Wizja dla Izraela 03.04.09


A
KTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael


źRóDŁO: Vision für Israel e.V.  ·
Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:
http://mail.google.com

Info@VisionfuerIsrael.de”
Info@VisionfuerIsrael.de

·
Web:
http://www.VisionfuerIsrael.de
www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 3 kwietnia 2009

„Nie pozwól uciskanemu odejść ze wstydem! Pozwól biednemu i ubogiemu chwalić twoje imię!“
Psalm 72,21 (tłum.zniem.)


POMÓŻCIE NAM ODPOWIEDZIEĆ NA WYZWANIA W TRUDNYCH CZASACH Zakres biedy nadal się rozszerza w żydowskim państwie. Datki z zagranicy zmalały bo dolar stracił na wartości. Rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak jest obecnie–  Wizja dla Izraela przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju i pomaga rodzinom, które cierpią na trwający konflikt w Gazie. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.

40 % OSÓB WIĘCEJ POTRZEBUJE PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH NA ŚWIĘTO PESACH Od czwartku 9 do środy 16 kwietnia trwa święto paschy. Sytuacja gospodarcza rzuca jednak cień na te świąteczni dni w Izraelu. W organizacjach charytatywnych zgłosiło się 40% więcej osób, które potrzebują pomocy ponieważ bardzo trudno jest uzyskać pomoc od państwa.
Organizacje te podają, że darowizny gwałtownie spadły a dziesięć tysięcy osób, które akurat straciły pracę mają coraz więcej problemów.
Do tego doszło pogorszenie sytuacji firm na południu w wyniku akcji „Stopiony ołów” przez co też pogorszyła się sytuacja ich właścicieli i pracowników.
(Haaretz)


OKOŁO 40 % WSZYSTKICH POTRZEBUJĄCYCH DZIECI W IZRAELU NIE OTRZYMUJE CIEPŁEGO POSIŁKU W SZKOLE
Uchwalona w 2005 roku ustawa nakazująca wydawanie wartościowego posiłku w szkole potrzebującym pomocy dzieciom, nie zawsze jest respektowana. Według pewnego raportu za rok 2007-2008 tylko około 60% wszystkich uprawionych dzieci i młodzieży otrzymuje przepisany obiad. Przepisy te miały być najpierw wprowadzone w życie tam, gdzie funkcjonują  szkoły całodzienne. Ale nawet tam gdzie je wprowadzono przestrzega się ich tylko częściowo. Powody podane podczas kontroli były natury finansowej oraz opór urzędów gmin i miast ponieważ były naciski na to by finansowały te wydatki oraz opór rodziców, którzy mają współfinansować te posiłki. (Haaretz)
Proszę módlcie się o bogate zaopatrzenie, by rosnące potrzeby żywnościowe w Izraelu mogły zostać zaspokojone.

IZRAELSKIE GOŁĘBIE I JASTRZĘBIE JEDNOCZĄ SIĘ – Największa lewicowa partia izraelska 24 marca dała swoją zgodę na współpracę z radykalnie konserwatywną partią Benjamina Netaniahu w ramach szerokiej koalicji rządowej, która chce się starać o pokój z Arabami. Szef partii pracy Ehud Barak poczynił porozumienie z Netaniahu, że Izrael w kwestii pokojowej nie będzie prowadził kursu konfrontacyjnego wobec rządu Obamy. Barak był premierem w czasach Camp David w 2000 roku, kiedy Izrael oferował prawie wszystkie tereny jakich żądał Jasir Arafat. Mimo tego Arafat odrzucił porozumienie i zamiast niego rozpoczął intifadę Al Aksy przeciw państwu żydowskiemu. (New York Post, Israel Today)

Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości.” – 1. Tym.2,1-2
NETANIAHU CHCE KONTYNUOWAĆ PROCES POKOJOWY Nowy izraelski premier Benjamin Netaniahu przed dziesięciu dniami obiecał ponownie nawiązać rozmowy z Arabami jak tylko zostanie zaprzysiężony. Jego rząd ma być „partnerem pokojowym”. Partia Netaniahu, Likud w ostatnich wyborach przed miesiącem zyskała dobry wynik. Podczas kampanii wyborczej ostro krytykowała wysiłki pokojowe poprzedników. Netaniahu powiedział wtedy, że Arabowie nie są przygotowani na swoją niepodległość, a on sam chce swoją pracę ograniczyć do ich rozwoju gospodarczego, przy czym obecność wojskowa na terenie Judei i Samarii ba trwać nadal. Netaniahu w obliczu konfliktu z Obamą i resztą świata musiał w ostatnich dniach złagodzić swoje stanowisko. (Yahoo)


Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak – tak, nie – nie, bo co ponadto jest, to jest od złego.” – Mateusz 5,37


GENERAŁ GALANT: IDF PRZESTRZEGA PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO
W tym tygodniu generał Joab Galant szef sztabu Południe po sprawdzeniu sytuacji powiedział, że armia izraelska (IDF) jest armią etyczną i działa zgodnie z prawem izraelskim i międzynarodowym. Wskazał na fakt, że podczas operacji „Płynny ołów” zginęło 800 terrorystów. Dodał, że IDF w czasie operacji przeciw grupom terrorystycznym jak Hamas w Gazie ma znaczne osiągnięcia. (INN)


MUZUŁMAŃSKA KOALICJA W USA CHCE BOJKOTOWAĆ FBI
Amerykańska koalicja dużych islamskich ugrupowań grozi zerwaniem współpracy z FBI.
Powodem tego miałoby być anty islamskie nastawienie tego państwowego organu. Muzułmańska Rada ds. Publicznych (MPAC) ostrzegła, że państwowe urzędy nie będą mogły zbudować zaufania wśród muzułmanów, jeśli z jednej strony organizują publiczne debaty, a z drugiej strony wysyła opłaconych szpiegów żeby ci podsłuchiwali naładowane agresją przemówienia w meczetach. Mimo reakcji grup muzułmańskich FBI wierzy, że szpiegowanie w meczetach jest skuteczną metodą w walce z terroryzmem. Oficjalnie podaje się, że znani terroryści jak egipski kleryk Omar Rachman, który planował zamachy na Nowy Jork mógł zostać skazany dlatego, że anonimowi detektywi zebrali dowody w meczetach.
(INN)

POLITYCY NIEZADOWOLENI Z ROSNĄCEJ LICZBY MUZUŁMAŃSKICH MIESZKAŃCÓW W EUROPIE
W Europie po cichu powstaje grunt pod zderzenie kultur w europejskich miastach. Podczas gdy starzy mieszkańcy wymierają ilość urodzin w rodzinach muzułmańskich emigrantów systematycznie wzrasta. W samej Brukseli muzułmanie stanowią 25% z miliona mieszkańców. Wysokiej rangi polityk obawia się islamu określanego jako „obowiązek”. Podaje, że w 19 dzielnicach Brukseli muzułmanie stanowią większość. „W tych dzielnicach nasz rząd nie ma nic do powiedzenia, ale kontrolę sprawują meczety i imamowie” – powiedział.(Fox News)

Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą.” – Izajasz 60,2
FRANCUSCY ŻYDZI PRZERYWAJĄ DIALOG Z MUZUŁMANAMI Instytucje Rady Żydowsko-francuskiej nie ponowią dialogu z muzułmanami we Francji.
Operację „Stopiony ołów“ izraelskiej armii przeciw terrorystom w Gazie porównali oni do Holokaustu. Podczas manewrów IDF organizatorzy proarabskiej demonstracji wznosili hasła „śmierć Żydom“
.(Jerusalem Post)

ATOMOWE ATAKI SĄ REALNE Atomowy lub chemiczny atak na terytorium Wielkiej Brytanii jest bardzo możliwy, tak wynika z brytyjskiego raportu rządowego. „Nowoczesna technika, kradzież i szmugiel chemicznych, biologicznych lub atomowych substancji oraz materiałów wybuchowych zamierzenie takie czynią bardziej realnym niż do tej pory śmieliśmy przypuszczać.“ (Jerusalem Post)

ONZ: IZRAEL PRZODUJE W ODZYSKU WODY -Raport ONZ na 5.
światowym forum poświęconym wodzie w Istambule chwali Izrael, który jest w światowej czołówce krajów, odzyskujących zużytą wodę i odsalających morską. Izrael odzyskuje 70% wody.
(Haaretz)

RZĄD UCHWALA PRZYCIĘCIE PRAW WIĘŹNIÓW W ostatnią niedzielę rząd przyjął wnioski, które nałożą sankcje na osadzonych członków Hamasu. Wnioski te były reakcją na fiasko niebezpośrednich rozmów Izraela z Hamasem o uwolnieniu porwanego izraelskiego żołnierza Gilada Shalita. Zgodnie z poprawkami skreślone zostają wszystkie przywileje więźniów wykraczające poza dopuszczone prawem. Do minimum skrócone zostaną widzenia z rodzinami, zlikwidowane zostają prawo do radia lub telewizji jak również możliwość studiowania w więzieniu.
Członek Knesetu Meir Sheetrit popiera ten plan: „Nie ma sensu to że Shalit musi żyć w Gazie bez widzenia z rodzicami, podczas gdy więźniowie Hamasu mieszkają tu jak w przedszkolu.”
(Jerusalem Post)

TRZY ATAKI IDF NA PRZEMYTNIKÓW BRONI W SUDANIE Izrael od początku roku przeprowadził trzy ataki lotnicze przeciw przemytowi broni z Iranu, który do Gazy wiódł przez Sudan. W poprzednim tygodniu Sudan potwierdził, że w styczniu niezidentyfikowane samoloty zaatakował konwój 17 ciężarówek jadących z południa na północ. Izrael odmówił potwierdzenia lub zaprzeczenia tych informacji. A jednak ustępujący premier Ehud Olmert dawał do zrozumienia w tej sprawie kiedy mówił: „Operujemy wszędzie tam, gdzie trafiamy na infrastrukturę terroru”. (AP)

Uznajcie moc Boga! Majestat jego jest nad Izraelem, A moc jego w obłokach.” – Psalm 68,35

ENGLISH NEWSJeśli znacie angielski zajrzyjcie na strony
http://www.jnnnews.com/
www.jnnnews.com

Tam też znajdziecie linki do informacji po hiszpańsku, holendersku, polsku a teraz też po rosyjsku.

Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWNоптимизация продвижение сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.