TGIF_31.10.07_Dotrzymywanie przysiąg

Today God Is First

Logo_TGIF2

Lecz to im uczynimy, skoro pozostawimy ich przy życiu, aby nie spadł na nas gniew z powodu złożonej im przysięgi.
Joz. 9:20

Jozue wraz z ludem izraelskim byli w Ziemi Obiecanej. Wygrywali bitwy i czuli się z tym bardzo pewnie. Pewnego dnia przybyła grupa Gibeonitów ubranych jak podróżnicy, którzy chcieli oszukać Jozuego. Mieli przekonać go, że są ludźmi przybyłymi z daleka, a nie wrogami i prosić Jozuego, aby zawarł z nimi traktat pokojowy. Ponieważ Jozue uwierzył ich opowiadaniu, traktat podpisał i był to jego błąd. Biblia mówi, że Jozue nie pytał Pana o Gibeonitów. To przymierze zmusiło Jozuego do zachowania przymierza, pomimo tego, że zostało ono zawarte w oparciu o fałszywe założenia.

Zachowywanie przymierzy przed Panem jest bardzo poważną sprawą. Mógłby ktoś pomyśleć, że Jozue miał wszelkie prawo do tego, aby zastanowić się nad unieważnieniem i całkowitym rozwiązaniem umowy z Gibeonitami, z powodu przekazanych mu fałszywych informacji. Niemniej, Jozue wiedział jak Bóg traktuje przysięgi. Wiedział o tym, że raz wypowiedziane przez człowieka słowo powinno być równie pewne jak „rzecz wykonana”. Nie było możliwości cofnięcia go. Wiedział również o tym, że jeśli nie zachowa swojej przysięgi, ściągnie na siebie Boże niezadowolenie, co znaczyłoby, że nie będzie błogosławiony.

Gdy stajemy się dziećmi Bożym, stajemy się przedstawicielami Boga – reprezentujemy Go. Gdy Jego dzieci postępują w sposób nieprawy, Pan traktuje to osobiście. Niesprawiedliwość otwiera nas na diabelskie ataki, ponieważ zostaje cofnięta Boża ochrona. Tak Jozue wiedział, że jeśli nie uszanuje swoje przysięgi, stanie pod Bożym sądem.

Czy przysięgałeś komukolwiek, cokolwiek i nie spełniłeś tego? Zapytaj Boga, czy nie unieważniłeś jakiejkolwiek przysięgi z kimkolwiek?
Jeśli tak, idź i wypełnij swoje słowo. W przeciwnym przypadku staniesz pod sądem Bożym z powodu tej nieprawości. продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.