Warte zachowania

Dudley Hall

22 sierpnia 2011

” Niech (niezawodna) miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz” (Przyp. 3:3).

  Żyjąc pod stałym prowadzeniem Ojca widzimy, że bez względu na koszty warto jest trzymać przy sobie te skarby, które On uważa za wartościowe. Przypowieści ilustruje nam to jako wisiorek na szyi i rycina na sercu. Jeśli mamy żyć takim życiem, które przeznaczył nam Ojciec, mamy ten podwójny skarb zdobywać i pokazywać.

     Cechy niezawodnej miłości i wierności znane są tym, którzy chodzą w przymierzu z Bogiem. Bóg opisuje przy ich pomocy Swój charakter. One gwarantują, że zawsze będzie działał na korzyść partnera przymierza. Pana nic nie zmusza do zawarcia przymierza z kimkolwiek, nie było niczego takiego, co wymagałoby, aby wstąpił do ekstraklasy z kimś, kto ma to, czego by Jemu brakowało. On ustanowił przymierze, ponieważ jest niezawodny w miłości. On wypełnił przymierze dzięki swojej wierności.

     Ze względu na tą miłość Sam Siebie związuje obietnicą błogosławieństwa dla tych, którzy nie mogą znaleźć błogosławieństwa nigdzie indziej. Z ludzkiej perspektywy wydaje się, że Bóg przyszedł do Abrahama „z jasnego nieba” i obiecał mu, że uczyni go błogosławieństwem dla całego świata. Abraham nie mógł zrobić nic, aby to przymierza zagwarantować. Bóg wybrał go ze względu na coś, co było w Bogu, a nie w Abrahamie. Znacznie później, gdy z potomstwa Abrahama powstał Izrael i oni łamali przymierze, Bóg ponownie obiecał odnowić ich do stanu, który pozwoli na wypełnienie celu jakim był Ogród Eden. Ponownie było tak samo: nie zasłużyli na to. Bóg działa konsekwentnie i w zgodzie ze swoim charakterem ‘niezawodnej miłości’. Istnienie miłości nie jest uzależniona od reakcji drugiej strony.

     Tego rodzaju miłość jest darem, który otrzymuje każdy wierzący w Chrystusa Jezusa. Dopóki mamy świadomość, że właśnie tak jesteśmy kochani, dopóty jesteśmy w stanie przekazywać miłość za darmo innym. Jeśli stracimy ją z widoku, wrócimy do tej miłości, która jest gorszego gatunku, która stawia warunki i jest chwilowa. Zbyt wielu z nas usiłuje żyć zgodnie z chrześcijańską doktryną, lecz bez tego naszyjnika i rytu na sercu.

     Wierność jest tym aspektem charakteru Ojca, dzięki któremu działa zawsze zgodnie ze Swoją obietnicą, bez względu na okoliczności. Bogiem nie da się zachwiać jeśli chodzi o oddanie temu, co powiedział. Nasza wiara może być stabilna wyłącznie wówczas, gdy opiera się na Jego wierności. Pomimo że niektórym wydaje się, że wiara jest jak towar, który da się zdobywać i gromadzić jak pieniądze, prawda jest taka, że wiara całkowicie opiera się na Jego niechęci do zmiany obietnic, które dał swoim ludziom. Nasza wiara jest trwała, ponieważ On nigdy nas nie zdradzi.

      Ojciec poleca swoim synom, aby cenili te skarby. Zawsze i wszędzie musimy je mieć przy sobie. Pewnym sposobem na niepowodzenie jest podchodzenie do życia bez nich, lecz zarówno Bóg jak i ludzkość zauważą inną jakość życia, które je posiada: „wtedy znajdziesz życzliwość i uznanie w oczach Boga i ludzi” (Przyp. 3:4).

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.