TZ_17.08.08 Porzuciłem wszystko

Ewangelizm: Porzuciłem to wszystko!

Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe 2 Kor. 5:17

Nie jeden raz pytano mnie, z czego zrezygnowałem, gdy nawróciłem się się i stałem wierzącym dzieckiem Bożym. Byłem wtedy młodzieńcem, dobrze to pamiętam, rzuciłem gorącą i śmierdzącą fabrykę gumy. Produkowałem opony, byłem opłacany za godziny i rzuciłem to, aby iść za wezwaniem Chrystusa do chrześcijańskiej służby. Wtedy byłem przerażony życiem i przerażony śmiercią – więc rzuciłem to. Byłem przygnębiony, posępny i niespełniony – porzuciłem to. Miałem egoistyczne ziemskie i materialne ambicje, których mogło by się nigdy nie udać zrealizować – porzuciłem i to. Jest to pewien zarys tych bezwartościowych rzeczy, z których zrezygnowałem. Jak tylko odkryłem Jezusa Chrystusa, Bóg dał mi wszystko, co ma rzeczywistą wartość.

Jeśli Bóg zabiera nam stary, poplamiony i pognieciony dolarowy banknot, który tak kurczowo trzymaliśmy to robi tak tylko dlatego, że chce wymienić go na całą państwową mennicę, całą skarbnicę! Mówi do nas: „Mam dla ciebie w magazynie wszelkie zasoby niebios. Weź je sobie”.

Tozer A. W. Jesus, Author of our Faith, pp. 49-50

„Dlaczego jestem taki oporny w dzieleniu się Ewangelią, Panie – kiedy tak jest, że proszę ludzi, aby z czegoś zrezygnowali? Dzięki Ci za wszystko, co zdobywamy dzięki nowemu życiu w Chrystusie – w zamian za cały śmietnik, z którego rezygnujemy! Amen”.

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.