Wizja dla Izraela_03.09.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 3 września 2010

Bóg odpłaca za krzywdy moje i poddaje mi narody“ Psalm 18,48.

BĄDŹCIE Z NAMI – ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZEŚNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

CZTERECH ZABITYCH PODCZAS ARABSKIEGO ATAKU TERRORYSTYCZNEGO – Policja i izraelskie Siły Zbrojne IDF poszukują terrorystów, którzy we wtorkową noc w czasie ataku w pobliżu Hebronu zabili czterech Izraelitów. Wśród ofiar była ciężarna kobieta w dziewiątym miesiącu i jej mąż: Isaak i Talia Imas są rodzicami sześciu dzieci w wieku od 1,5 roku do 24 lat. Przed 19 laty przyjechali oni do Izraela z Moskwy. Zmarli także dwaj inni pasażerowie: zamężna nauczycielka 37 letnia Kochawa Even-Chaim była matką 8 letniej córki i jej 24 letni mąż Abischai Schindler, za którego niedawno wyszła. Według policji zamachu dokonała banda arabskich terrorystów czekająca już na swoje ofiary. Pierwsze strzały unieruchomiły samochód i wtedy bandyci podeszli do auta i strzelali z najbliższej odległości by mieć pewność, że strzały będą śmiertelne. Pogotowie nie mogło już nic pomóc. Ciała ofiar były podziurawione jak sito. Imasowie zostali pogrzebani w środę rano na Górze Oliwnej, Even Haim w Aszdodzie a Schindler parę kilometrów na wschód od Tel Avivu. (INN) Proszę módlcie się za pogrążone w żałobie rodziny i sieroty, które musiały pogrzebać swoich rodziców. Módlcie się o to by zabójcy mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności, oraz o ochronę dla całego państwa żydowskiego, kiedy akurat toczą się w Waszyngtonie tzw. rozmowy pokojowe.

HAMAS: DALSZE ATAKI – Organizacja terrorystyczna Hamas wydała we wtorek oświadczenie, w którym przyjęła na siebie odpowiedzialność za atak, w którym zginęło 4 izraelskich cywili. „Hamas pochwala atak” – tak skomentował go Sami Abu-Zuhri rzecznik Hamasu w Gazie. Dodał, że „udany zamach” jest dowodem na „fiasko rozmów pokojowych” między Izraelem i arabami”. Hamas stacjonujący w Gazie jest przeciw tym rozmowom i zapowiedział kolejne zamachy. (Haaretz)

NETANJAHU I BARAK: ODPOWIEDZIALNI BĘDĄ UKARANI – Minister obrony Ehud Barak obiecał we wtorek, że Izrael od morderców czterech Izraelitów zażąda „odpowiedniej ceny”. „Była to próba elementów terrorystycznych sabotowania wysiłków zmierzających do podjęcia stosunków dyplomatycznych i szans nowej rundy rozmów pokojowych w Waszyngtonie”. O incydencie poinformowany został premier Netanjahu który był w tym czasie w podróży do USA. Netanjahu omówił atak terrorystyczny z sekretarzem stanu Hillary Clinton, twierdząc, że „Terror nie będzie decydował o granicach w Judei i Samarii. Te i inne tematy będą rozwiązywane w pertraktacjach”. Netanjahu zapowiedział, że wszyscy działający w tym zamachu będą ukarani. (Haaretz)

CZŁONKOWIE KNESETU: PROSZĘ WRÓCIĆ Z POWROTEM – Członek Knesetu Arie Elad z partii Unia Narodowa National Union (NU) zadzwonił do premiera Netanjahu jeszcze we wtorek wieczorem, by odmówił bezpośrednich rozmów z PA i natychmiast wrócił do Izraela i zajął stanowisko wobec wielokrotnego mordu w pobliżu Hebronu. Eldad ostro odrzucił mit powstały wobec szefa PA Mahmuda Abbasa [jakoby był umiarkowanym politykiem], który kontroluje arabskie tereny w Judei i Samarii. Wezwał wszystkich do postawy odwagi. Inny parlamentarzysta dr Michael Ben-Ari powiedział, że atak koło Kirjat-Arba musi uświadomić Netanjahu z jakim partnerem do rozmów ma do czynienia. „Krew ofiar spada na głowy rządów Likudu” – powiedział Ben-Ari. (INN)

REAKCJA NA ATAK: KONIEC WSTRZYMANIA BUDÓW – Rada gmin żydowskich Jescha w Judei i Samarii zapowiedziała, że w odpowiedzi na atak i 4 zabitych ofiar zatrzymanie budów zakończy się 4 tygodnie wcześniej niż planowano. Rada wezwała żydowskie miasta i gminy w Jesha by rozpoczęły budowy nowych mieszkań jeszcze w środę. Dziesięciomiesięczne moratorium na budowy nowych projektów w Judei i Samarii miało upłynąć początkowo 26.09.2010. Wprowadził go rząd by pobudzić rozmowy pokojowe z Arabami. (INN)

NETANJAHU: NIE PRZEDŁUŻYMY MORATORIUM – W ostatnią sobotę premier Netanjahu powiedział, że nie robił przyrzeczeń amerykańskiemu prezydentowi Obamie: „Nie przyrzekaliśmy Amerykanom, że przedłużymy zakaz budów. Powiedzieliśmy, że o tym zadecydują same gminy w końcowym porozumieniu – jak i inne tematy”. Ostro skrytykował Arabów, którzy żądają wprowadzenia 10 miesięcznego zakazu budowy poza 26 września. (Haaretz) Proszę módlcie się zgodnie ze słowem Bożym: „Poszerz zasięg twojego namiotu i zasłony twoich mieszkań, nie krępuj się, wydłuż twoje sznury i wbij mocno twoje paliki!“ – Izajasz 54,2

HISB-ALLAH I SYRIA CHCĄ WSPÓLNIE WALCZYĆ Z IZRAELEM – Stacjonujące w Libanie terrorystyczne ugrupowanie Hisb-Allah i syryjska armia współpracują na poziomie wojskowym by przygotować się na możliwość konfliktu zbrojnego z Izraelem. Podczas ostatniego spotkania obu grup wymieniono informacje o ważnych punktach strategicznych jak lotniska i inne na terenie Izraela. Według doniesień Hisb-Allah i Syria ustaliły przebieg przyszłego frontu. Ustaliły także możliwe cele artyleryjskie na terenie Izraela. (Haaretz). Proszę módlcie się według bożych obietnic dla Izraela: „Wyratował mię od potężnego nieprzyjaciela I od nienawidzących mnie, bo byli mocniejsi ode mnie.“ – Psalm 18,18

URLOPOWANY: „ZA DUŻO“ LEKCJI O HOLOCAUŚCIE – Nauczycielka historii we francuskim mieście Nancy została urlopowana, ponieważ gwałci zasadę sekularyzmu i neutralności światopoglądowej. Ministerstwo oświaty w Paryżu doszło do wniosku, że lekcje zabierają zbyt dużo czasu na temat Holokaustu i zbyt długo trwają wycieczki do byłych obozów koncentracyjnych na terenie Polski i Czech. 58 letniej nauczycielce Catherine Pederzoli zarzucono brak dystansu i neutralności przy omawianiu tych tematów. (Haaretz)

IZRAEL ROZWAŻYŁ WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI PODCZAS INCYDENTU Z FLOTYLLĄ – Izrael wykorzystał wszystkie możliwości zanim doszło do śmiertelnego ataku na „flotyllę pomocową” z Turcji. Wynika tak z dochodzenia komisji powołanej przez rząd jak poinformował niedawno minister obrony Ehud Barak. Barak powiedział także, że najwyższy dowódca sił obrony poinformował go, że operacja nie będzie łatwa, ale możliwa do wykonania. Zabitych zostało dziewięciu Turków gdy turecki statek opanowali izraelscy żołnierze. Izrael oświadczył, że żołnierze otworzyli ogień dopiero gdy zostali obrzucani sztangami, nożami i zaatakowani bronią palną przez „aktywistów pokojowych”. Byli oni najwidoczniej dobrze przygotowani na użycie przemocy. Barak powiedział, że decyzja zajęcia sześciu statków zapadła dopiero po bezowocnych próbach dyplomatycznych i po tym jak „rozważono wszystkie ryzyka i możliwości”. (Reuters)

JEDNOSTRONNE OSTRZEŻENIE USA – Izrael chce wiedzieć dlaczego USA ostrzega swoich obywateli przed wyjazdem do Ejlatu a nie do położonej obok Akaby. Oba miasta tak samo ucierpiały od nalotów rakietowych. Dwa razy w ostatnich czterech miesiącach odpalone zostały rakiety na Ejlat i sąsiednią Akabę w Jordanii. Jeden Jordańczyk zginął, po stronie izraelskiej nie było strat. (INN)

TWOJA POMOC – Bardzo cenimy Twoje poparcie. Nadal chcielibyśmy udzielać pomocy ofiarom ataków i innym rodzinom cierpiącym niedostatek a także ludziom starszym. dalsze informacje otrzymacie na stronach http://www.visionfuerisrael.de/spenden Możecie także zadzwonić do naszego monachijskiego biura: 089-566 595 an.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNaracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *