Codzienne rozważania_10.07.10 Tydzień w Bożej Obecności (dzień szósty)

James Ryle

Droga prawych to unikanie złego. Kto pilnuje swojej drogi, zachowuje życie” (Przyp. 16:17).

Przez ostatnich kilka dni odkrywaliśmy i dyskutowali nad tym, co to znaczy doświadczać Bożej Obecności, i to jakie praktyczne sposoby pokazuje nam Bóg, aby przeżywać ją. Oto jest ilustracja, która, jak mi się wydaje, będzie pomocna w dalszej drodze. Przypomnij sobie jak często jeździsz drogą. Jedzie się z różnymi prędkościami, włącza się do ruchu i wyłącza się z niego, zmienia pasy odpowiednio do potrzeby, oglądając po drodze widoki.

Od dziś niech spróbuj takiego podejścia do studiowania Biblii, chrześcijańskiej społeczności i modlitwy z taką samą perspektywą.

Gdy otwierasz Biblię aby czytać czy studiować, miej taką świadomość, że jesteś Podróżnikiem, który wkracza na drogę szybkiego ruchu. Nich będzie podobnie, gdy przekraczasz drzwi budynku kościelnego czy domu goszczącego grupę żarliwych wierzących i dalej patrz tak samo na czas, gdy klękasz i skłaniasz głowę wznosząc serce w Modlitwie. W każdym z tych przypadków jesteś Podróżnikiem wkraczającym na autostradę.

Zaczynasz powoli i dobrowolnie. Następnie zwiększasz szybkość i zaczynasz poruszać się wraz ze strumieniem ruchu. Być może zmierzasz do jakiegoś specyficznego miejsca, a może tylko prowadzisz. Tak czy inaczej, nigdy nie zapominaj o tym, że gdzieś na swojej drodze spotkasz Boga. On również jest na tej drodze, On teraz zmierza ku tobie w każdej chwili!

Może pojawić się z tyłu i pędzić koło ciebie. Może też zbliżyć się z przeciwnego kierunku i wezwać cię do zawrócenia. Może nawet zająć pas nad tobą i poprowadzić cię do miejsc, które nigdy by ci do głowy nie przyszły.

Istotą jest to, że jesteście w RUCHU. Nigdy nie czytaj biblij jako statyczna dusza, nieporuszona przez jej słowa i moc. Nigdy nie przystępuj do społeczności Wierzących niezaangażowany i odłączony, ponieważ w ten sposób stracisz poruszenie Boże. Nigdy też nie udawaj się do miejsca modlitwy na auto-pilocie; cytując religijne frazesy, powtarzając zaklęcia i mamrocząc monotonne zwroty.

Lecz, zamiast tego, żyj pełnią życia postrzegając siebie jako Podróżnika, a te trzy użyteczne środki, jako Drogę Szybkiego Ruchu, która prowadzi do spotkania z Bogiem!

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *