Wizja dla Izraela_01.08.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 1 sierpnia 2014

Nie pokładajcie ufności w książętach Ani w człowieku, który nie może pomóc! Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego“ – Psalm 146,3-5.

IDF: HAMAS WYKORZYSTUJE ROZEJM DO UPROWADZENIA ŻOŁNIERZA – Najnowsza próba wprowadzenia rozejmu między Izraelem i Hamasem okazała się w piątek porażką. Jeden z izraelskich żołnierzy podczas penetrowania Gazy został uprowadzony przez bandytów z Hamasu, a dwóch innych zginęło. IDF podało, że chodzi o podporucznika Hadara Goldina. Według armii terroryści zaatakowali podczas przeszukania tunelu. Jeden z terrorystów wysadził się sam w powietrze; inni wykorzystali dokładnie ten moment by dokonać uprowadzenia. Rozejm został przerwany przez komórki terrorystyczne z Gazy, które w piątek przed południem około 10 skierowały ogień na Izrael. IDF oświadczyła, że rozejm skończył się kilka godzin po jego wprowadzeniu. Operacja militarna została wznowiona. Nadzieja na 72 godzinną humanitarną przerwę w walkach trwała zaledwie 90 minut. Jeden ze współpracowników z biura premiera Benjamina Netanjahu powiedział, że Hamas i inne ugrupowania terrorystyczne z Gazy bezwstydnie wykorzystały zawieszenie ognia. Od początku konfliktu ogłaszane były co najmniej cztery przerwy w walkach dla potrzeb humanitarnych. Ale Hamas każdą z nich po kilku godzinach naruszał znów ostrzeliwując Izrael. Izraelska armia rozpoczęła szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego żołnierza. (Ynet) Proszę módlcie się o cud odnalezienia młodego żołnierza Hadara Goldina i o jego rodzinę oraz by szybko wrócił do swoich kolegów i rodziny.

RANNI OD POCISKU Z GRANATNIKA I ATAKU RAKIET W GAT, ESZKOLU I KIRJAT – Osiem osób w czwartek wieczór zostało rannych przez wybuch pocisku artyleryjskiego wystrzelonego z Gazy i eksplodującego w okolicach Eszkolu. Ekipa ratownicza przewiozła trzech najciężej rannych helikopterem do kliniki w Beer Szebie. Inni zostali wysłani do innych szpitali w Izraelu. Pocisk z granatnika zwykle nie wywołuje alarmu i uderzaj zwykle bez ostrzegającego sygnału syren. Godzinę wcześniej alarm wywołały rakiety, które odpalone zostały na duży rejon Tel Avivu; mieszkańcy słysząc alarm szybko ukrywają się w schronach. Syreny wyły także na południu. Jedna rakieta uderzyła w pobliżu domu w Kirjat, gdzie raniła ciężko 30 letniego mężczyznę. Jedna nastolatka i 60 letnia kobieta zostały tylko lekko ranne. Potem w ciągu całego dnia na Izrael uderzały rakiety z Gazy, celem były gminy wokół strefy Gazy oraz okolice Aszkelonu. Tylko w środę wystrzelono 140 rakiet; 50 z nich nie dosięgło Izraela i spadło na teren Gazy (Jerusalem Post, IVK). Przemoc wojny powoduje silny stres, co ma skutki na życie prywatne, socjalne, zawodowe i prowadzi do post traumatycznych zaburzeń i obciążeń (PTBS). Dziesiątki tysięcy Izraelczyków ucieka od tygodni kryjąc się przed utrzymującym się ostrzałem z Gazy. Ponad 80% izraelskich dzieci na południu kraju już cierpi na PTBS. Proszę módlcie się o ochronę fizyczną i psychiczną w miastach i osiedlach, które ciągle atakowane są przez terrorystów z Gazy.

SUDAŃSCY CHRZEŚCIJANIE PRZYBYLI DO USA – Sudańska kobieta, która nie chciała wyrzec się chrześcijaństwa, mimo grożącej jej karze śmierci, przybyła w czwartek do USA, gdzie burmistrze Filadelfi przywitał ją jako pokojową wojowniczkę, a później w New Hampshire witały ją wiwatujący ludzie z chorągiewkami. Meriam Ibrahim z mężem i obydwoma dziećmi przyleciała z Rzymu do Machesteru w Massachusetts, gdzie mieszka rodzina jej męża. Tam ta młoda rodzina chce ułożyć sobie nowe życie. Jej mąż, Daniel Wani w imieniu rodziny dziękował sudańskiej parafii w New Hampshire za wielkie poparcie. „Serdecznie dziękujemy”, powiedziała przez załzawione oczy. „Jestem bardzo szczęśliwa, że te tortury są za nami“ (CBS). Dziękujemy wszystkim którzy wstawiali się w modlitwie w tej sprawie. „Pan oswobadza więźniów“ – Psalm 146,7.

SENAT USA PRZYZNAŁ ŚRODKI NA ŻELAZNĄ KOPUŁĘ – Amerykański senat w pilnym tempie przyznał w piątek około 165 milionów Euro na pomoc dla izraelskiego systemu obrony rakietowej „Żelazna Kopuła”. Decyzja ta była oczekiwana przed nastającą właśnie przerwą wakacyjną. * Żelazna kopuła umożliwiła w ostatnich trzech tygodniach unieszkodliwienie dziesiątek rakiet wystrzelonych przez Arabów. W środę Pentagon zapowiedział dostawy dla żydowskiego państwa; stało się to po przerwanym 72 godzinnym rozejmie, który Hamas zerwał szybciej niż został wprowadzony (Fox News).

BEZSENS: ONZ KRYTYKUJE IZRAEL ŻE ŻELAZNEJ KOPUŁY NIE UŻYCZA HAMASOWI – To jest najbardziej śmieszne oskarżenie Izraela ze strony ONZ. W czwartek wysoki rangą urzędnik komisji praw człowieka ONZ potępił Izrael, za to, że nie użycza swojego systemu obrony rakietowej Hamasowi. Pewien raport stwierdza, że komisarz praw człowieka Nevi Pillay oskarża Izrael o to, że używa swojej armii do zatrzymania ataków rakietowych na swoich obywateli. Pillay powiedziała reporterom, że Izrael działa przeciw prawu międzynarodowemu w sposób, który można uznać za zbrodnię wojenną. Swoje wywody podparła argumentem, że Izrael nie zgadza się na użyczanie swojej Żelaznej Kopuły „autorytetom rządowym” w Gazie. Pillay skrytykowała też USA za finansową pomoc dla Żelaznej Kopuły i dodała: „Taki system obrony ma być do dyspozycji mieszkańców Gazy”. Tylko dlatego, że Hamas ostrzeliwuje tereny zamieszkałe rakietami i ten ostrzał prowadzi z własnych [tzn. palestyńskich] osiedli mieszkaniowych, nie zwalnia Izraela z pogwałcenia prawa, stwierdziła Pillay na konferencji prasowej. Nie wspomniała przy tym, że powodem dla którego powstała Żelazna Kopuła był ciągły ostrzał niewinnych izraelskich mieszkańców przez rakiety ze strony Gazy. Pillay potępiła też, że Izrael „celuje” w szkoły ONZ i szpitale. Nie wspomniała przy tym, że co najmniej trzy szkoły ONZ służą za magazyny broni i składy rakiet, co bez wątpienia jest dużym przestępstwem wojennym. Także żaden z dziennikarzy nie wspomniał o tych faktach (Israel National News). Znów przypadek głupoty: poprzednim razem Hilary Clinton podała powód dlaczego terroryści z Gazy rozmieszczają swoje rakiety w dzielnicach mieszkaniowych, czy obiektach ONZ, mianowicie dlatego, że Gaza jest mała i ciasna. Kilka minut wcześniej prezydent USA Barack Obama zażądał „jak najszybszego” uwolnienia uprowadzonego przez Hamas w piątek izraelskiego żołnierza. (Zapomniał przy tym dodać: że jeżeli nie, to co by jasno dać do zrozumienia, i by bandytów przekonać). Obama wyjaśnił, że jeżeli Hamas wypuści żołnierza to będzie to dowód, że i do rozejmu podchodzi poważnie. W tym wszystkim minister stanu USA John Kerry zwrócił się do największych wrogów Izraela i pojechał do Turcji i Kataru, prosić by przekonały Hamas (który akurat uprowadził i zabił trzech nastolatków) by uwolnił porwanego żołnierza, jeszcze przed południem; wszystko dla sprawy pokoju. Znaczy to, że zwrócono się do Turcji i Kataru ponieważ „utrzymuj stosunki z Hamasem”.

ARABSCY WANDALE OSTRZELANI W SAMARII – HAMAS WZYWA DO INTIFADY– W piątek izraelskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły arabskiego wandala podczas zamieszek w Samarii; Hamas wezwał arabów w Judei i Samarii do nowej Intifady. Rzecznik czerwonego półksiężyca powiedział, że z powodu użycia pocisków gumowych 39 Arabów zostało w zamieszkach rannych. W Jerozolimie po piątkowych modłach w meczecie ujęto dwóch muzułmańskich ekstremistów w pobliżu Starego Miasta. Do zajść doszło po eskalacji przemocy w Gazie po krótkiej przerwie w walkach, kiedy podczas rozejmu Hamas zaatakował żołnierzy IDF i dwóch z nich zabił a trzeciego uprowadził. Przemoc w Judei i Samarii wydaje się być reakcją na wezwania Hamasu do nowej Intifady, a więc do zbrojnych wystąpień przeciw Izraelowi. Podobny skutek wywarły hasła grup terrorystycznych z Libanu, które atakują Izrael od granicy północnej. Przedstawiciel Hamasu wydał oświadczenie wzywające Arabów do atakowania izraelskich sił bezpieczeństwa (Arutz 7). Proszę módlcie się o rosnącą przemoc w Samej Jerozoklimie i jej oklicach i ochronę tych, którzy tam służą. „Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, który nie może pomóc! (…) Błogosławiony ten, którego pomocą jest Bóg Jakuba, Którego nadzieja jest w Panu, Bogu jego.“ – Psalm 146,3-5

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi, a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Informacje o datkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden Bardzo dziękujemy.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNпродвижение сайта в поисковых системах самостоятельно

One comment

  1. Rzym. 12:2
    2. A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.
    (BW)

    Chrześcijanin nie powinien mieć żadnego udziału w tym rozlewie krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.