaczynamy podejmować decyzje oparta na swoich przemyśleniach, zamiast na prowadzeniu i wskazówkach Ducha Świętego, popadamy w problemy z Bogiem. Później Dawid nauczył się wagi taj zasady w swoim życiu a wydarzenie było jednym z milowych kroków w jego pielgrzymce. Dawid był wyjątkowym przedsiębiorcą, podbijał skutecznie całe kraje, lecz, jak każdy z nas, musiał nauczyć się tego, jaka jest różnica między tym, co „dobre”, a tym co Boże.

Czy angażujesz się w cokolwiek, do czego Bóg cię nie skierował? Czy szukasz Boga przy podejmowaniu każdej decyzji, każdego działania zanim je wykonasz? To jest właśnie miejsce, w którym Bóg pragnie cię widzieć. Proś Go, aby ci pokazał jak chodzi się z Nim w taki sposób.

создание и продвижение сайтов в москве

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.