TGIF_22.01.07 Właściwy fundament

Today God Is First

Logo_TGIF2

Jeśli Pan nie buduje domu, daremnie się trudzą ci, którzy go budują Psalm 127:1a

Wyobraź sobie, że spędzasz cale lata na budowaniu drogiego domu z najlepszych materiałów i z pomocą najlepszych budowniczych. Jest to dzieło sztuki i projekt już niemal gotowy. Gdy nadchodzi dzień przeprowadzki, przychodzi inspektor budowlany i wręcza ci dokument, który uznaje twój piękny dom za nieodpowiedni, ponieważ jest niezgodny z przepisami.

Wielu chrześcijańskich pracowników, którzy latami inwestują w swoje biznesy, stanie któregoś dnia przed Panem i zda sobie sprawę z tego, że to oni budowli ten dom, a nie Pan. Bóg bardzo starannie bada motywacje, które stoją za działaniami. Zanim zaczniesz działać, musisz zapytać: dlaczego? Dlaczego robię to, co robię? Czy Bóg powołał mnie do tego zadania? Czy też motywacja jest czysto finansowa? Może kontrola? A może zdobycie prestiżu?

To wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień. Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze; 1 Kor. 3:12-13

Dawid nauczył się tej zasady pod koniec swego życia. Przez całe życie nauczył się tego, że Bóg zawsze sprawdzał go, aby stwierdzić, co jest w jego sercu i jakie były motywacje jego działania. Dawid zostawi takie polecenie synowi:

…znaj Boga, ojca twojego, i służ mu z całego swego serca i z duszy ochotnej, gdyż Pan bada wszystkie serca i przenika wszystkie zamysły. 1 Kor. 28:9a

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.