Wizja dla Izraela_21.06.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 21 czerwca 2013

Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością“ – 1. Tymotheusz 2,1-2.

WSZYSTKIEGO DOBREGO Z OKAZJI URODZIN, PREZYDENCIE PERES! – Uroczystości z okazji 90 urodzin prezydenta Szimona Peresa we wtorek w centrum kongresowym w Jerozolimie osiągnęły punkt kulminacyjny. Wiele gwiazd, w tym 24 laureatów nagród Emmy, Grammy i Nobla, laureaci Oskarów i setki polityków, dyplomatów i biznesmenów, artyści, przedstawiciele królewskich domów i intelektualiści byli tak samo obecni jak słynne osobistości żydowskie. Święto było także wstępem do piątkowej konferencji prezydenckiej. „Tęsknimy za pokojem z naszymi sąsiadami. Nasze wczorajsze stosunki z Arabami naznaczone są smutkiem. Wierzę, że Izrael i Palestyna jutra będą mogły dać naszym dzieciom nadzieję” – powiedział gościom prezydent Peres. Konferencja prezydencka, miała miejsce w środę i czwartek, a za temat przewodni miała „Jutro” i miała zajmować się pytaniami o przyszłość, w tym także o geopolitykę, gospodarkę, społeczeństwo, środowisko, kulturą, tożsamością, kształceniem, nowymi mediami i wiele innych. Na 200 wykładów przyjedzie ok. 5.000 uczestników z całego świata (Haaretz, Jerusalem Post).

GALA URODZINOWA – Podczas gali we wtorek wystąpili m.inn. Barbara Streisand i Eyal Golan. Wśród gości był też Bill Clinton i naturalnie premier Benjamin Netanjahu z żoną Sarą, był także Robert De Niro, Książę Albert z Monaco i wiele głów państw z całego świata. Organizatorzy zadbali o wspaniały spektakl. Mowa wstępna wygłoszona przez Tony Blair była serdeczne i pełna podziwu. „My w Wielkiej Brytanii mamy swoją królową, wy macie swojego Szimona” – stwierdził były premier UK. „Najmłodszemu dziewięćdziesiolatkowi, którego znam: Yom Huledet Sameach (wszystkiego najlepszego z okazji urodzin). „Nie obchodzimy dzisiaj wieku Peresa, ale jego charakter” – powiedział. Po Blairze na scenę wbiegły dzieci i zaśpiewały Peresowi piosenkę urodzinową. Była cała seria życzeń nagranych na wideo, m.inn. od Michaiła Gorbaczowa, sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-Moona i piosenkarza U2- Bono. Prezydent USA Obama w swoim przesłaniu powiedział, że jego izraelski kolega jest po prostu żywą legendą. Były prezydent USA Bill Clinton opisał Peresa jako Einsteina życia społecznego; Peres według niego zdołał stworzyć spójną teorię znaczenia, filozofii, polityki, socjologii, technologii i społeczeństwa. Kiedyś jego teorie staną się rzeczywistością nie tylko w Izraelu, ale i na świecie. Po Clintonie wystąpiła Barbara Streisand. Śpiewała piosenkę dla Peresa i na zakończenie powiedziała, że Peres wie jak zdobyć coś co jest prawdziwe, nawet płynąc pod prąd. Po Streisand na scenie wystąpił Peres wśród niegasnących oklasków (Ynet, Jerusalem Post).

NETANJAHU: „MAZAL TOV, DROGI SZIMONIE“ – Premier Netanjahu zaczął swoje przemówienie ku czci Peresa po angielsku, przeszedł jednak na Hebrajski i powiedział: „Mazal tov, drogi Szimonie.“ Opisał Peresa jako człowieka pokoju i wizji i dodał, że od niego uczył się „Spoglądać w przyszłość, przypominać sobie o przeszłości i być gotowym się bronić”. Netanjahu powiedział poza tym: „Pokój jest dla silnych. Szimon Peres całe życie poświęcił budowie Izraela i pokojowi“ (Haaretz, Jerusalem Post).

NOWY IRAŃSKI PREZYDENT – „Umiarkowany“ kleryk Hassan Rohani był zaskoczeniem w sobotnich wyborach prezydenckich kiedy wygrał z konserwatywnym przeciwnikiem. Zebrał trochę ponad 50% głosów; udział wzięło 72% z 50 milionów uprawnionych do głosowania. Taki wynik ani nie zmieni od dawna napiętych stosunków z Zachodem, ani nie zakończy sporu o atomowy program Iranu, ani nie zmieni stosunku do wojny domowej w Syrii – wszystkie te sprawy są nadal w rękach Ajatollaha Ali Khamenei’ego, najwyższego religijnego przywódcy w Iranie. A jednak zwycięstwo Rohaniego mogłoby znaleźć płaszczyznę by złamać lody w zamrożonych aktywnościach Iranu ze światem i wnieść więcej wolności jego społeczeństwu, które przez osiem lat żyło pod reżymem prezydenta Achmadinedżada. Izraelski minister obrony Mosche Jaalon żąda zaostrzenia sankcji w kwestii programu atomowego i to niezależnie od tego kto jest nowym prezydentem. Nie zrażony ankietami w poprzednią sobotę Jaalon powiedział, że ewentualność interwencji militarnej nie jest wykluczona. (Haaretz, INN) Konieczne jest intensywne wstawiennictwo by czołowi politycy światowi nadal wywierali nacisk na Islamską Republikę mimo że wyniki wyborów mógłby nieprawdziwie sugerować, że prezydent jest umiarkowany. Atomowe zagrożenie nie jest przez to mniejsze.

IZRAEL: ALI KHAMENEI DECYDUJE O BOMBIE ATOMOWEJ – NIKT INNY – Izrael w poprzednią sobotę zareagował wyjątkowo bezpośrednio na wynik wyborów prezydenckich w Iranie. „Irański program atomowy jest dotąd dyrygowany przez Khameneiego, a nie przez irańskiego prezydenta” – stwierdził Izraelski minister spraw zagranicznych po zatwierdzeniu następcy Achmadinedżada – Hassana Rohaniego. „Po wyborach Iran nadal oceniany będzie po tym co robi zarówno w kwestii terroryzmu jak i programu atomowego” – stwierdza wyjaśnienie. „Iran musi respektować międzynarodowe postanowienia, zatrzymać swój program atomowy i przestać rozprzestrzeniać terror na całym świecie”. Izraelski minister poddał w wątpliwość rzekomy umiar nowego prezydenta. „Irański prezydent został wybrany przez Ajatollaha Khamanejego likwidującego wszystkich kandydatów nie podzielających jego ekstremistycznych poglądów” – powiedział przedstawiciel ministerstwa (INN).

4000 IRAŃSKICH ŻOŁNIERZY MA WESPRZEĆ ASSADA –Iran wyśle 4000 żołnierzy swojej gwardii rewolucyjnej do Syrii, którzy mają walczyć w armii prezydenta Baszara al Assada. Decyzja o wysłaniu wojska padła w poprzednim tygodniu jeszcze przed wyborami. Ze źródeł irańskich dochodzą słuchy, że Iran chce na Wzgórzach Golan otworzyć front przeciwko Izraelowi, a przy tym pomóc reżymowi Assada utrzymać władzę w Syrii. W poprzedni czwartek USA powiadomiło, że chce wysłać pomoc militarną syryjskiej opozycji, po tym jak Assad jednoznacznie użył i to wielokrotnie broni chemicznej przeciw rebeliantom (Jerusalem Post).

SYRYJSKIE WOJSKO ĆWICZY SZTURMOWANIE IZRAELSKIEJ GRANICY – Tysiące Syryjczyków trenuje w Iranie zdobywanie północnej granicy Izraela na Wzgórzach Golan. Powiadomiły o tym służby specjalne na Bliskim Wschodzie. Twierdzą one że przygotowywane jest 3000 do 5000 syryjskich mężczyzn do działań na Wzgórzach Golan, gdzie prawdopodobnie utworzony zostanie nowy front, kiedy Assad tego sobie zażyczy. Szkolenie nadzorowane jest przez oddziały Al-Kuds. Te elitarne jednostki należą do gwardii rewolucyjnej i odpowiedzialne są za działania zagraniczne. Syryjscy żołnierze mają już w lipcu wrócić do domów. To już nie pierwszy raport o tym, że Iran pomaga Syrii także przygotować się na ofensywę lądową. (WND) „Na dzień bitwy osiodła się konia, ale zwycięstwo zależy od Pana“ – Przysłów 21,31.

AMERYKAŃSKO – IZRAELSKI PLAN RATUNKOWY – Podczas gdy USA przygotowują się do dostawy rebeliantom broni i po tym kiedy armii syryjskiej dowiedziono użycia broni chemicznej, opublikowany został szczegółowy plan kiedy i jak USA i Izrael zniszczą składy broni chemicznej prezydenta Assada. Oba kraje według doniesień opracowały całą gamę planów na każdy scenariusz: pozostania Assada u władzy i przejęcie jej przez rebeliantów; w każdej sytuacji Zachód musi reagować szybko, by syryjska broń nie wpadła w niepowołane ręce. Jeśli reżym Assada upadnie oba kraje rozważają wspólnie zaatakowanie 18 różnych składów broni, w których dowiedziono składowanie broni chemicznej. Poza tym użyte ma być komando poszukiwawcze, które zniszczyć ma każdą ilość broni, która już wpadła w ręce rebeliantów, którzy stoją w związku z radykalną Al-Kaidą. Przedstawiciele Izraela twierdzą, że nic jeszcze nie jest postanowione, czy Izrael sam czy USA przeprowadzą atak. Jasne jest, że według planu po atakach z powietrza wysłane zostaną oddziały lądowe USA by mieć pewność zniszczenia wszystkich elementów i komponentów broni chemicznej i biologicznej. (Ynet, INN) Proszę módlcie się by Izrael we wszystkich sytuacjach zagrożenia patrzył na Pana jako swojego doskonałego obrońcę. Proszę módlcie się o dar rozróżniania i o mądrość dla przywódców Izraela i jego obywateli, kiedy inne kraje coś obiecują lub proponują czy planują.

PROSZĘ POMÓŻ NAM, zaspokoić potrzeby. W niedawnym raporcie Rady Narodowej Dzieci podano, że 36% wszystkich izraelskich dzieci żyje w niedostatku. W ostatnich 30 latach odsetek ten wzrósł cztery razy. Na początku roku narodowy instytut ubezpieczeń podał do wiadomości, że 20% wszystkich seniorów w Izraelu (a to jest 185.000 osób) żyje poniżej oficjalnej granicy ubóstwa i tylko dzięki pomocy może przeżyć. Proszę pomóżcie nam przeciwdziałać biedzie dzieci, starszych i ofiar tragedii. Wizja dla Izraela i Skład Józefa pomagają potrzebującym osobom i instytucjom finansowo, w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pinie do was,, naszych drogich i wiernych darczyńców o dalszą pomoc w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje pod internetowym adresem http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.