Wizja dla Izraela_09.07.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 9 lipca 2010

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę” 1. Mojż. 12,3

WYSŁUCHANE MODLITWY: „SYN HAMASU“ MOSAB YOUSEF OTRZYMAŁ AZYL W USA – Mądra głowa i syn Hamasu, który odwrócił się od Islamu i w tajemnicy współpracował z izraelskimi tajnymi służbami w wyłapywaniu terrorystów i udaremnianiu zamachów, wreszcie otrzymał azyl polityczny w USA. Amerykańskie ministerstwo spraw wewnętrznych zarzucało Yousefowi terrorystyczną przeszłość i możliwe zagrożenie dla USA. Yousuf przyznał, że za współpracę z Izraelem będzie ścigany i zabity gdyby był deportowany do jakiegoś kraju arabskiego. Przed dziesięcioma laty Yousuf był informatorem izraelskiej tajnej służby Shin Bet. Grał wtedy rolę terrorysty by dostać się do tajnych planów operacyjnych Hamasu i przekazywać je Izraelowi. Jak zobaczył poziom brutalności Hamasu był tak wstrząśnięty, że odwrócił się od Islamu i przeszedł na chrześcijaństwo (INN). „Do ciebie wołali i ratowałeś ich, Tobie zaufali i nie zawiedli się” – Psalm 22,6.

PALIN KRYTYKUJE OBAMY ZDRADĘ IZRAELA– Sarah Palin, która startowała w wyborach prezydenckich w opozycji do Obamy ostro zaatakowała prezydenta, ponieważ sprzedał i zdradził sojusznika Ameryki – Izrael. Wypunktowała, że prezydent nie pomógł Izraelowi w walce z całą flotyllą statków pod wodzą turecką. 31 maja doszło podczas tych wydarzeń do rozlewu krwi kiedy terroryści zaatakowali interweniującą marynarkę izraelską. Izrael zatrzymał flotę by nie osiągnęła celów w Gazie kontrolowanej przez Hamas. Popularność prezydenta Obamy w ostatnich miesiącach drastycznie spadła z jednej strony z powodu niepewności w gospodarce, z drugiej z powodu wojny z terrorem w Iraku, w Pakistanie i Afganistanie. A ostatnio z powodu tego, że nie udało mu się szybko zareagować na wyciek ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej i zatrzymać rozprzestrzeniania się plamy olejowej (Israel National News).

TURCJA TRACI PRZYCHODY Z TURYSTYKI Z POWODU NIECHĘCI IZRAELCZYKÓW DO PODRÓŻY PO TYM KRAJU – Izraelczycy omijają Turcję, która była bardzo popularnym krajem wyjazdowym i były sojusznik na Bliskim Wschodzie odczuwa to nader dotkliwie. Około 100.000 Izraelczyków przesunęło swoje wyjazdy na „pewien” czas. Izraelczycy zaczęli unikać Turcji jako celu urlopowego po kilkukrotnym obrażeniu Izraela przez premiera Turcji Recepa Tayyip Erdogana w związku z jego krytyką operacji „stopiony Ołów”. Stosunki te pogorszyły się jeszcze bardziej jak wyszło na jaw, że to Ankara sponsorowała sześć statków. Na przynajmniej jednym ze statków byli uzbrojeniu terroryści, którzy udawali „działaczy pokojowych” a stoją w związku z organizacją IHH. Terroryści brutalnie zaatakowali marynarzy, którzy weszli na statek. Przedtem załoga wielokrotnie odmawiała wjazdu do portu w Aszdod. Na koniec miejsce miały gwałtowne demonstracje w Turcji, która zerwała kilka traktatów wojskowych. Szybko zareagowali także Izraelici: odwoływali swoje loty i skasowano uruchomienie nowych lotów do Turcji. Łącznie branżę turystyczną kosztowało to dotychczas około 350 milionów Euro. Niektóre firmy turystyczne zbankrutowały z tego powodu (Arutz-7). „Komu urągałeś i bluźniłeś? Przeciw komu podnosiłeś swój głos, wysoko wznosiłeś swoje oczy? Przeciwko Świętemu Izraelskiemu!” – Izaj. 37,23

BOOM TURYSTYKI IZRAELSKIEJ NA MALCIE – Podczas gdy izraelska turystyka w Turcji się kurczy republika Malty przygotowuje się do nowego połączenia lotniczego z żydowskim państwem. Mały śródziemnomorski naród położony niedaleko Włoch nie traci czasu ale korzysta z faktu, że Izraelici unikają ulubionej wcześniej Turcji. Należąca do ONZ i UE Malta położona jest 90 kilometrów na południe od Sycylii i ok. 390 km na północ od Tunezji. (INN) Prezydent Anton Tabone powiedział niedawno, że Malta i Izrael pielęgnują ciepłe i przyjacielskie stosunki, które jak widać, przynoszą Malcie dostatek.

OKOŁO 2,7 MLN. GOŚCI PRZYLECI TEGO LATA NA LOTNISKO BEN GURIONA – Izraelski urząd lotnictwa szacuje, że w lipcu i sierpniu na lotnisku Ben Guriona odprawionych zostanie ok. 2,68 miliona pasażerów, co stanowi 4% więcej niż przed rokiem. W połowie sierpnia oczekuje się dziennie 50.000 pasażerów i 300 lotów. Ulubione cele to USA, Niemcy, Francja, Włochy i Grecja. (Ynet)

SPADA BEZROBOCIE W IZRAELU – Bezrobocie w maju nadal spadało, jak podał centralny urząd zatrudnienia. Co najmniej 191.700 zameldowanych było jako bezrobotni w końcu maja; w kwietniu było ich 191.800. W maju 19.400 osób znalazło pracę, to jest 2,1% więcej niż w poprzednim miesiącu (Arutz-7).

IRAN W GOSPODARCE ENERGETYCZNEJ MA ZYSKI MNIEJSZE O 14 MILIARDÓW EURO – Przywódcy nie mają dobroczynnego wpływu na Islamską Republikę, choć nieustannie obrażają Izrael żądając zniszczenia żydowskiego państwa. Eksport ropy naftowej spadł o 24% licząc luty 2010 do lutego 2009; straty wyniosły w związku z tym 14 miliardów Euro. Spadek eksportu ropy spowodowany został międzynarodowymi sankcjami i dodatkowo utrudnił lokowanie zagranicznych inwestycji w tym kraju. Według The Financial Times w maju dzienne wydobycie spadło o 300.000 baryłek. Mimo tego krachu prezydent Ahmadinedżad udał się w wielką podróż na zakupy. Planuje nowe miejsca instalacji atomowych i nabywa najnowocześniejszą broń, przez co jego reżym nie jest w stanie wyrównać strat zmniejszonym zainteresowaniem zagranicznych inwestorów w branżę paliwową. Iran posiada drugie pod względem wielkości złoża na świecie i 80% jego przychodów pochodzi z eksportu ropy naftowej (Israel Net Daily).

METODYŚCI BOJKOTUJĄ PRODUKTY Z SAMARII I JUDEI – Kościół Metodystyczny w Wielkiej Brytanii opowiedział się w zeszłym tygodniu za bojkotem izraelskich produktów i usług wytwarzanych w Samarii i Judei. Powodem jest „nielegalna okupacja kraju Palestyny”. Teraz cała organizacja zachęcać będzie wszystkich metodystów w Zjednoczonym Królestwie do podobnych zachowań (Jerusalem Post).  „Błogosławieni są, którzy cię błogosławią, A przeklęci, którzy cię przeklinają” – 4. Mojś. 24,9

TAU PRACUJE NAD IMPLANTAMI W MÓZGU DO JEGO LECZENIA – Zespół naukowców Uniwersytetu w Tel Avivie pracuje nad projektem umieszczania mikroprocesorów w mózgu by zmniejszyć dolegliwości chorób takich jak depresja i choroba Parkinsona. Profesor Matti Mintz członek grupy badawczej w katedrze psychobiologii należącej do międzynarodowego konsorcjum badającego zagadnienia neuropsychologii. Podda on badaniom zachowanie ludzi i zdrowie psychiczne. (INN)

IZRAEL WYSYŁA NOWE SATELITY SZPIEGOWSKIE; IRAN NA WIDELCU – Przed kilkoma dniami Izrael wystrzelił satelitę „Ofek 9” przeznaczonego do rozpoznania militarnego. Według ministerstwa obrony wszystkie systemy statku pracują bez problemów. Hebrajskie słowo Ofek oznacza horyzont. Ofek okrąża ziemię co 90 minut. Jest to dziewiąty z całej serii satelitów, które Izrael z powodzeniem umieszcza na orbicie. Najnowszy wyposażony jest w kamerę HR pracującą także w nocy; jest to już trzecia taka kamera. Na trasie przelotu satelity znajduje się Iran a ministerstwo obrony wykorzystuje go do monitorowania irańskiej aktywności atomowej. Z oczywistych powodów oficjalnie poznać można niewiele technicznych szczegółów (INN).

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10.

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZESNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNtopod.in

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *