Wizja dla Izraela_07.01.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 7 stycznia 2011

Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą.“ Jana 15,19-20

21 ZABITYCH W ZAMACHU BOMBOWYM W NOWY ROK W EGIPSKIM KOŚCIELE – Wczesnego sobotniego ranka po nabożeństwie noworocznym na placu przed budynkiem kościoła koptyjskiego w wyniku eksplozji bomby zginęło co najmniej 21 osób i prawie 80 zostało rannych. Podejrzewa się, że za zamachem kryje się Al-Kaida. Początkowo policja twierdziła, że wybuchła bomba w zaparkowanym samochodzie. Ministerstwo spraw wewnętrznych z kolei później podało, że to raczej zamach samobójcy, który wmieszał się w tłum śródziemnomorskiego miasta Aleksandrii i wysadził w powietrze. Zamach ten miał miejsce po wielokrotnych próbach zastraszenia chrześcijan w Iraku. Gdyby w zamach rzeczywiście zamieszana była Al-Kaida to znaczyłoby, że mimo usilnych zaprzeczeń Kairu, ta terrorystyczna siatka ma w Egipcie sporo zwolenników. Al-Kaida w Iraku już od dłuższego czasu prowadzi wojną religijną przeciwko chrześcijanom w ich własnym kraju. (Fox News)

IRACCY CHRZEŚCIJANIE CHOWAJĄ KOLEJNYCH ZABITYCH PO KOLEJNYCH ATAKACH – W poprzedni piątek chrześcijanie w Iraku pochowali swoich zmarłych; w kolejnym ataku zginęły dwie osoby, 13 było rannych. Ten zamach to seria skoordynowanych ataków bombowych i rakietowych. W poprzedni czwartek celem ataku były cztery domy zamieszkałe przez chrześcijan. Terroryści związani z Al-Kaidą właśnie ponowili swoje pogróżki. Chrześcijanie żyją w strachu, zwłaszcza od zamachu w Bagdadzie, kiedy w październiku zamordowane zostały tuziny wiernych a Al-Kaida zapowiedziała, że zamierza skoncentrować się intensywniej na walce z chrześcijanami. (AP) Proszę módlcie się o prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Módlcie się o uwolnienie ich od ich wrogów i o to by nie osłabła ich wiara.

WIKILEAKS: EGIPT UWAŻA IZREAL ZA SWOJEGO GŁÓWNEGO WROGA – Egipskie wojsko ma się coraz gorzej. Tak wynika z ujawnionych not dyplomatycznych. USA grozi Egiptowi już od dawna, że powinien skupić się na zwalczaniu terroryzmu, szmuglu przez granice i pomocy w wygaszaniu kryzysów w regionie. USA jest oburzone tym, że egipskie wojsko nadal uważa Izrael za głównego wroga – i to 31 lat po tym, jak podpisany został układ pokojowy między tymi krajami. (AP) Proszę módlcie się o dobre stosunki Izraela z Egiptem oraz o ich współpracę w zwalczaniu terroryzmu.

TERRORYSTYCZNY HAMAS ZACIEŚNIA STOSUNKI Z JORDANIĄ – Generał Mohamed Frichat, prowadzący operacje armii Jordańskiej spotkał się w poprzedni czwartek w Gazie z przywódcą Hamasu Ismaelem Haniją. W wywiadzie dla jordańskiej gazety Hanija dał wyraz swojej nadziei, że Jordania zacieśni swoje stosunki z Hamasem. Stwierdził też, że Jordania nie jest alternatywą dla arabskiego państwa wewnątrz granic Izraela. (Arutz-7)

NETANJAHU: KONFLIKT TRWA NADAL Z POWODU NIE UZNAWANIA IZRAELA – Korzeniem arabsko-izraelskiego konfliktu nie jest obecność Izraela w osiedlach ale w Tel Avivie i Jerozolimie, powiedział premier Netanjahu w poprzedni czwartek. „Ten konflikt będzie trwał nadal, ponieważ Izrael nie jest uznawany za państwo Żydów i nie ma woli doprowadzenie do końca konfliktu”. Dla porozumienia pokojowego ważne jest też, by arabowie zrzekli się swojego „prawa” do powrotu, bo nie można mieć żydowskiego państwa i jednocześnie pozwolić się zalać go przez miliony arabów. (Jerusalem Post)

ILOŚĆ ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH ZMALAŁA W STOSUNKU DO ROKU 2009 – W roku poprzednim zmalała ilość zamachów terrorystycznych względem roku 2009. Jak podały w poprzedni czwartek służby bezpieczeństwa Shin Bet w 2010 roku zarejestrowano 798 ataków terrorystycznych dokonanych przez Arabów, podczas gdy w 2009 roku było ich 1.354 (z tego 378 podczas operacji antyterrorystycznej „stopiony ołów” w Gazie). Dziewięć osób zostało zamordowanych przez terrorystów w 2010r, sześć mniej niż w 2009. Ilość osób rannych w zamachach znacznie zmalała: z 234 do 28 w roku poprzednim. Żaden z zamachów nie był zamachem samobójczym. (INN)

PRZYBYSZE PO RAZ DRUGI – Imigracja do Izraela w końcu roku 2010 wzrosła o 16%, po raz drugi po sporym wieloletnim okresie spadku. W roku 2010 było to zwłaszcza spora ilość 1650 przybyszy z Etiopii. W roku 2009 przybyło stamtąd zaledwie 140. Wielu „Olim” nowych imigrantów przybyło w zeszłym roku z ameryki Południowej. Nadal z krajów byłego Związku sowieckiego przybywa najwięcej imigrantów. Z USA przyjechało także więcej (o 6%) imigrantów jak w poprzednich latach. (INN) Proszę módlcie się, żeby Izrael był w stanie przyjąć wszystkich przybyszy i pomóc wielu biednym z przybywających z Etiopii, Ameryki Południowej i krajów byłego ZSRR.

BYŁY IZRAELSKI PREZYDENT SKAZANY – Były izraelski prezydent Moshe Katsaw został skazany za gwałt, napady seksualne i zmuszanie. To był „smutny dzień w Izraelu” tak skomentował wyrok premier Netanjahu. Wyrok jest dowodem, że w Izraelu jednakowe prawo jest dla wszystkich obywateli, niezależnie od pozycji i stosunków. Jest to także świadectwem tego, że Izrael dużą wartość przypisuje zasadom demokracji. (Jerusalem Post)

IZRAEL MA 7,6 MILIONA MIESZKAŃCÓW – Jak podaje główne biuro statystyczne z końcem 2010 roku żyło w Izraelu 7.695.000 mieszkańców. Około 5.802.000 (75,4 %) było Żydów, 1.573.000 (20,4 %) Arabów. 320.000 (4,2 %) należało do innych grup etnicznych. Oficjalnie przybyło do Izraela 19.000 Żydów, co stanowi wzrost o 16%. (Haaretz) „Pan, wasz Bóg, rozmnożył was, i oto dzisiaj jesteście liczni jak gwiazdy na niebie“ – 5. Mojż. 1,10.

NOBLE POTWIERDZA ODKRYCIE NAJWIĘKSZYCH ZŁÓŻ GAZU W IZRAELU – Firma Noble Energy Inc. potwierdziła, że złoża Levieathan położone u wybrzeża zawierają gaz o wartości szacowanej na 70 miliardów Euro. Są to największe dotąd znalezione złoża. Powinny być wystarczająco duże by zaspokoić potrzeby Izraela na 100 lat i pomogą zmienień kraj importujący energię w jej eksportera; uniezależnią go też od dostaw z Europy i Rosji. Pole gazowe znajduje się 130 km od Hajfy. (Wall Street Journal)

WŚCIEKLI MUZUŁMANIE OTOCZYLI DOMY CHRZEŚCIJAN – Jak zostało dopiero teraz podane 26 grudnia sytuacja w Jakarcie doprowadzona została do wrzenia, kiedy grupa wściekłych muzułmanów wspierana przez policję otoczyła domy zamieszkałe przez chrześcijan. Powód: „nie autoryzowane spotkanie religijne”. Chrześcijanie mówią, że około 100 członków protestanckiego kościoła domowego w Batak (Batak Christian Protestant Church, HKBP) zostało zmuszonych przez podburzoną tłuszczę do ucieczki ze wsi Rancaekek Wetan. Szef policji Hendro Pandowo twierdzi, że sytuacja we wsi nadal jest napięta. (Worthy Christian News) „Panie! Słuchaj modlitwy mojej, Usłycz błaganie moje! Przez wierność swoją wysłuchaj mnie w sprawiedliwości swojej!” – Psalm 143,1

OBAMA MUSI PRZEJŚĆ NA ISLAM W PRZECIWNYM RAZIE NADAL BĘDĄ ATAKI NA USA – Przywódca islamskich rebeliantów groził w radio w poprzedni poniedziałek atakami na USA. „Mówimy amerykańskiemu prezydentowi Obamie, że powinien islam mieć w sercu, zanim przyjdziemy do jego kraju” – powiedział Fuad Mohamed. Al-Shabab dotychczas nie dokonała ataku poza Afryką, ale zachodnie służby bezpieczeństwa już od dawna mają ją na celowniku, ponieważ grupa ta szkoli młodych Amerykanów. Do tej pory do Somalii poleciało na szkolenie 20 ochotników i co najmniej 3 zostało „wykorzystanych” w atakach samobójczych w Somalii. Al-Shabab kontroluje południe i środkową część Somalii i po swojej stronie ma setki zagranicznych żołdaków rekrutujących się głównie z radykalnych mieszkańców Afryki Wschodniej. Ta grupa terrorystyczna chce strącić rząd wpierany przez ONZ, który posiada 8.000 żołnierzy głównie z Ugandy i Burundi. Al-Shahab w skoordynowanych atakach zabiło w Ugandzie 76 osób. Podała również że czuje się zobowiązana wobec Al-Kaidy a podejrzewa się także, że Somalia ukrywa mózgi ataków na amerykańską ambasadę w Ugandzie w 2008 roku kiedy to zginęło 224 osób. (Fox News)

DO ŚMIECHU: ZACHOWANIE REGUŁ ALE TAK NA PÓŁ GWIZDKA – Pewien 34 letni niezamaskowany mężczyzna napadł niedawno z nożem w ręku na stację benzynową w Aszkelonie. Kamera ochrony zrobiła mu dokładne foto, podczas gdy pocałował mezuzę (kapsułę z fragmentami Pisma) na drzwiach, (co pobożni Żydzi czynią) zanim zażądał gotówki. Potem uciekł pieszo – być może dlatego że był piątek wieczór a sabat nie wolno jeździć samochodem. (JTA)

WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE – Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049 89 566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Z góry serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNсайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.