TGIF_22.12.07 Ewangelia Królestwa

Today God Is First

Logo_TGIF2

A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
Mat. 6:9-10

Wyobraź sobie, że prowadzisz samochód. Nie znasz wszystkich funkcji samochodu, do tej pory wszędzie poruszałeś się na piechotę. Nadszedł taki dzień, że dostałeś auto. Wsiadasz i jedziesz, ale. . . włączony jest pilot ograniczający prędkość do 35 km/godz. Nikt nie powiedział ci, że musisz go wyłączyć. Mimo wszystko jesteś podekscytowany, ponieważ nie musisz już więcej chodzić. Nie powiedziano ci, że samochód posiada światła, które pozwolą ci na jazdę nocą. Nikt ci też nie powiedział, że jest tam wiele innych wspaniałych możliwości. Wiesz tylko tyle, że masz nowy samochód, którym zwiezie cię dokądkolwiek chcesz z prędkością 35 km/godz. Przez całą resztę swego życia jeździsz w ciągu dnia tym niesamowitym autem z prędkością taką prędkością.

Dlaczego Jezus modlił się, aby na ziemi działo się podobnie jak w niebie, gdyby to nie było możliwe? Pan przyszedł na ziemię po to, aby spenetrować samo królestwo ciemności światłem. Przeszedł, aby przynieść uzdrowienie z chorób, zamienić smutek w radość i nadać znaczenie temu, co go nie posiada. Przyszedł zmienić różne rzeczy na lepsze, ponieważ świat bez Boga nie ma żadnej nadziei.

Korzystają z powyższej ilustracji, Jezus nie przyszedł tylko po to, aby dać nam bilet do Nieba (samochód, którym możesz jeździć wyłącznie w dzień 35 km/godz.). Przyszedł, aby przynieść nam znacznie więcej – Królestwo Boże na ziemię. Nigdzie w Biblii nie znajdziesz terminu „ewangelia zbawienia”. Kościół nie istnieje dla Nieba, lecz dla ziemi. Gdyby istniał wyłącznie dla Nieba to każdy z nas zostałby zabrany od razu do Nieba, nie byłoby żadnego powodu, abyśmy pozostawali na ziemi. Dlaczego więc Bóg dopuścił, abyśmy narodzili się na nowo i pozostali na ziemi? Jest tak dlatego, abyśmy przynieśli Królestwo Boże do naszego świata – naszych rodzin, miejsc pracy i społeczności.

Bóg chce, abyś wprowadził Królestwo Boże w te miejsca, które On ci dał, aby Jego wola na ziemi została wykonana, jak jest to w Niebie. Twoim królestwem jest twoje miejsce pracy, rodzina i społeczność. Proś Boga, aby pokazał ci w jaki sposób On chce spenetrować ciemności twojego królestwa światłem. Wtedy będziesz mógł dostrzec i używać wszystkich funkcji tego daru, który został ci przekazany.

оптимизация и раскрутка сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.