Wizja dla Izraela_16.04.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Powstań, Boże, osądź ziemię! Ty bowiem jesteś dziedzicznym panem wszystkich narodów” (Psalm 82,8)

GRZYWNA 10.000 EURO DLA BRYTYJCZYKOW ZA PODŻEGANIE DO NIENAWIŚCI – Sąd Administracyjny skazał dzisiaj katolickiego biskupa Richarda Williamsona pod jego nieobecność na grzywnę w wysokości 10.000 € za podżeganie do nienawiści. Ten brat stowarzyszenia Piusa w udzielonym wywiadzie zaprzeczył istnieniu Holokaustu i stwierdził, że nie było żadnych komór gazowych i nie zagazowano sześciu milionów Żydów. (heute)

PREZYDENT POLSKI ZGINAŁ PODCZAS KATASTROFY JEGO ROSYJSKIEGO SAMOLOTU – Prezydent Polski Lech Kaczyński zginął w poprzednią sobotę podczas katastrofy lotniczej przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Smoleńsku na Zachodzie Rosji. Prezydent i jego żona Maria byli wśród 96 pasażerów samolotu. Nikt nie przeżył upadku. „Przeżywamy razem z narodem polskim żałobę po śmierci prezydenta Kaczyńskiego, jego żony i innych polskich delegatów” – tak wypowiedział się izraelski premier Benjamin Netanjahu. Państwowy pogrzeb odbywa się właśnie zgodnie z planem mimo kłopotów transportowych spowodowanych chmurą popiołów wulkanicznych. Wolą rodziny był pogrzeb w Krakowie w zaplanowanym terminie. Spodziewano się wielu delegacji z całego świata. Z powodu chmury wulkanicznej na sporym obszarze Polski przestrzeń powietrzna była zamknięta. Według wypowiedzi rzecznika prasowego lotniska w sobotę nadal istniał zakaz lotów i do ostatniej chwili nie było jasne czy przyleci amerykański prezydent Obama, rosyjski Mevediev czy kanclerz federalna Angela Merkel. Razem miało w niedzielę rano lądować w Krakowie 80 samolotów z delegacjami. (Haaretz, Focus Online)

IRAN TESTUJE WIROWKI 3 GENETRACJI – Iran 10 kwietnia ujawnił swoją trzecią generację wirówek kupionych za granicą. Islamska republika znacznie przyspieszy mocno kontrowersyjny program wzbogacania swojego Uranu. Z tymi nowymi maszynami wzbogacanie będzie dużo szybsze niż to miało miejsce dotychczas ze starszymi irówkami. Prezydent Achmadinedżad zapowiedział, że teraz Iran się nie wycofa z programu atomowego mimo oporu USA i innych mocarstw świata. Do oświadczenia Iranu ustosunkowała się USA, która stwierdziła, że świadczy to tylko o „niecnych zamiarach” Teheranu. (AP) „Jakże jest rozbity i strzaskany młot całej ziemi! Jakże stał się Babilon przedmiotem zgrozy wśród narodów!” – Jeremiasz 50,23

USA WALCZY Z IZRAELSKIM PROGRAMEM ATOMOWYM – W międzyczasie USA odmówił wiz wjazdowych izraelskim fizykom jądrowym. Jeden ze współpracowników w ośrodku badań jądrowych w Dimonie na Pustyni Negev powiedział, że przedstawiciel USA potraktował go poniżająco i nie będzie mógł pojechać do USA. W ostatnich dwudziestu latach uczeni z reaktora w Dimonie mogli latać do Ameryki, gdzie na tamtejszych uniwersytetach dokształcali się w takich dziedzinach jak fizyka, chemia i technika izotopów promieniotwórczych. Jedynym powodem odmowy wjazdu uczonym jak daje się słyszeć z kręgów militarnych, jest ich praca przy reaktorze. Były pracownik zatrudniony w Dimonie powiedział, że problemy między USA i Izraelem wykraczają daleko poza kwestie nie przyznania wiz. USA wprowadziła de facto embargo na oprzyrządowanie potrzebne do pracy w reaktorze. Jak dodał on USA za rządów Obamy odmawia sprzedaży pewnych części zamiennych. „Ale jeśli o nie chodzi, to postępowanie USA wobec zakupów środków jądrowych do wykorzystania przez terrorystów jest zastanawiające – chociaż cały świat widzi jak irańscy ajatollahowie śmieją się w nos Amerykanom” (INN).

OBAMA ZASTANAWIA SIĘ POWAŻNIE NAD NOWYM PLANEM POKOJOWYM – Amerykański prezydent Barack Obama podczas krótkiej wizyty premiera Netanjahu w USA przedstawił nowe żądania i wskazał na zamiar przepisania Izraelczykom i Arabom określonych miejsc na osiedlanie się. Rzecznik Białego domu stwierdził, że propozycja mogłaby być zrealizowana w następnych sześciu miesiącach. Ze strony izraelskiej żądania Obamy, które wysunął w Białym domu są zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Politycy izraelscy wskazują na znaczną zmianę polityki USA wobec Izraela. Z 10 przedstawionych przez Obamę żądań cztery dotyczą Jerozolimy: (1) otwarcie biura przedstawicielskiego obrony interesów ekonomicznych arabów tzw. palestyńskich we Wschodniej Jerozolimie; (2) zatrzymanie wyburzeń często nielegalnych budynków na terenach zamieszkanych przez Arabów, ale leżących na terenie Jerozolimy; (3) zatrzymanie budowy domów dla Żydów we Wschodniej Jerozolimie; (4) zatrzymanie budowy osiedla Ramat Shlomo. Kolejne żądania Jerozolima uznaje za wysoce problematyczne, bo wygląda na to, że nie dojdzie do bezpośrednich pertraktacji. W ten sposób stworzone zostaną ramy, w których amerykanie z zewnątrz bądą chcieli narzucić swoje rozwiązania. Izraelski premier Netanjahu jest bardzo przeciwny pochopnemu planowi pokojowemu a wysiłki Obamy nie są dlań pożądane. (Haaretz) Proszę módlcie się by rząd Obamy zaprzestał zmuszania Izraela do nierzetelnych paktów pokojowych z organizacjami terrorystycznymi, gdyż, jak pokazała historia, wszystkie organizacje muzułmańskie mają jedyny cel: zniszczenie państwa żydowskiego.

TERRORYŚCI Z GAZY ZAATAKOWALI PATROL IDF W POBLIŻU GRANICY IZRAELSKIEJ – jak podało radio armii 8 kwietnia terroryści otworzyli ogień ze strony Gazy na jednostkę Armii Izraelskiej (IDF) patrolującej wzdłuż granicy. Patrol IDF prowadził rutynową operację patrolowania granicy na zachodnim Negevie, gdy został zaatakowany co najmniej trzema pociskami moździerzowymi i dwoma rosyjskimi pociskami przeciwpancernymi typu RPG. Nie podano danych o stratach. Incydent ten miał miejsce zaledwie dwie godziny po wystrzeleniu sześciu pocisków moździerzowych z Gazy w stronę Izraela. Poza tym przed dwoma dniami Hamas i Islamski Dżihad w Gazie poinformowały, że zaprzestają ostrzeliwania rakietowego Izraela. (Haaretz)

BEZCZELNOŚĆ: ARABOWIE NAZYWAJĄ ZNANE ULICE IMIONAMI CZOŁOWYCH TERRORYSTÓW – W poprzednim tygodniu tzw. Administracja palestyńska (PA) nazwała jedną z ulic w Ramallach nazwiskiem zmarłego terrorysty Jihjeh Ajasch, który w Hamasie był producentem bomb przynoszących śmierć setkom Żydów. Co gorzej na tej ulicy znajduje się nowa siedziba „prezydenta”. Z biura premiera Netanjahu posypał się grad ostrej krytyki za „bezczelne wywyższanie terroru przez PA”. Netanjahu żąda by wspólnota międzynarodowa, która tak chętnie potępia każde domniemane złamanie pokoju przez Izrael, napiętnowała ten akt nienawiści. Zgodnie z porozumieniem pokojowym, podpisanym także przez Arabów, także PA jest zobowiązana odwodzić Arabów od wstępowania w ślady, tych którzy dokonują ataków terrorystycznych przeciw Izraelowi. (Israel Today)  „Bo On wie, którzy ludzie są fałszywi, widzi niegodziwość i bierze ją poważnie” – Hiob 11,11

STUDENCI UNIWERSYTETU NIE CHCĄ NA DYPLOMIE „ROKU PAŃSKIEGO” – Grupa studentów na Trinitatis University (Uniwersytet Trójcy) w Teksasie, instytucji z chrześcijańskimi korzeniami chce skreślenia z dyplomu słów „… w roku Pańskim”. Sidra Qureshi, szef organizacji studenckiej na Uniwersytecie powiedział, że słowa „w roku Pańskim” odnoszą się bezpośrednio do Jezusa Chrystusa a nie każdy wierzy w Jezusa Chrystusa. Qureshi jest muzułmaninem i prowadzi tę kampanię. Oczekuje się, że Rada Uniwersytetu podejmie decyzję na posiedzeniu w maju. (Fox News)

ROŚNIE EKSPORT DIAMENTÓW – Eksport szlifowanych diamentów wzrósł w marcu o 43% do około 330 milionów Euro. Wynika to z raportu Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Pracy właśnie opublikowanego. USA jest największym rynkiem dla szlifowanych w Izraelu diamentów; stanowią one 37% całego eksportu. Następnym jest Hongkong z 25%, Belgia z 10,5% i Indie z 4,8%. (Rapaport)

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

BANKIET WIOSENNY– Proszę módlcie się o coroczny wiosenny bankiet Wizji dla Izraela. Tym razem tematem jest „Bądź mężny i odważny”. Bankiet i seminarium odbędzie się 23 i 24 kwietnia w amerykańskim stanie North Carolina. Módlcie się proszę o Barry’ego i Batyę Segal oraz o Rezę Safa, byłego muzułmańskiego szyitę; Reza został w międzyczasie prezydentem chrześcijańskiej stacji TBN NejatTV, która emituje ewangelię do serc na Bliskim Wschodzie. Cieszymy się oczekując intensywnego czasu chwały wszechmocnego Boga Izraela, który potrafi przerwać biedę, uwalnia zaopatrzenie w narodach i wpływa na narody w swojej mądrości.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *