TGIF_23.01.07 Nigdy więcej hańby

Today God Is First

Logo_TGIF2

…”Dzisiaj zdjąłem z was hańbę Egiptu”… Joz. 5:9

Jozue wraz z ludem izraelskim przekroczyli rzekę Jordan i obozowali w Gilgal. Ponieważ całe nowe pokolenie wyrosło w czasie wędrówki po pustyni, przed wyruszeniem dalej musieli zostać obrzezani wszyscy mężczyźni. To właśnie tutaj Izrael, podobnie jak larwa w kokonie, doznaje przemiany. Obrzezanie jest krwawe, osobiste i obnaża wszystko, czym jesteś. Bóg mówił przez to, że zanim zostaniesz żołnierzem Jego armii, musisz zdjąć hańbę Egiptu ze swojego życia. Nie jesteś już niewolnikiem egipskiego sposobu myślenia, już czas, aby odłożyć na bok stare sposoby życia. Wielu chodzi wokół jak kozły w przebraniu owczym, biorąc udział w religii pozbawionej prawdziwego źródła prawdy i mocy.

Grzech pośród nas świadczy przeciwko nam. Utrzymuje nas w Egipcie i nigdy nie pozwala na wejście do Ziemi Obiecanej. Nasze życie musi zostać obrzezane po to, abyśmy wyszli z Egiptu do Ziemi Obiecanej duchowego błogosławieństwa z Bogiem. Ta przemiana jest znakiem pierwszego razu, gdy izraelici zaczęli kosztować owoców Ziemi Obiecanej. Koniec już z manną z nieba, która przestała spadać następnego dnia po obrzezaniu. Nie było już więcej manny dla Izraela, lecz tego roku jedli produkty Kanaanu.

Bóg zamienia nasze pługi w broń miłości, aby wprowadzić nowe pokolenie wojowników w miejscach pracy. Lecz nie będziemy skuteczni, jeśli będziemy nosić hańbę grzechu w naszym życiu. Proś Boga, aby pokazał ci, co musisz dziś wyznać, aby nie było żadnej hańby. Krzyż Jezusa zabiera wszelką hańbę. Wejdź do Ziemi Obiecanej z mocą.

интернет продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *