Wizja dla Izraela_23.04.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 23 kwietnia 2010

Gdyż dziełem Pana jest lud jego, Jakub wyznaczonym mu dziedzictwem. Znalazł go w ziemi pustynnej I w bezludnym zawodzeniu pustyni. Otoczył go, doglądał go, Strzegł go jak źrenicy oka” 5. Mojż. 32,9-10

ILOŚĆ MIESZKAŃCÓW WZROSŁA O 1,8 % – Ludność Izraela krótko przed 62 rocznicą ogłoszenia jego niepodległości liczyła 7,577 miliona. Jest to 9,4 razy więcej niż było w 1948 roku. Jedną piąta to Arabowie, trochę więcej niż trzy czwarte (5,726 miliona) to Żydzi. W ostatnich 12 miesiącach zanotowano wzrost ludności o 1,8 %. (INN) „Drzewo może mieć nadzieję; choć jest ścięte, znowu się odradza, a jego pędy rosną dalej.“ – Hiob 14,7

ŚWIĘTO – W izraelskim święcie żałoby „Jom HaZikaron“ wspomina się tych, którzy zapłacili życiem by dziś istnieć mogło państwo Izrael. Oficjalnie nazywa się to „Dniem pamięci poległych izraelskich żołnierzy i ofiar terroryzmu”. Izraelski „Dzień niepodległości” (Jom HaAtzmaut) zaczyna się w tym momencie, gdy kończy się dzień pamięci „Jom HaZikaron”, a przejście ze smutku w radość jest wręcz drastyczne. W żydowskim księżycowym kalendarzu jest to zawsze 5. Ijar, co odpowiadało w 1948 roku 14. maja. W tym roku dzień ten przypada na 19. kwietnia, ponieważ w roku „przestępnym” kalendarza księżycowego dodany jest miesiąc Adar. (Wikipedia)

W PRZEDDZIEŃ DNIA PAMIĘCI BARAK ZAPOWIEDZIAŁ NOWY AKT HOŁDU DLA POLEGŁYCH IZRAELITÓW – Zaledwie parę godzin przed dniem pamięci minister obrony Ehud Barak podał plany rządu co do budowy narodowej hali pamięci poświęconej 22.682 ofiarom wojen i terroryzmu. Ma ona zostać wzniesiona na wzgórzu Herzla obok cmentarza wojskowego. Mieliby tam być uczczeni razem wszyscy polegli Izraelici. W tej nowej hali zapisane będą imiona wszystkich poległych obok będzie miejsce na świeczkę zapalaną w dniu rocznicy jego śmierci. W niedzielę wieczorem zawyły syreny wieszcząc początek dnia pamięci; od poprzedniego zginęło kolejnych 111 żołnierzy. Podczas najważniejszych uroczystości prezydent Shimon Peres pocieszał pogrążone w żałobie rodziny ofiar, poczym zapalił znicz na placu pod ścianą płaczu. Powiedział, że Izrael chce pokoju, ale wie także jak się bronić w przypadku wojny. Także w poniedziałkowe przedpołudnie syreny w całym kraju zawyły przez 2 minuty. Stanęło całe miasto. Kierowcy zatrzymywali samochody na środku ulicy, wysiadali i stali obok, również taksówkarze i ich pasażerowie. Shimon Peres i Benjamin Netanjahu złożyli wieńce na placu powstańców Getta Warszawskiego; obecni byli także ocaleni z Holokaustu, osobistości życia publicznego, dzieci szkolne i delegacje z całego Izraela. Nad dniem pamięci o Holokauście zawisły ciemne chmury ponieważ istnieje obawa o atomowy program Iranu, związana z tym, że świat może obudzić się za późno, jak wtedy nie eliminując zagrożenia stworzonego przez Adolf Hitlera. (Haaretz, Google News)

„JEDNOŚĆ” MIĘDZY OBAMĄ I PA – Według doniesień istnieje jedność rządu Obamy i tzw. autonomii palestyńskiej co do budowy osiedli żydowskich: mają zostać nadal zamrożone, nawet w częściach Jerozolimy, które Izrael odzyskał w wyniku wojny sześciodniowej w 1967 roku. Według doniesień prasowych opublikowanych w środę, współpracownicy Białego Domu wywierają nacisk na premiera Netanjahu by przedłużył zakaz budowy żydowskich osiedli w Samarii i Judei, poprzednie ustalenia dopuszczały ich wznowienie we wrześniu. (INN) Ci którzy jeszcze nie byli w Izraelu mogą mieć wrażenie przy wszystkich tych doniesieniach o „żydowskich osiedlach”, że chodzi o parę namiotów, szałasów lub campingów porozrzucanych po pustyni, jakby tymczasowe obozowiska, w których mieszka parę tuzinów nawiedzionych syjonistów. Spokojnie można by ich pomieścić gdzie indziej. Faktem jest, że 280.000 Izraelitów mieszka w 121 oficjalnie uznanych osiedlach na zachodnim brzegu Jordanu (w Samarii i Judei). Kolejne 190.000 Izraelitów mieszka w osiedlach we Wschodniej Jerozolimie. Osiedla te położone są na terenach rolniczych i poprzez przedmieścia sięgają wiosek nadgranicznych. W Jerozolimie są one we wschodnich dzielnicach miasta. Trzy największe osiedla Modiin Illit, Maale Adumin i Betar Illit są samodzielnymi 30.000 miastami. Te żydowskie osiedla posiadają domy mieszkalne, szkoły, budynki administracyjne, centra handlowe i prosperujące zakłady. USA nalegają na to, by Izrael nie odpowiadał na potrzeby związane z naturalnym wzrostem osiedli i nie budowali nowych szkół, aptek, szpitali, mieszkań i firm. Powodem jest fakt, że Amerykanie chcą odpowiedzieć na niesamowite żądania arabów tzw. palestyńskich, którzy nie tyle liczą ile żądają by Żydzi opuścili te tętniące życiem miasta i oddali je swoim wrogom, w zamian za urojony pokój. Jaki kraj na świecie poddałby się takiemu dyktatowi? Strefa Gazy jest najlepszym przykładem na to co się dzieje gdy Izrael i jego rzekomi sprzymierzeńcy uwierzą w piramidalne kłamstwa islamistów: ciągle trwające ataki terrorystyczne, ostrzał rakietowy i zniszczenia wieloletniej pracy Żydów w ich domach i biznesach są tego efektem.

OSTRZAŁ RAKIETOWY EILATU Z SYNAJU – Dwie katiusze zostały wystrzelone z egipskiej strony półwyspu Synai w stronę miasta Eilat w Izraelu. Nie było rannych. (Haaretz) Proszę módlcie się o trwałe bezpieczeństwo ludzi żyjących na południu Izraela.

IZRAELSKA FIRMA ROZPOCZYNA PIERWSZĄ NA ŚWIECIE FLOTĘ ELEKTRYCZNYCH TAKSÓWEK W TOKIO – Izraelska firma Better Place rozpoczyna w nadchodzący poniedziałek projekt pilotażowy pierwszej floty taksówek z napędem elektrycznym. W centralnie położonym Roppongi Hills Better Place wybuduje punkt wymiany akumulatorów. Udziałowcami będą prawdopodobnie Nihon Kotsu największy przedsiębiorca taksówkowy w Tokio oraz dyrektorzy japońskiego ministerstwa gospodarki, handlu i przemysłu. W Tokio jeździ ok. 60.000 taksówek, znacznie więcej niż w Nowym Jorku, Hongkongu czy Paryżu. (Haaretz)

OBAMA POWINIEN SIĘ ZAJĄĆ IRAŃSKIMI RAKIETAMI ZAMIAST KRYTYKOWAĆ IZRAEL – Ileana Ros-Lehtinen, parlamentarzystka w amerykańskim Kongresie z ramienia Republikanów zarzuciła Obamie nierzetelne krytykowanie Izraela tylko dlatego, że nie podpisał układu o nie używaniu broni atomowej. Zamiast tego powinien się raczej zatroszczyć o niebezpieczny program atomowy Iranu. „Po miesiącach wielkodusznych ofert, które jedna po drugą zostawały odrzucane a kolejne terminy podjęcia rokowań nie były dotrzymywane, nie osiągnęliśmy nic konkretnego. Iran bezlitośnie dalej prowadzi swój program“. Ros-Lehtinen dodaje: „Prezydent znajduje czas by pogrozić palcem naszemu sojusznikowi za brak podpisu pod układem, co od lat jest głównym punktem strategii krajów arabskich by tylko odwrócić uwagę od własnych wysiłków pozyskania broni atomowej.” (Haaretz)

EL AL ŚCIĄGA IZRAELSKICH PODRÓŻNYCH – Linie lotnicze El Al użyły transportu lądowego by tysiące wracających do Izraela podróżnych zdążyło jeszcze na obchody 62 rocznicy niepodległości, gdyż z powodu pyłu wulkanicznego nie mogli dotrzeć do domów drogą lotniczą. Jak stwierdził minister finansów Jubal Steinitz duże straty poniósł izraelski handel jak i turystyka. „Chmura pyłu nad Europą rzuciła ciemny cień nad Izraelem” – powiedział. Obrót handlowy z Europą w 2009 roku wyniósł 22 miliardy Euro, z czego 9 mldr. wyniósł eksport. Izraelska gospodarka w znacznym stopniu zależna jest od powiązań z Europą. Poza tym Europa jest dużym miejscem przeładunkowym dla eksportu do innych krajów np. do Ameryki Północnej czy Azji. Zwykle kwiaty i owoce docierają do Europy drogą powietrzną. Rolnicy muszą się liczyć ze sporymi stratami. (INN, JPost.com)

ACHMADINEDŻSAD: NIKT NIE ODWAŻY SIĘ ZAATAKOWAĆ IRANU – W poprzednią niedzielę prezydent Achmadinedżat chwalił siłę irańskiej armii podczas dorocznej parady. Powiedział, że kraj już dzisiaj jest tak silny, że nikt nie odważy się go zaatakować. Na paradzie prezentowane były rakiety ziemia-ziemia typ Ghadr, Sejjil i Shahab-3 o zasięgu 2.000 km. W tym kręgu znajduje się Izrael i amerykańskie bazy w regionie. Rakiety typu Shahab.3 mogą być wyposażone w głowice jądrowe. Dlatego Zachód trapi się kontrowersyjnym irańskim programem wzbogacania Uranu. Społeczność międzynarodowa obawia się, że Iran buduje broń atomową. Podczas kolejnego seansu nienawiści Achmadinedżat powiedział, że Izrael jest małym skorumpowanym mikrobem, który stoi u progu przepaści. Dodał jeszcze, że „Izrael jest największym podpalaczem w regionie” a mocarstwa w okolicy chcą go wykorzenić. (Fox, Haaretz) „I zniży się pycha człowieka, a wyniosłość ludzka opuści się, lecz jedynie Pan wywyższy się w owym dniu.“ – Izajasz 2,17

BANKIET WIOSENNY– Proszę módlcie się o coroczny wiosenny bankiet Wizji dla Izraela. Tym razem tematem jest „Bądź mężny i odważny”. Bankiet i seminarium odbędzie się 23 i 24 kwietnia w amerykańskim stanie North Carolina. Módlcie się proszę o Barry’ego i Batyę Segal oraz o Rezę Safa, byłego muzułmańskiego szyitę; Reza został w międzyczasie prezydentem chrześcijańskiej stacji TBN NejatTV, która emituje ewangelię do serc na Bliskim Wschodzie. Cieszymy się oczekując intensywnego czasu chwały wszechmocnego Boga Izraela, który potrafi przerwać biedę, uwalnia zaopatrzenie w narodach i wpływa na narody w swojej mądrości.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNкоммерческое предложение по продвижению сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *