Wizja dla Izraela_19.02.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 19 lutego 2010

Pomnij o mnie, Panie, przez życzliwość dla ludu swego, Nawiedź mnie zbawieniem swoim, Bym mógł oglądać szczęście wybrańców twoich, Radować się radością ludu twego, Chlubić się razem z dziedzictwem twoim„. Ps.106,4-5

AMBASADOR OREN DZIĘKUJE CHRZEŚCIJANOM ZA POPARCIE IZRAELA – Izraelski ambasador w USA Michael Oren dziękował 300 pastorom i przywódcom organizacji chrześcijańskich za poparcie dla Izraela. Publiczność przyjęła jego słowa życzliwie w przeciwieństwie do Uniwersytetu Kalifornia. Przyjęcie na Campusie Irvina naznaczone było szorstkim antysyjonizmem. W ostatnim tygodniu policja zatrzymała tuziny demonstrantów, którzy usiłowali nie dopuścić Orana do głosu. A miał wygłosić 20 minutowe przemówienie. Oren powiedział, że przyjechał na spotkanie z chrześcijanami w południowej Kalifornii, ponieważ ewangelikalni chrześcijanie w USA mają duży wkład w stosunki między Stanami a Izraelem. Wkład ten w ostatnim sześćdziesięcioleciu był decydujący dla bezpieczeństwa i dobrobytu Izraela. (INN) „Twoi ludzie odbudują prastare gruzy, podźwigniesz fundamenty poprzednich pokoleń i nazwą cię naprawiaczem wyłomów, odnowicielem, aby w nich można było mieszkać” – Izajasz 58,12.

ORGANIZACJA PRAW CZŁOWIEKA: HAMAS PODCZAS WOJNY W GAZIE CELOWAŁ W IZRAELSKICH CYWILI – Znana międzynarodowa organizacja obrony praw człowieka zaatakowała w ostatni czwartek Hamas, który twierdził, że w wojnie z Izraelem nie atakował ludności cywilnej. Jest wystarczająco dowodów na to, że rakiety islamskich grup terrorystycznych były rozmyślnie nakierowane na izraelskie miasteczka. Arabscy terroryści zaatakowali Izrael 800 rakietami i pociskami moździerzowymi. Zginęło przy tym 3 cywili a 80 zostało rannych. Ponad 800 kolejnych doznało lżejszych ran. Bill van Esveld pracownik Human Right Watch stwierdził, że większość ataków rakietowych na Izrael koncentrowało się na obiektach cywilnych. Rozmyślne celowanie do obiektów cywilnych jest przestępstwem wojennym. Van Esveld dodał, że wypowiedzi Hamasu podczas walk jasno dawały do zrozumienia, że ich celem są cywilni mieszkańcy Izraela. (Haaretz)

DERSHOWITZ: GOLDSTONE JEST ZDRAJCĄ NARODU ŻYDOWSKIEGO – Prominentny komentator polityczny profesor Alan Derschowitz ostro skrytykował sędziego Richarda Goldstone’a. Goldston jest architektem raportu ONZ jego imienia, w którym Izraelowi wmawia się popełnienie w Gazie zbrodni wojennych. Derschowitz powiedział, że Goldstone jest „zdrajcą” narodu żydowskiego. On sam i Goldstone byli wiele lat przyjaciółmi. Było to przed dochodzeniem ONZ. Kiedy jednak Goldstone opublikował swój raport skończyła się przyjaźń. „Raport Goldsone’a jest oczerniający i został sporządzony przez wyjątkowo złego człowieka” – stwierdził Derschowitz. W jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że jest oburzony i nie może sobie wyobrazić jak jakiś Żyd może pisać takie rzeczy. (Haaretz)

WŁOSKI PREMIER MA WĄTPLIWOŚCI JEŚLI CHODZI O WYCOFANIE Z GAZY – Przed kilkoma tygodniami w jednym z opublikowanych wywiadów włoski premier Silvio Berlusconi dał do zrozumienia, że wycofanie się z Gazy uważa za błąd, bo doprowadziło to do podpalania synagog i wystrzeliwania rakiet na teren Izraela. Na początku miesiąca Berlusconi trzy dni przebywał w Izraelu z ośmioma politykami jego rządu. Po raz pierwszy wzięli oni udział w posiedzeniu gabinetu rządowego. Spotkanie ma wspomagać współpracę obu krajów w dziedzinie naukowej, technologicznej i kulturalnej. Na osobnej konferencji spotkali się przedstawiciele świata nauki, kultury i przemysłu włoskiego ze swoimi izraelskimi kolegami. (INN) Proszę módlcie się o to by wielu innych polityków na świecie poznało jak głupim jest wywieranie nacisku na Izrael by oddawał swoją ziemię w zamian za pozorny pokój z islamistami, którzy zdecydowani są zniszczyć Izraela całkowicie.

GOSPODARKA ROŚNIE 4,4 % – Gospodarka izraelska w 4 kwartale 2009 roku wzrosła o 4,4% w ujęciu rocznym. Jak podał urząd statystyczny w tym tygodniu czynnikami wzrostu były duży wzrost eksportu i konsumpcja prywatna. Minister finansów Jubal Steinitz poinformował we wtorek: „Jeśli chodzi o eksport to przeżywamy boom. Wzrósł on w styczniu o 28%. Bezrobocie spadło do 7,2% i w ciągu kolejnych 12 miesięcy spadnie prawdopodobnie do poziomu sprzed kryzysu kiedy wynosił 6,2%.” Dodał: „Z zadowoleniem mogę stwierdzić, że Izrael skutecznie oparł się kryzysowi”. (Jerusalem Post) „Ze względu na Pana, Boga naszego, Będę szukał dobra twego” – Psalm 122,9.

IZRAEL OSIĄGNĄŁ PÓŁFINAŁ W DUBAJU – Izraelska tenisistka Schahar Peer doszła w czwartek do półfinału turnieju w Dubaju, po zwycięstwie z Na Li w rozgrywkach ćwierćfinałowych. W poprzednim roku federacja tenisowa kobiet nałożyła na organizatora rozgrywek w Dubaju karę w wysokości 237.000 € za to że nie pozwoliła wystąpić na turnieju zawodniczce z Izraela. Rząd Emiratów Arabskich odmówił jej wizy, podobnie z powodów bezpieczeństwa. (Haaretz)

PRZY BRAMIE JAFFY ODKRYTO STARĄ DROGĘ WODNĄ – Podczas wykopalisk przy Bramie Jaffy prowadzącej do Starego Miasta dokonano fascynującego odkrycia: 40 metrowy kanał wodny o wysokości 1,5 metra. Ta droga wodna jest starą drogą wodną pochodzącą z II i III wieku. Archeologiczny miejscowy kierownik dr Ofer Sion wyjaśnił: „Podczas prac natrafiliśmy na ścianę kanału. Kiedy odwaliliśmy kilka większych kamieni i zaglądnęliśmy znaleźliśmy doskonale zbudowany kanał wodny który nakryty był kamiennym płaskim dachem. Ludzie pochyleni mogli nim przejść na długości 40 m.” Ten nowo odkryty odcinek należał do 13 km długiego kanału prowadzącego do sadzawki Salomona. „Zafascynowało nas, że przez tak wiele stuleci żaden człowiek tu nie stanął”, dodał. (INN)

IZRAELSKI PROFESOR PRACUJE NAD PRZYJAZNYMI DLA ŚRODOWISKA PESTYCYDAMI – Prof. Michael Gurevitz z uniwersytetu w Tel Avivie wyizolował z trucizny skorpiona sekwencję białka, który daje nadzieję na znalezienie ekologicznego pestycydu. Jak wiadomo powszechnie skorpiony posiadają truciznę zwłaszcza żółty skorpion w Izraelu. Podczas pracy Gurevitz zauważył, że pewne trucizny działające na układ nerwowy są wysoce reaktywne w odniesieniu do pewnych insektów, np. zżerających liście moli, szarańcze i żuki. W odniesieniu do pożytecznych owadów jak pszczoły a także dla ludzi nie są w ogóle szkodliwe (Israel 21c).

AJALON: NADSZEDŁ CZAS BY PA WYPEŁNIŁO SWOJE ZOBOWIĄZANIA – Zastępca ministra spraw zagranicznych Izraela Danny Ayalon przemawiał w środę na 7 Konferencji Jeruzalemskiej. Wyjaśnił, że osiedla żydowskie w Samarii i Judei nie są „przeszkodą dla pokoju” jak się powszechnie uważa. Powiedział, że już lata przed tym kiedy pojawili się tu pierwsi osadnicy żydowscy, terroryści arabscy dokonywali mordów na Żydach, a Arabowie nawet nie myśleli o jakiejkolwiek koegzystencji. Ajalon stwierdził, że jest najwyższy czas by Arabowie spełnili swoje zobowiązania. „Arabowie tzw. palestyńscy podpisali porozumienie, według którego mieli rozwiązać grupy terrorystyczne i skonfiskować nielegalne składy broni. Zamiast tego koncentrują się na sprawach osadnictwa… wzywamy też premiera PA Salama Fajada i prezydenta Mahmuda Abbasa by zaprzestali podżegania do nienawiści przeciw Izraelowi. Powinni również przestać tego podżegania w szkołach, meczetach i w Internecie i zdystansować się od tego. Przestać jeździć po różnych krajach i głosić kampanię nienawiści i kłamstwa”. (Jerusalem Post) „Bogu, którego słowo wysławiać będę, Bogu ufam, nie lękam się; Cóż mi może uczynić człowiek?” – Psalm 56,5.

NETANJAHU DO HAMASU: OFERTA W SPRAWIE SHALITA JEST OSTATECZNA – Premier Benjamin Netanjahu poprosił w poniedziałek rosyjskiego prezydenta Dmitrija Medwiedewa by powiadomił organizację terrorystyczną Hamas, że Izrael wprawdzie jest gotów przystać na wymianę porwanego żołnierza IDF Szalita, ale jego oferta jest ostateczna. Nie zgodzi się na wymianę jeszcze większej grupy arabskich terrorystów niż dotąd uzgodniono. W kręgach zbliżonych do Netanjahu mówi się, że Netanjahu wyraźnie prosił prezydenta, żeby nie legitymizował Hamasu zacieśniając z nim współpracę. (Haaretz) Proszę módlcie się nadal o uwolnienie Gilada Shalita o nadzieję oraz by jego rodzina i przyjaciele byli silni.

BURNS SPOTKAŁ ASSADA – Najwyższy rangą przedstawiciel USA ostatnio odwiedził Syrię i prowadził rozmowy z syryjskim prezydentem. W ten sposób Waszyngton próbuje poprawić stosunki z krajem który według niego odgrywa kluczową rolę w regionie. Sekretarz stanu do spraw politycznych William Burns powiedział, że spotkanie z prezydentem Basharem Assadem było otwarte i konstruktywne. W przeddzień prezydent Obama mianował Roberta Forda zawodowego polityka na ambasadora w Damaszku, pierwszego od 2005 roku. Waszyngton po zamordowaniu libańskiego premiera Rafika Hariri wycofał swojego ambasadora, ponieważ wielu Syryjczyków obwiniało Stany za to morderstwo  (Jerusalem Post).

POMOC DLA IZRAELA W POTRZEBIE – Narodowy instytut ubezpieczeń opublikował listopadowy raport o biedzie. Obraz jest porażający: liczba potrzebujących w Izraelu wynosi 1.651.300 osób w tym 783.600 dzieci. Jest coraz trudniej. Proszę pomóżcie nam wspomagać ofiary terroru i ich rodziny a także ludzi starszych i innych ludzi w Izraelu, którzy cierpią niedostatek. Potrzebujemy waszej pomocy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *