Wizja dla Izraela_15.05.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 14 maja 2010

Proście o pokój dla Jeruzalem, niech zażywają pokoju ci, którzy ciebie miłują! Niech pokój będzie w twoich murach, a bezpieczeństwo w twych pałacach!”  Ps. 122,6-7

43. DZIEŃ JEROZOLIMY – W minioną środę rozpoczął się 43 jubileusz zjednoczenia Jerozolimy od czasu wojny sześciodniowej w 1967 roku. Dnia 28 miesiąca Jiar kalendarza żydowskiego świętuje Izrael tę rocznicę kiedy to objęto kontrolę nad Wschodnią Jerozolimą razem ze Wzgórzem Świątynnym. Członkowie Knesetu i przedstawiciele Miasta Jerozolima odwiedzali szkoły i opowiadali dzieciom szczegóły tamtego związania Jerozolimy z Izraelem. Tradycyjna parada w Dniu Jerozolimy ponownie wiodła przez centrum miasta. (Israel Today)

NETANJAHU: WALKA O JERUSALEM JEST WALKĄ O PRAWDĘ – Podczas swojego wystąpienia w Dniu Jerozolimy w znanej wyższej szkole talmudycznej Netanjahu mówił jak ważna jest Jerozolima i podkreślił nierozerwalny związek narodu żydowskiego z miastem. Cytował Izajasza 62,1 „Przez wzgląd na Syjon nie umilknę, przez wzgląd na Jerozolimę nie spocznę, dopóki jej sprawiedliwość nie błyśnie jak zorza i zbawienie jej nie zapłonie jak pochodnia.” Dalej Netanjahu kontynuował: „Walka o Jeruzalem jest walką o prawdę. Bez prawdy nie ma sprawiedliwości. Jeśli wykrzywia się sprawiedliwość co do naszego miasta lub narodu, wykrzywia się prawdę. Prawdą jest fakt, że Jerozolima jest naszym miastem, miastem pełnym życia”. (INN) Proszę módlcie się za premiera Netanjahu i innych czołowych polityków, módlcie się żeby posiedli znajomość Biblii i mieli odwagę oprzeć się naciskom innych narodów, które chcą podzielić Jerozolimę dla fikcyjnego pokoju i oddać ją islamskim grupom terrorystycznym.

LIEBERMAN: IRAN, SYRIA I KOREA PÓŁNOCNA STANOWIĄ OŚ ZŁA – Izraelski minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman oznajmił w środę, że Korea Północna, Syria i Iran są nową osią zła. Zauważył, że północnokoreańska broń skonfiskowana w grudniu w Bangkoku przeznaczona była dla terrorystów z Hamasu i Hisb-Allahu i gdyby nie to byłaby już rozmieszczona na Bliskim Wschodzie. Podczas swojej wizyty w Japonii Lieberman powiedział, że te trzy kraje współpracują razem i stanowią największe zagrożenie dla bezpieczeństwa światowego, ponieważ produkują i rozprzestrzeniają broń masowego zniszczenia. (AP)

„POLICZEK“ DLA IZRAELSKICH GESTÓW – W tym tygodniu minister spraw zagranicznych Lieberman powiedział, że za wszystkie izraelskie gesty dobrej woli otrzymał on od Arabów tylko policzek w twarz. Jeszcze podczas wizyty w Japonii Liberman powiedział: „Jednostronnie wprowadziliśmy w Samarii i Judei zakaz budowania. Zaakceptowaliśmy koncepcję dwóch państw. Drastycznie zredukowaliśmy ilość blokad na drogach … z naszej strony była niezliczona ilość gestów. Ale co za to otrzymaliśmy; jedynie zwiększenie terroru? Zarzucali nam ciągle przestępstwa wojenne podczas operacji „Stopiony ołów” w Gazie. Ale PA z jego przewodniczącym Mahmudem Abbasem sama wywierała na nas nacisk, by dalej militarnie zredukować siłę Hamasu.“ (Haaretz) W kwietniu 2010 tzw. Autonomia Palestyńska (PA) nazwała jedną z ulic obok rezydencji prezydenta PA imieniem terrorysty, który zabił setki niewinnych dzieci, kobiet i mężczyzn. Miesiąc wcześniej w przeddzień wizyty amerykańskiego wiceprezydenta Joe Bidena PA odwołała uroczystości nazwania jednego z placów w Ramallah imieniem Dalala al-Mughrabiego. Ten terrorysta w 1978 roku zamordował na drodze prowadzącej wzdłuż wybrzeża 38 Izraelitów. Inna ulica w Ramallah nazwana została imieniem Yihyeh Ayyash, który był mózgiem samobójczych ataków Hamasu. Między innymi przyznał się do ataku samobójczego na autobus w Tel Avivvie w 1994 roku podczas którego zginęło 20 osób a tuziny innych odniosły rany. Premier Netanjahu taki rodzaj pamięci o terrorystach nazwał bezwstydnym wywyższaniem terrorystów przez PA.

PRZYWÓDCA FATAH NAWOŁUJE DO TOTALNEGO BOJKOTU IZRAELA – Członek rady naczelnej partii Fatah pod przewodnictwem wodza PA Mahmuda Abbasa wezwał swoją partię do bojkotu wszystkich produktów wytwarzanych przez Izraelitów na terenie Samarii i Judei, a nawet do rozszerzenia go na teren całego Izraela. Podczas konferencji w Ramallah Mahmud al Aylool powiedział, że bojkot wszystkich izraelskich produktów jest „legalnym oporem” i o tyle efektywnym, że poza rynkiem USA PA jest największym odbiorcą Izraelskiego eksportu. Wcześniejsze umowy między PA i Izraelem przewidywały otwarty rynek i zakazywały wprost bojkotu. Premier PA Salam Fajad był obecny przed paroma tygodniami jak produkowane przez Żydów towary wartości tysięcy Euro były konfiskowane i publicznie palone. Milicja PA ujęła różnych Arabów, którzy kupowali żydowskie towary. Do całkowitego bojkotu Izraela wezwały także związki zawodowe w Jordanii. (INN)

FATAH: GDZIE POSZŁY PIENIĄDZE? – Niedawno zebrał się komitet centralny Fatahu by dyskutować nad tym gdzie podziały się horrendalne sumy pieniędzy w latach 1970 od różnych organizacji i holdingów biznesowych. Chodzi o dwucyfrowe sumy w milionach. Lata całe śledzono ścieżki przemieszczania się środków byłego przewodniczącego Fatahu Jassira Arafata by sprawdzić gdzie podziały się miliardy Euro przeznaczone na biednych Arabów. Są dowody na to, że Arafat do swojej śmierci większość tego majątku, który zbierał w imię swojego „narodu” sprzeniewierzył. Podczas procesu pokojowego w Oslo poszły ogromne sumy pieniędzy dla Arabów. Arafat otrzymał od Europy, USA, Japonii i izraelskich podatników około 3,5 miliarda Euro. Większość z nich znikła lub przekazana została do skorumpowanych przyjaciół Arafata. Kiedy w 1997 roku korupcja ta wyszła na jaw Arafat zarządził trzymanie przyszłych ustaleń w tajemnicy. (Haaretz/Time)

IZRAEL W OECD – Izrael został w poniedziałek najmłodszym członkiem OECD (Organizacji ds Rozwoju i Współpracy Gospodarczej). Zdaniem premiera Netanjahu jest to dowodem siły gospodarki izraelskiej. Dodał, że OECD przyjął Izrael kierując się wyłącznie wskaźnikami ekonomicznymi, ponieważ jasnym jest, że tak dynamiczne i skuteczne mocarstwo gospodarcze nie może zostać poza organizacją. Izrael jest jednym z niewielu krajów, które ostatni kryzys gospodarczy przetrwał bez znaczących negatywnych skutków. Teraz kiedy Izrael jest członkiem OECD powinno znaleźć się jeszcze więcej zewnętrznych inwestorów. (Israel Today) Jeszcze w przeddzień premier PA zwracał się do wielu krajów z prośbą o zbojkotowanie przyjęcia Izraela do organizacji.

OBAMA CHCE POWOŁAĆ GLOBALNY SZCZYT KIEDY ROZMOWY NIC NIE PRZYNIOSĄ – Prezydent Obama powiadomił wielu europejskich polityków, że chce zwołać międzynarodowy szczyt by wzmocnić pokój na Bliskim Wschodzie, gdyby planowane na wrzesień i październik rozmowy Izraelsko arabskie nie przyniosły konkretnych rezultatów. Podał tę informację w czwartek wysoki urzędnik Izraela. Konferencja mogłaby się odbyć pod przewodnictwem tzw. Kwartetu Pokojowego dla Bliskiego Wschodu; należą do niego USA, UE, ONZ i Rosja. Ze zjednoczonym międzynarodowym poparciem miałoby powstać tzw. państwo palestyńskie. Mówi się, że Obama gotów jest potraktować poważnie swoje wpływy. Wiele krajów europejskich zapowiedziało że UE poprze plany pokojowe Waszyngtonu. Rośnie przy tym obawa, że PA wykorzysta ten proces by obejść wszelkie kroki dyplomatyczne i jednostronnie obwołać się państwem „palestyńskim” i znaleźć się w ONZ i to w granicach sprzed 1967 roku. Ideą która się za tym kryje jest stworzenie państwa, które nie żyje z Izraelem w pokoju, ale dalej nakręca konflikty. Wysokiej pozycji decydenci izraelscy mają wątpliwości czy Mahmud Abbas jest w stanie zawrzeć trwały pokój z Izraelem. (Haaretz, Jerusalem Post) „Śmieje się Ten, który mieszka w niebie, Pan się z nich naigrawa, a wtedy mówi do nich w swoim gniewie i w swej zapalczywości ich trwoży: Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej.“ – Psalm 2,4-6

ROSYJSCY TURYŚCI W TEL AVIVIE – W międzyczasie Rosja zajmuje drugie miejsce jeśli chodzi o turystów przybywających do Izraela. Nadal na pierwszym miejscu jest USA. W 2006 roku do Izraela przybyło 73.500 Rosjan. W 2008 liczba ta wzrosła do 400.000. W pierwszych trzech miesiącach tego roku przyjechało już 114.000 turystów z Rosji, to jest dwa razy więcej niż przed rokiem. Rzecznik prasowy ministerstwa turystyki Schira Kaveh powiedziała: „Rosyjski turysta znajduje tu produkt, który odpowiada jego potrzebom, bo jest sporo rosyjskojęzycznych mieszkańców, pogoda jest dobra, odległość między Rosją i Izraelem jest stosunkowo niewielka i nie potrzeba wiz”. (Haaretz)

RZADKOŚĆ: WIELORYB PRZY IZRAELSKIM WYBRZEŻU – Na wybrzeżu Herzlii widziano przed paroma tygodniami 15 metrowego wieloryba szarego. To był pierwszy raz kiedy widziano go w Izraelu – podało Centrum Pomocy i Badania Ssaków Morskich Izraela (IMMRAC). Centrum podało, że wieloryb, który żywi się głównie krewetkami w płytkiej wodzie zboczył ze swoich zwyczajowych ścieżek prawdopodobnie w poszukiwaniu żeru. (Haaretz)

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *