Wizja dla Izraela 22.05.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO:
Vision für Israel e.V.


Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail: http://mail.google.com

Info@VisionfuerIsrael.de”
Info@VisionfuerIsrael.deWeb:  www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 22 maja 2009


Błogosławiony ten, który zważa na biednego, Wyratuje go Pan w czasie niedoli! Pan ustrzeże go i zachowa przy życiu, Szczęśliwy będzie na ziemi; I nie wyda go na pastwę nieprzyjaciół jego”
Psalm 41,2-3

NOWY JORK: ZATRZYMANIA MUZUŁMANÓW, KTÓRZY PLANOWALI ATAK NA SYNAGOGĘ W środę FBI zatrzymało czterech muzułmańskich terrorystów, którzy mieli zamiar zaatakować dwie żydowskie synagogi, a na koniec planowali dokonać ataku rakietowego na samoloty wojskowe. FBI poinformowało, że ludzie ci chcieli jeden samochód załadowany plastikiem zdetonować obok synagogi Riverdale na Bronxie i rakietami ziemia-powietrze typu Stinger zaatakować samoloty wojskowe w bazie gwardii narodowej w Nowym Jorku. Zatrzymanie było rezultatem wielomiesięcznego śledztwa, które zaczęło się w Newburgh, Nowy Jork, około 110 km od New York City. (Haaretz)


NIE IGNORUJCIE DEMOKRATYCZNYCH WYBORÓW Członek Knessetu Jakob Katz wezwał w tym tygodniu prezydenta Obamę by pamiętał, że ostatnie wybory w Izraelu pokazały, że wyborcy opowiedzieli się przeciw rozwiązaniu „dwa państwa – dwa narody”. „Jako naród jesteśmy suwerenni i możemy postępować jak chcemy. A ponieważ wybory wygrały partie narodowe, które są przeciw takiemu rozwiązaniu, Obama musi zaakceptować wynik tych demokratycznych wyborów. … Sporne tereny są naszym dziedzictwem i ojczyzną od 3.000 lat. I było to tak dawno, jeszcze przed powstaniem Isalmu i o wiele dawniej, niż Amerykanie mogli pomyśleć, że należy im się jakiś kraj. Świat religii monoteistycznych wie, że mamy Boże prawo do tej ziemi. Kto mówi co innego, zaprzecza Biblii, księdze ksiąg i występuje przeciwko Bogu.”(INN)

Wrzawę zuchwalców stłumiłeś jak upał cieniem obłoku, przerwałeś pieśń zwycięstwa tyranów.

Izajasz 25,5

ZASTĘPCA PREMIERA: JEROZOLIMA NIE BĘDZIE PODZIELONA – „Jerozolima pozostanie na wieki stolicą Izraela – na zawsze” – tak stwierdził w środę wicepremier Silvan Schabom. „Król Dawid ogłosił to prawie 3000 lat temu, a Król Salomon wybudował na Górze Moria tzn. Górze Świątynnej pierwszą świątynię. Kiedy miasto upadło i zostało nam zabrane, żydowscy wygnańcy w Babilonie płakali i poprzysięgli nigdy jej nie zapomnieć. Od tego czasu miasto zakorzeniło się mocno w sercach narodu żydowskiego i jest najwyraźniejszym symbolem naszej samoświadomości jako Żydów.” (INN)

UE SPONSORUJE PRO-ARABSKIE STANOWISKO W SPRAWIE JEROZOLIMY Według osiadłej w Jerozolimie organizacji „NGO-Monitor“ (czuwa nad organizacjami pozarządowymi) Unia Europejska wydaje miliony Euro dla ugrupowań popierających arabskie dążenia do aneksji Jerozolimy. Do winnych należy IrAmim i B’Tselem – obie one określają mieszkających w Jerozolimie Żydów jako „osadników”, chociaż cała okolica historycznie patrząc jest żydowska. Wszystkie tereny okupowane przez Jordanię od 1948 do 1967 roku określane są jako prawnie arabskie, chociaż od stuleci jeszcze przed powstaniem państwa izraelskiego mieszkali tu Żydzi. B’Tselem i jeszcze inne organizacje popierane przez Unię Europejską w tym „Instytut nauki stosowanej“  określa żydowskie osiedla wewnątrz historycznej Jerozolimy jako „nielegalne osadnictwo” a armię izraelską IDF jako „izraelską władzę okupacyjną”. Stanowisko tych grup odzwierciedla pozycję PA, która uważa, że ma prawo do całej niegdyś okupowanej przez Jordanię Jerozolimy w tym starego miasta, Miasta Dawida i Wzgórza Świątynnego.

Schodzą się, czyhają, śledzą kroki moje, Ponieważ nastają na życie moje. Czyż ujdą kary za niegodziwość? Boże, upokórz w gniewie tych ludzi!“
–  Psalm 56,7-8

NETANJAHU W BIAŁYM DOMU W tym tygodniu amerykański prezydent Obama spotkał się z izraelskim premierem Netanjahu w Białym Domu. Rozmawiali o wspólnych celach: jak powstrzymać Iran od budowy broni jądrowej oraz o budowaniu pokoju między Arabami i Żydami. Netanjahu nie podzielał jednak stanowiska Obamy w sprawie rozwiązania nazywanego umownie „rozwiązaniem dwóch państw”. Premier podkreślił, że dla niego ważniejsze jest kontrolowanie poczynań Iranu, niż podejmowanie zamrożonych rokowań, tym bardziej, że przywództwo arabskie jest w tym podzielone. USA chce by Izrael podjął rokowania, a równolegle rozwiązana by została sprawa Iranu. Netanjahu chce jednak kwestię Iranu rozwiązać jako pierwszą, a później Izrael mógłby zająć się sprawą traktatu pokojowego z Arabami.
Według Netanjahu warunkiem ich podjęcia jest uznania prawa do istnienia państwa izraelskiego przez PA.
(Washington Post)

76 SENATORÓW ŻĄDA POKOJU BEZ TERRORU Dzień po spotkaniu Obamy i Netanjahu wystosowany został podpisany przez ponad 250 parlamentarzystów USA list do prezydenta Obamy. Czytamy w nim, że w Izraelu nie będzie pokoju dopóki kraj nie przestanie być gnębiony atakami terrorystycznymi. W ten sposób 195 członków izby reprezentantów oraz 76 senatorów przesłało wyraźny sygnał sytuacji Izraela prezydentowi Obamie. (Arutz)

CIA OSTRZEGA IZRAEL: ŻADNEJ AKCJI W POJEDYNKĘ Szef CIA, Leon Panetta ostrzegł Izrael przed atakowaniem instalacji atomowych w Iranie. Panetta powiedział, że amerykańskie służby wywiadowcze wiedzą, że Iran jest krajem destabilizującym cały Bliski Wschód, mimo że USA zachowuje się wstrzemięźliwe. „Zagrożenie ze strony Iranu angażuje całą naszą uwagę. Mimo, że administracja USA próbuje zbliżenia z Iranem na drodze dyplomatycznej to w ocenie sytuacji nie jest naiwna” – powiedział Panetta. (Arutz 7)

Wzburzyły się narody, zachwiały się królestwa, Odezwał się głosem swoim, i rozpłynęła się ziemia. Pan Zastępów jest z nami, Warownym grodem jest nam Bóg Jakuba. Sela.
– Psalm 46,7-8

UDANY TEST RAKIETY DALEKIEGO ZASIĘGU W IRANIE Irański prezydent Mahmud Ahmadinedżad podał w tym tygodniu do wiadomości, że jego kraj przeprowadził udane testy nowych rakiet typu „ziemia-zmienia” o zasięgu 2.000 km. Tak więc rakiety typu Sejil-2 mogą dosięgnąć zarówno celów w Izraelu jak i baz woskowych USA w Zatoce Perskiej.(AP)


NOWY SZEF BBC DO SPRAW RELIGIJNYCH JEST MUZUŁMANINEM Po raz pierwszy w 87 letniej historii brytyjskiego radia i telewizji BBC muzułmanin jest szefem redakcji programów religijnych. Kościół Anglikański dał wyraz swoim zwątpieniom czy chrześcijańskie wartości nie zostaną zepchnięte na stronę. Arcybiskup Canterbury Rowan Wilmas powiedział, że „głosy chrześcijańskie” zostały w chrześcijańskiej Wielkiej Brytanii zepchnięte na margines. BBC z jednej strony jest operatorem publiczno-prawnym, a z drugiej największą rozgłośnią na świecie. (INN)


JERUSALEM: ODKRYTO PRZEDMIOTY Z PIERWSZEJ ŚWIĄTYNI Archeolodzy zaprezentowali publicznie niedawno odkryte przy wykopaliskach w Mieście Dawida przedmioty. Oba pochodzą z czasów pierwszej świątyni. Jednym z nich jest stempel z kości z napisem „Saul”. Drugi to uchwyt starożytnego kubka z napisem „Menachem”. (INN)


POMÓŻ NAM ODPOWIEDZIEĆ NA WYZWANIA IZRAELA W TYCH CORAZ BARDZIEJ PORUSZAJĄCYCH I TRUDNYCH CZASACH – Zakres biedy i bezrobocie nadal się rozszerza w Żydowskim państwie. Datki z zagranicy spadły bo dolar stracił na wartości.
Rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak obecnie.

Wizja dla Izraela i Skład Józefa nadal przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, ich dzieciom i starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.
Módlcie się nadal by akcja humanitarna Składu Józefa mogła się rozwijać we wszystkich kierunkach.

KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAMIOTÓW OD 4 DO 7 PAŹDZIERNIKA I TOWARZYSZĄCA WYCIECZKA PO IZRAELUSerdecznie zapraszamy Was do Jerozolimy na naszą jesienną konferencję i towarzyszącą jej wycieczkę po Izraelu. Wywyższymy razem Króla Izraela! Bliższe informacje pod tym adresem internetowym:

http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/”

http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/


Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI


Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *