Wizja dla Izraela_05.02.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Ale ja opiewać będę moc twoją, Rano weselić się będę z łaski twojej, Boś Ty był twierdzą moją I ucieczką w czasie mej niedoli”  Ps. 59,17

IZRAELSKA KRYTYKA KONGRESMENÓW – Grupa pewnej amerykańsko-izraelskiej inicjatywy ostro skrytykowała 54 członków amerykańskiego kongresu za oskarżenie Izraela o „kolektywne ukaranie” mieszkańców Gazy. Harvey Schwartz przewodniczący Amerykańsko-Izraelskiej Akcji Koalicyjnej zarzuty kongresmenów określił jako „absurdalne”. Powiedział, że chodzi o kolejne niebywałe obrażenie Izraela. Grupa 54 demokratycznych parlamentarzystów USA w wysłanym niedawno liście wezwała prezydenta Baracka Obamę do wywarcia nacisku na Izrael by ten zniósł blokadę Gazy. W piśmie tym napisano, że blokada jest kolektywną karą dla mieszkańców Gazy. Schwartz odparł na to: „W żadnym miejscu „gang 54” nie wskazuje na fakt, że jedynym odpowiedzialnym za pomyślność ludności w Gazie jest wybrany przez nich w 2007 roku zarząd Hamasu – a nie Izraela. Pomoc finansowa i wiele milionów dolarów wsparcia obiecanego przez USA jest kradziona przez Hamas z przeznaczeniem na rozszerzanie aktywności terrorystycznej i ląduje w kieszeniach jego przywódców zamiast w kieszeniach mieszkańców Gazy”. (INN)

NETANJAHU: JEROZOLIMA POZOSTANIE NIEPODZIELONA – ŻADNYCH BIUR DLA PA – Według wysokiego rangą współpracownika biura przewodniczącego tzw. palestyńskiej autonomii (PA) Mahmuda Abbasa Izrael miałby się zgodzić na oficjalne otworzenie biura PA we Wschodniej Jerozolimie. W raporcie wskazuje się na to, że USA już przeznaczyła pieniądze na rozbudowę infrastruktury PA w ramach Jerozolimy. Rzecznik Fatahu Dmitri Ziliani potwierdził, że PA organizuje regularne spotkania w Jerozolimie ponieważ oczekuje, że w przyszłości PA zagarnie wschodnią część miasta. Rzecznik premiera Netanjahu na pytanie w tej sprawie odpowiedział: „Stanowisko premiera jest jasne; Jerozolima nadal pozostaje niepodzielną stolicą Izraela”. (INN)

KAZANIE PA W TV: „ŻYDZI SA WROGAMI ALLAHA I LUDZKOŚCI – ZABIJCIE ICH“ – 29 stycznia telewizja PA wyemitowała kazanie nawołujące do ludobójstwa na Żydach; telewizja ta kontrolowana jest przez przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa. „Żydzi są wrogami Allacha i jego wysłańców. Są oni wrogami ludzkości w ogóle a Arabów w szczególności […] Prorok powiedział: ·Macie Żydów zwalczać i zabijać· Ten kraj zostanie uwolniony tylko poprzez Dżihad”. W wywiadzie, którego Abbas udzielił przed kilkoma dniami dumnie oświadczył, że w meczetach nie nawołuje się do zabijania Żydów. (PMW) Oprócz telewizji PA nawołującej do zniszczenia Żydów w podręcznikach wydanych przez PA neguje się istnienie Holokaustu i propaguje nienawiść do Izraela. Gdyby ktoś chciał realistycznie przypatrzeć się dokładnie na zapatrywanie Arabów i ich przywódców na pokojową koegzystencję z Izraelem musiałby przyjrzeć się temu co wpajane jest przyszłym pokoleniom. Od dawna wiadomo, że podręczniki PA nie mówią jednego dobrego słowa o Żydach. Na mapach nie ma także Izraela. * Podręczniki do 12 klasy PA negują istnienie Holokaustu. Poza tym arabskie dzieci mają się uczyć mordowania Żydów i przygotowywać do tego. Materiał szkolny wyraźnie sprzeciwia się pokojowej koegzystencji z Izraelem; powstanie Izraela określane jest jako „bezprzykładna historyczna katastrofa”. Druga Wojna światowa jest wprawdzie szczegółowo opisana w podręcznikach, o Żydach jednak nie wspomina się ani słowem, o koalicji Hitlera z Arabami również. Należy przypomnieć, że chociaż Abbas uważany jest w obozie nienawidzących Żydów za umiarkowanego, to jednak w swojej pracy doktorskiej w 1982 roku negował udowodnione fakty o Holokauście. Tylko ktoś zaślepiony i kierujący się złą wolą może wierzyć kłamstwu, że Fatah lub PA życzy sobie pokoju z Izraelem i nad tym pracuje. Jedyną nadzieją na pokój jest to, że Dobra Nowina o Jeszui zburzy muzułmańskie twierdze Szatana. Módlcie się o to!

BERLUSCONI PRZED KNESSETEM: GOLDSTONE CHCE OBCIĄŻYĆ IZRAELA – Włoski premier Silvio Berlusconi skrytykował w środę raport Goldstone’a. Powiedział, że raport ma za zadanie obciążenie Izraela, chociaż ten w poprawny sposób zareagował na ataki rakietowe. Również dla Iranu znalazł ostre słowa. Świat nie może zaakceptować posiadania przez Iran broni atomowej; Berlusconi bronił także wywołującej kontrowersje wojny Izraela przeciw Hamasowi w Gazie w poprzednim roku. (Jerusalem Post)

REAKCJA NA RAKIETY HAMASU: IZRAEL UDERZA NA POŁUDNIE GAZY – Samolot Izraelskich Sił Powietrznych (IAF) zaatakował w środę dwa cele terrorystów Hamasu w Gazie: tunel między Gazą a Egiptem służący do przemytu terrorystów, drugi do przemytu broni. Oba tunele zostały zbombardowane i zniszczone. Samolot wrócił do bazy, czytamy w wyjaśnieniu IAF. Operacja jest odpowiedzią na ostatnie próby Hamasu. W najnowszym przypadku w poniedziałek na plażach Aszdodu i Aszlekonu znaleziono dwie beczki wypełnione materiałami wybuchowymi; miały one zostać zdetonowane w pobliżu izraelskich portów. (INN, Yeshiva World News)

IRAN WYSYŁA RAKIETĘ W KOSMOS – Iran powiadomił w środę, że wysłał 3 metrową rakietę badawczą z myszą, dwoma gołębiami i robakami w kosmos. To. według prezydenta Iranu Achmadinedżada ma udowodnić, że w wyścigu technologicznym Iran może pokonać Zachód. Na Zachodzie istnieje obawa, że te sama technika może być użyta do wyniesienia w przestrzeń kosmiczną również głowic nuklearnych. (Jerusalem Post) „W owym dniu da im Pan, ich Bóg, zwycięstwo, będzie pasł swój lud jak trzodę” – Zach. 9,16

ŚNIEG W JEROZOLIMIE – W tym tygodniu miasto Jerozolima przygotowuje się na weekendowy śnieg. Burmistrz poinstruował urząd socjalny i wydział młodzieżowy i w ramach akcji „Operacja ciepły dom” polecił przygotować pomoc ludziom starszym i bezdomnym. (INN) Proszę módlcie się, żeby ta pogoda przyniosła pilnie potrzebne opady deszczu w Izraelu i żeby ludziom dotkniętym niedostatkiem nie zabrakło środków na ogrzewanie. Proszę módlcie się również o uniknięcie wypadków spowodowanych gołoledzią.

JEZIORO GENEZARETH – W poprzednią niedzielę podano z warty wodnej, że poziom wody w Jeziorze Galilejskim w grudniu i styczniu podniósł się o 87 centymetrów. Ostatnie dwa miesiące przyniosły w całym kraju obfite deszcze; dlatego woda przybrała w zbiornikach, w których jej zapasy przez ostatnie lata drastycznie zmalały. (Haaretz) Proszę módlcie się o jeszcze więcej deszczu w lutym i marcu.

BILL CLINTON CHWALI AKCJE POMOCY IZRAELA NA HAITI – Były prezydent USA Bill Clinton, który działa obecnie na Haiti jako specjalny wysłannik ONZ powiedział w czwartek na forum ekonomicznym w Davos do prezydenta Shimona Peresa, że jest wdzięczny za pomoc Izraela dla Haiti. „Nie wiem co byśmy zrobili bez szpitala izraelskiego na Haiti. Był on jedynym, który wykonywał badania i skomplikowane operacje. W imieniu ludzi, którym na Haiti pomogliście, którzy tam żyją, ale również osobiście, chcę wam podziękować z całego serca” – powiedział Clinton. (Haaretz)

IZRAEL OBWINIONY O ŚMIERĆ PRZYWÓDCY HAMASU – Były czołowy terrorysta Hamasu w swoim hotelowym pokoju został zabity przez komando zabójców; umarł na atak serca po wstrzyknięciu mu jakiegoś środka. Potem zabójcy sfotografowali wszystkie dokumenty z jego teczki i wywiesili na drzwiach wywieszkę „proszę nie przeszkadzać”. Zwłoki 50 letniego Mahmuda al-Mabhouh 20 stycznia odkryła pracownica luksusowego hotelu Al Bustan Rotana. Lekarze na miejscu orzekli zawał serca. Analiza próbek dziewięć dni po zamachu stwierdziła obecność trucizny. Hamas obwinił Mossad izraelską tajną służbę za zamach. Al-Mabhouh był jednym z założycieli brygad „al-Kassam”, które są militarnym skrzydłem Hamasu tzn. organizacji terrorystycznej, która przejęła władzę w Gazie w 2007 roku. Izrael oskarżał ją o uprowadzenie dwóch żołnierzy Avi Sasportasa i Ilana Saadona, których potem zabito. Izrael nie zareagował oficjalnie na oskarżenia Hamasu. (Sunday Times) „Ale sam wpadł w jamę, którą wykopał. Wróci przemoc na głowę jego.“ – Psalm 7,16

POMOC DLA IZRAELA W POTRZEBIE – Narodowy instytut ubezpieczeń opublikował listopadowy raport o biedzie. Obraz jest porażający: liczba potrzebujących w Izraelu wynosi 1.651.300 osób w tym 783.600 dzieci. Jest coraz trudniej. Proszę pomóżcie nam wspomagać ofiary terroru i ich rodziny a także ludzi starszych i innych ludzi w Izraelu, którzy cierpią niedostatek. Potrzebujemy waszej pomocy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *