Przekonanie i ból

A.W. Tozer

Ewangelizm:
Przekonanie i ból

I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i   mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Pan zastępów Iz. 6:5

Gdy Izajasz zawołał: „Biada mi!” (Jestem skończony –  przyp.tłym.) był to głos człowieka świadomego swej nieczystości.Przeżywał coś, co przeżywa stworzenie postawione wobec świętości Stwórcy. Co powinno miejsce w czasie prawdziwego nawrócenia? Co powinien mężczyzna czy kobieta czuć w gdy się rodzi na nowo?   Powinien odezwać się prawdziwy i szczery płacz bólu. To dlatego nie lubię tego rodzaju ewangelizacji, w której usiłuje   się zaprosić ludzi do społeczności z Bogiem przez grające kartki z życzeniami.

Tu powinno mieć miejsce wewnętrzne narodzenie z góry. Powinno być   widoczne przerażenie widokiem siebie samego w kontraście do świętego,   świętego, świętego, Boga. Dopóki nie człowiek sam sami do tego   miejsc przekonania i bólu, nie jestem pewien tego, jak szczera będzie pokuta.

Tozer A.W. Whatever Happened to Worship? p. 76

– – – – – – –

„Panie,  nie wykonujemy dobrej pracy każdego dnia, nie pokazując światu   świętego, świętego, świętego Boga. Użyj mnie dziś do ogłoszenia komuś   cudowności Boga, a następnie sprowadź nas razem na kolana w pokucie z serca. Amen”.

продвижение

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.