Wizja dla Izraela_08.08.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 8 sierpnia 2014

Przysiągł Pan Zastępów mówiąc: Zaprawdę, jak umyśliłem, tak się stanie, i jak postanowiłem, tak nastąpi“ – Izajasz 14,24.

ARABSKA KOBIETA PRZEJECHAŁA SPECJALNIE IZRAELSKĄ RODZINĘ – Kobieta i jej troje dzieci właśnie szły na piechotę do domu w Ramle i zatrzymali się oni na zebrze, na przejściu. Jeden z samochodów się zatrzymał, w środku była arabska kobieta. Kiwnęła na pieszych, że mogą przechodzić. Kiedy byli na środku jezdni, Arabka gwałtownie przyśpieszyła, przejechała całą rodzinę i uciekła. Media nie informowały o tym, ponieważ nie chciały podgrzewać nienawiści między Arabami i Żydami. Nie widzieć takich wypadków ma rzekomo sprowadzić miłość bliźniego do kraju. Proszę módlcie się o matkę, Sigalit, syna (5) Neuraia i córki Moriah (6) i Talię (4 miesiące). Oby policja ujęła tę kierującą. (CUFI)

RAPORT Z 7.8.: IZRAEL AKCEPTUJE PRZEDŁUŻENIE ZAWIESZENIA OGNIA WARUNKOWO, HAMAS GO ODRZUCIŁ– Izrael zaakceptował, jednak pod pewnymi warunkami, zawieszenie ognia. Przedstawiciel Izraela powiedział w środę: „Izrael gotowy jest przedłużyć rozejm pod obecnymi warunkami.” Powołał się tu na 72 godzinną „przerwę humanitarną”, którą w nocy z poniedziałku na wtorek wynegocjował Egipt. Kończyć się miała w piątek rano. Propozycję przedłużenia przerwy całkowicie odrzucił Hamas. Jeden z rzeczników Hamasu: „Izrael i Hamas po zakończeniu 72 godzinnej przerwy znów zaczną walczyć.” W ciągu dnia IDF (armia izraelska) zapowiedziała częściowe wycofanie swoich oddziałów z terenów przygranicznych w Gazie; pozostawiła jednak 55.000 żołnierzy w strefie płotu granicznego, a 40.000 rezerwistów znów wróciło do domów. W środę wieczorem na międzynarodowej konferencji prasowej premier Benjamin Netanjahu powiedział, że IDF jest w gotowości, gdyby rozejm został pogwałcony. „Armia jest w gotowości ze wzmocnieniem, gotowa na każdy scenariusz”. Jeden z członków brygad Izz ad-Din l-Kassam dał do zrozumienia, że rozpoczną swoje ataki jak tylko skończy się rozejm. Hussam Badran, rzecznik brygad za granicą powiedział: „Hamas nie cofnął żadnego ze swoich żądań, które przedstawił w Kairze“. (Arutz 7, Ynet) To jest typowe dla sposobu pertraktacji Arabów. Hamas chce lotniska i portu w Gazie oraz otwarcia przejścia w Rafah a do tego całą masę innych bezczelnych żądań jako warunków zawieszenia broni z Izraelem, chociaż sam Hamas nigdy nie będzie trzymał się warunków zawieszenia broni. Z drugiej strony Hamas nie chce porzucić swoich rakiet i tuneli i zamiast tego tworzy nowe arsenały broni, rozbudowuje podziemne bazy przerzutowe by za parę lat rozpocząć nową wojnę, jeżeli nie skończy się porządnie obecnego procesu. Czy Zachód będzie gotowy płacić za szkody wyrządzone przez Hamas i podnosić zasiłki pomocowe by w przyszłości Hamas mógł dokonać jeszcze więcej zniszczenia? Proszę módlcie się, by nie doszło do nowego konfliktu, i by USA i Europa nie prowadziły kolejnej gry z terrorystami.

FRANCUZKA TELEWIZJA POKAZAŁA JAK HAMAS CHOWA SIĘ ZA CYWILAMI – W ciągu 72 godzinnej przerwy w walkach Izraela z grupami terrorystycznymi w Gazie pojawiało się coraz więcej doniesień z Gazy, pokazujących to, co Izrael wie od dawna, że Hamas swoje ataki wyprowadza z gęsto zamieszkanych obszarów. We wtorek indyjska TV mówiąc o terrorystach pokazywała, że swoje stanowisko ogniowe Hamas ustawił kilka metrów od hotelu, w którym mieszkała cała grupa zagranicznych dziennikarzy – wewnątrz gęsto zamieszkanej dzielnicy. Jak mała grupka innych dziennikarzy, ta grupka też nie trzymała się zarządzeń Hamasu, by nie pisać niczego negatywnego. Raport NDTV mógł zostać dopiero wtedy wyemitowany gdy ekipa wyjechała z Gazy i już nie mogła być zastraszana. Gdyby cała ekipa pozostała siły bezpieczeństwa Hamasu mogłyby zrobić coś złego. Gallagher Fenwick, współpracownik francuskiej telewizji France 24 stał się słynny, gdy podczas transmisji na żywo stał obok stanowiska, z którego właśnie odpalano rakiety. Musiał się schować, ale mówił, że rakiety pojawiły się w pobliżu niespodziewanie i wystrzeliwane były z terenu szkoły ONZ w osiedlu mieszkaniowym. Fencwick podkreślił, że takie postępowanie jest dokładnie tym, o czym opowiadali żołnierze Izraelscy. Dowodzi to twierdzeń, że Hamas używa ludzkich tarcz. „Izraelska Armia wielokrotnie zarzucała arabskim terrorystom, że strzelają z gęsto zamieszkanych obszarów. Dokładnie taki wypadek widzieliśmy tutaj” – podkreślił Fenwick. „Innym kolejnym ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę znajdował się 100 metrów za moimi plecami: błękitna flaga ONZ powiewała nad budynkiem. Również i to odpowiada raportom Izraela: ta wyrzutnia rakiet jest bezpośrednio przy budynku ONZ.” Budynki te były wielokrotnie wykorzystane jako składy broni i wyrzutnie rakiet. W trzech przynajmniej przypadkach znaleziono rakiety w obiektach zarządzanych przez ONZ. (Israel National News)

ODEZWA ELIE WIESELA – Laureat Nagrody Nobla Elie Wiesel uruchomił teraz samodzielnie reklamę w jednej z amerykańskich gazet, w której oskarża Hamas o przetrzymywanie dzieci w roli żywych tarcz. Jego tekst miał tytuł: „Żydzi już 3500 lat temu odrzucali ofiary z dzieci. Teraz Hamas to robi”. Dalej pisał: „W ciągu mojego życia widziałem żydowskie dzieci wrzucane w ogień. I widziałem jak dzieci muzułmańskie używane były jako mięso armatnie. To co dzisiaj musimy widzieć, to nie jest walka Arabów z Żydami, albo walka Izraelczyków z Palestyńczykami. To jest raczej walka między tymi, którzy czczą ludzkie życie i tymi, którzy stają się „bohaterami” kiedy zginą. To walka między ludźmi cywilizowanymi i barbarzyńcami. Kult śmierci w Hamasie sam w sobie musi zostać zwalczony. Umiarkowani mężczyźni i kobiety muszą przestać z krytyką izraelskich żołnierzy, którzy stoją w dramatycznej sytuacji wyboru strzelania i być może zranienia kogoś z ludzkich tarcz, albo nie strzelać i zgodzić się na śmierć kogoś z rodziny, kogo kochają. Krytyka powinna być skierowana w stronę terrorystów, którzy dzieciom w Gazie odebrali wszelką opcję wyboru. Wzywam prezydenta Obamę i czołowych polityków świata by za to potępili Hamas, że własne dzieci używają jako żywe tarcze. I wzywam amerykańską opinię publiczną by stanęła po stronie narodu Izraela, który znów walczy o swoją wolność i przeżycie i po stronie tych w Gazie, którzy cierpią, odrzucają terror i życzą sobie pokoju.” (Algemeiner)

WŚCIEKLI ARABOWIE OBARCZAJĄ HAMAS WINĄ ZA ZNISZCZENIA W GAZIE – We wtorek Arabowie tzw. palestyńscy donieśli, że w poprzednią sobotę mieszkańcy Gazy zaatakowali rzecznika Hamasu, Sami Abu Zuhriego koło szpitala w pobliżu Shifa. Abu Zuhri przyszedł tam z jedną z telewizji na wywiad. Mieszkańcy oskarżali Hamas za śmierć swoich bliskich i zniszczenia ich domów. Uzbrojeni terroryści Hamasu z brygadami al-Kassam wyratowali Zuhriego i zabrali wściekłych mieszkańców. Arabskie media z Gazy donoszą, że jak najbardziej wiedziały o incydencie, ale ze strachu nie pisali o tym, bo liczyli się z możliwością szukania ich przez siły bezpieczeństwa Hamasu. Przed tygodniem Arabowie donosili o egzekucji 30 swoich ludzi przez Hamas, większość w pobliżu Shejaija. Hamas uważa, że kolaborowali oni z Izraelem. W izraelskiej telewizji Channel 10 mówi się, że Hamas zamordował 20 mieszkańców z Schejaija, gdyż poważyli sią demonstrować przeciw Hamasowi. Podczas działań wojennych rakiety na Izrael startowały bezpośrednio z pod budynku szpitala w Schifa. (INN)

CUD W SDEROT: RAKIETA TRAFIŁA W DOM NIKT NIE ZOSTAŁ RANNY – Rakieta z Gazy trafiła w tym tygodniu bezpośrednio w dom w izraelskim miasteczku Sderot. Ale jak w cudzie, nikt nie odniósł ran. Mieszkańców nie było w domu. Budynek jednak został poważnie uszkodzony; wezwano policję by zebrali odłamki. Terroryści z Gazy szpikują swoje rakiety igłami, gwoździami, kulkami z łożysk i innymi odłamkami, tak by spowodować możliwie dożo ofiar w ludziach. Wiele innych rakiet wystrzelonych w tym samym czasie lądowało na otwartych polach. W piątek rano rannych zostało dwóch Izraelczyków, którzy byli na otwartej przestrzeni i to krótko przed końcem 72 godzinnego zawieszenia broni ogłoszonego jednostronnie przez Izrael. (INN) Proszę módlcie się nadal ponieważ konflikt jeszcze nie został zakończony. Módlcie się by rakiety, które Hamas kieruje na izraelskie miasta i wsie na południowym Negevie i na inne tereny nie trafiały w zamieszkane osiedla i aby Żelaza Kopuła obrony przed rakietami funkcjonowała w 100% sprawnie.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi, a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Informacje o datkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden Bardzo dziękujemy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.