Wizja dla Izraela_01.07.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 

Piątek, 1 lipca 2011

Albowiem Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami, Bogiem wielkim, potężnym i straszliwym, który nie ma względu na osoby i nie przyjmuje podarków. On wymierza sprawiedliwość sierotom i wdowom, miłuje cudzoziemca, udzielając mu chleba i odzienia” – (v Mojż. 10,17-18).

O 20 % WIĘCEJ MILIONERÓW W IZRAELU – Jak wynika z badań nad zamożnością mieszkańców zrobionych przez Merrill Lynch-Capgemini ilość milionerów w Izraelu w roku 2010 wzrosła o ponad 20,6% do 10.153. Wynika z tego, że wysokość ich kapitału wyniosła około 36 miliardów € w porównaniu do 30 mld. w poprzednim roku. Wzrost ten odzwierciedla globalny trend wzrostu o 8,3% w skali świata; nigdy jeszcze nie było 10,9 miliona mieszkańców świata, których można uznać za milionerów. Proszę módlcie się o miłosierdzie w sercach tych, których stać na ulżenie cierpieniu biednych Żydów w żydowskim państwie ale i innych państwach. „Jeśliby ktoś posiadał majętność tego świata i widział, że brat jego cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość?” – 1. Jana 3,17.

CZY MUBARAK CIERPI NA RAKA ŻOŁĄDKA? – Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak, którego 3 sierpnia czeka proces za korupcję i rozkaz zabijania demonstrantów, jak poinformował jego prawnik, cierpi na raka żołądka. U Mubaraka, który operowany był w Niemczech w 2010 roku i leczony na woreczek żółciowy oraz raka trzustki, mogło dojść do nawrotu ewentualnie rozrostu guza. Szef lekarzy Mubaraka Assem Azza stwierdził jednak, że wszystkie testy pokazują, że nie ma on raka. Jego stan ogólny jest stabilny. W kwietniu Mubarak podczas przesłuchania przez nowy rząd dostał zawału serca i od tego czasu jest w szpitalu. Zarówno on jak i jego dwóch synów odpowiadać będą przed sądem za wydanie rozkazu strzelania do demonstrantów podczas 18 dniowych zamieszek. W lutym doprowadziło to do usunięcia go z urzędu. W przypadku wyroku skazującego orzeknięta może być kara śmierci  (Arutz-7).

ŻADNYCH ŻYDÓW W LOTACH DELTA-SAUDI AIR LINE – Żydzi i Izraelczycy, lub pasażerowie, którzy nie są wyznania muzułmańskiego, nie mogą latać z Arabii Saudyjskiej do USA – tak przewiduje nowe partnerstwo linii Delta Air Lane i Saudi Arabian Airlines, które zacznie obowiązywać w 2012. Przed kilkoma miesiącami Delta poinformowała, że istnieje umowa z Saudyjczykami by wstąpić do „SkyTeam”, ale szczegóły ujawnione zostały dopiero ostatnio. Królestwo ma bardzo ostre warunki wjazdu. Nikt kto posiada w paszporcie stempel izraelskich służby granicznych nie może zarówno wjechać jak i przejechać tranzytem. Nikt, czyje nazwisko brzmi żydowsko nie otrzyma wizy. Obywatele z innych krajów potrzebują wizę i sponsora by wjechać; Żydzi wizy nie otrzymują nigdy. Podczas wjazdu konfiskowane są (żydowskie) biblie i inne nie muzułmańskie przedmioty religijne. Delta jest jednak linią amerykańską więc nowe postanowienia wywołały ostre kontrowersje. Colby M. May prawnik przy amerykańskim centrum prawa i sprawiedliwości konserwatywnej grupy prawników powiedział, że jego grupa sprawdzi czy to postanowienie nie jest sprzeczne z amerykańskim prawem. (INN) Taki przepis nie zagwarantuje sukces: „Będę błogosławił tym, którzy ciebie błogosławić będą, a tym, którzy tobie będą złorzeczyli, i ja będę złorzeczył. Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemI” – 1. Mose 12,3.

BARAK KRYTYKUJE ORGANIZATORÓW FLOTYLLI: W GAZIE NIE MA KRYZYSU HUMANITARNEGO – Minister obrony Barak ostro skrytykował 28 czerwca organizatorów planowanej w tym roku „flotylli wolności”, która dotrzeć ma do kontrolowanej przez Hamas Gazy: „Flotylla zmierzająca do Gazy jest prowokacją”. Fakty i liczby pokazują wyraźnie i jasno, że w Gazie nie ma żadnego kryzysu humanitarnego. Barak oznajmił także decyzję izraelskiego rządu, któremu wyda rozkaz zatrzymania konwoju. „Obserwujemy stale sytuację, zwłaszcza, że wiemy że na statku może dojść do aktów przemocy”. W dniu 28 czerwca pojawił się raport według którego aktywiści którzy popłyną statkami planują zabicie żołnierzy bronią chemiczną. (INN) Proszę módlcie się by organizatorzy flotylli zaniechali swoich zamiarów i nie podejmują ryzykownych prób przełamania izraelsko-egipskiej morskiej blokady Gazy. Kontrolowana przez terrorystów Hamasu Gazy nadal atakuje Izraela.

IDF DOSTARCZA TOWAR DO GAZY, A JEDNAK ORGANIZATORZY FLOTYLLI UWAŻAJĄ, ŻE BLOKADA ISTNIEJE – Izraelskie siły obrony IDF nadzorują codziennie przepływ 6.000 ton żywności, paliw, towarów i materiałów budowlanych do Gazy. Izrael utrzymuje jednak blokadę morską by umożliwić marynarce wojennej powstrzymanie przemytu broni; Hamas i inne ugrupowania terrorystyczne w Gazie wykorzystują broń do zabijania izraelskich cywili i żołnierzy. IDF podkreśla, że transporty drogą lądową z Europy odbywają się bezproblemowo. W 2010 roku turecka organizacja humanitarna IHH wspomogła flotyllę. Po tym jak grupa specjalna marynarki wojennej powstrzymała konwój i skierowała go do Aszdodu stwierdzono, że statek IHH nie miał żadnych środków do pomocy mieszkańcom. Pięć innych statków miało tylko 20 kontenerów zawierających przeterminowane lekarstwa. Zanim statki wybrały kierunek na Gazę, organizator flotylli powiedział, że prawdziwym jego celem jest izolacja Izraela na arenie międzynarodowej (INN).

EFEKTYWNIEJSZE OD FLOTYLLI – Europejski konwój „Miles of Smiles 3“ (milowy uśmiech nr 3) przybył ostatniego miesiąca do przejścia granicznego w Rafah. „Konwój na który złożyło się 10 europejskich organizacji obrony praw człowieka, we współpracy z egipskim półksiężycem dostarczył 30 ton aparatury medycznej, dwanaście ambulansów, żywność dla niemowląt i krzesła dla niepełnosprawnych”- poinformowało IDF i dodała, że „podczas transportu tych dóbr nie było przemocy, dlatego, że organizatorzy chcieli dostarczyć towar do celu zamiast delegitymizować państwo izraelskie i prowokować do reakcji” (Arutz-7).

TYLKO 30.000 IZRAELCZYKÓW ODWIEDZIŁO TURCJĘ –między styczniem i majem w stosunku do roku poprzedniego z 72.500 wizyt ilość ta zmniejszyła się do 30.000. Duży spadek o 60% widoczny był zwłaszcza w maju. Jeszcze przed dwoma laty stosunki Izraela i Turcji były przyjacielskie; wtedy jednak premier Erdogan przyłączył się do krytyków operacji „stopiony ołów“ skierowanej przeciw terrorystom z Hamasu. Emerytowany sędzia Richard Goldstone autor niezwykłego raportu dla ONZ przyznał po niewczasie, że wiele jego oskarżeń było bezpodstawnych (Israel National News).

„ZAAKCEPTUJCIE IZRAEL JAKO PAŃSTWO ŻYDÓW“ – 27 czerwca izraelski premier Netanjahu: „Stanąłem przed moim narodem i przyznałem, że mogę uznać państwo palestyńskie. Teraz prezydent Abbas musi wystąpić przed swoim ludem”. Z wyraźną emfazą zwrócił się bezpośrednio do Abbasa: „Proszę powiedzieć te proste słowa: „Akceptuję państwo żydowskie”. To jest podstawowy warunek pokoju (Haaretz). „W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich narodów i języków uchwyci się skraju płaszcza człowieka z Judy, mówiąc: Chcemy iść z wami, albowiem zrozumieliśmy, że z wami jest Bóg” – Zachariasz 8,23

NASZE ŚWIĘTO NAMIOTÓW –rozpocznie się wieczorem 9 października w Jerozolimie w Pavillon. Gospodarzami konferencji będą Barry i Batya Segal. Dalsze informacje pod Email post@visionfuerisrael.org. Świętujmy razem wierzący z Izraela i innych narodów!

PAŃSTWO CHCE ZAMYKAĆ KOLEJNE DOMY POMOCY KOBIETOM – Domy pomocy dla kobiet w Izraelu zostaną prawdopodobnie zamknięte, ponieważ organizatorzy, którzy prowadzą je od lat nie otrzymają dodatku z ministerstwa spraw socjalnych by je nadal prowadzić. „Nie chodzi tu o robienie interesów; chodzi o fachową obsługę osób, które robią to od lat” – stwierdził Ronit Ehrenfreund-Cohen przewodniczący centrum dla ofiar przemocy w Izraelu. Ta organizacja skupia 13 centrów pomocy dla zgwałconych kobiet w całym Izraelu. W listopadzie 2009 premier Netanjahu obiecał przeznaczyć 1 milion € dla domów dla kobiet. „Do tej pory nie widzieliśmy z tego ani centa” –stwierdził Ehrenfreund-Cohen. (Haaretz) Proszę módlcie się by rząd zmienił decyzję w tej sprawie. Proszę módlcie się o kobiety i dzieci w całym Izraelu, które są ofiarami domowej przemocy i potrzebują miejsc gdzie mogłaby się schronić.

TWOJA POMOC – Bardzo cenimy Twoje poparcie. Nadal chcielibyśmy udzielać pomocy ofiarom ataków i innym rodzinom cierpiącym niedostatek a także ludziom starszym. dalsze informacje otrzymacie na stronach http://www.visionfuerisrael.de/spenden Możecie także zadzwonić do naszego monachijskiego biura: 089-566 595 an.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

 

сайт

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.