TGIF_23.07.07 Druga szansa

Today God Is First 

Logo_TGIF2

…I modlił się do Pana, mówiąc: Ach, Panie! Czy nie to miałem na myśli, gdy jeszcze byłem w mojej ojczyźnie? Dlatego pierwszym razem uciekałem do Tarszyszu; wiedziałem bowiem, że Ty jesteś Bogiem łaskawym i miłosiernym, cierpliwym i pełnym łaski, który żałuje nieszczęścia.
Jon. 4:2

Czy zaliczyłeś już kiedyś czas nieposłuszeństwa Bogu? Jonasz był prorokiem Bożym, który zdecydował się, że nie będzie prorokował dla Pana. Bóg chciał, aby on przekazał przesłanie dla Niniwy, aby ostrzec jej mieszkańców przed nadciągającym zniszczeniem, jeśli nie odwrócą się od swoich dróg. Jonasz zatwardził sobie serce wobec mieszkańców Niniwy i nie obchodziło go czy będą  pokutować, czy nie. Zamiast więc wybrać się tam, wskoczył na łódź udającą się w przeciwnym kierunku. Prawdopodobnie znasz resztę tej historii. Został połknięty przez rybę, spędził w jej wnętrzu kilka dni, rozmyśląc o swojej decyzji.

Jest takie miejsce, w którym my wszyscy będziemy posłuszni. Jakie okoliczności muszą zajść, abyśmy stali się posłuszni? Niektórzy z nas potrzebują solidnego potrząśnięcia. Jonoasz potrzebował potężnego, ponieważ był mężem Bożym wyznaczonym do uratowania 120.000 ludzi, został wybrany przez Boga, aby być użytecznym i Bóg nie zrezygnował z niego. Bóg rozumie nasze nieposłuszne serce, On widzi, czym naprawdę jesteśmy; a jednak daje nam drugie szanse. Dał Jonaszowi, dał ludziom z Niniwy i jest w tym lekcja miłości niebieskiego Ojca, który specjalizuje się w udzielaniu drugiej szansy.
Czy zawaliłeś? Czy rozczarowałeś kogoś bliskiego?
Bóg jest Bogiem drugiej szansy. Jedyne co musimy zrobić to uznać swoją krnąbrność, a Pan odnowi. On da łaskę. Poproś Go.
интернет реклама раскрутка сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *