Wizja dla Izraela_27.12.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 „Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga. Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś“ – Izajasz 45,5

NA PRZEŁOMIE ROKU – My wszyscy z Wizji dla Izraela mamy nadzieję, że spędzicie z rodziną i przyjaciółmi piękne dni świąt pamiątki narodzin Jeszui i życzymy Wam bogacie błogosławionego roku 2014!

KALENDARZ– Mamy jeszcze kilka kalendarzy z „Times & Seasons“ na 2014 rok w naszym biurze w Monachium.  Dajcie nam znać pod tym adresem, jeżeli jeszcze ktoś chce go mieć.

BOMBA EKSPLODOWAŁA W AUTOBUSIE – JEDNA OSOBA RANNA – W niedzielne popołudnie w autobusie w Bat Jam wybuchła bomba. Pasażerowie wprawdzie uchowali się cało, ranny został jednak policjant, który próbował rozbroić ładunek. Rzecznik firmy autobusowej Dan powiedział, że w autobusie przebywało 12 pasażerów, kiedy kierowca został poinformowany o podejrzanym pakunku. „Kierowca zachował zimną krew i kazał wszystkim natychmiast wysiąść. Opuścił busa jako ostatni i chwilę potem wybuchła bomba“ – stwierdził rzecznik Dana.  Według ostatnich danych policji bombę w autobusie umieścili terroryści. Wieczorem rzecznik Hamasu chwalił zamach w Bat Jam jako „heroiczny akt”, podczas gdy inni przedstawiciele organizacji terrorystycznych zauważali, że był to dowód sprawności i swobody działania w głębi Izraela (INN). Proszę módlcie się by nie nastała nowa fala zamachów na autobusy, i by nie ginęli masowo pasażerowie  lub odnosili rany. Proszę módlcie się, by ci którzy stoją za tą próbą zamachu na autobus w Bat  Jam zostali pojmani i doprowadzeni do wymiaru sprawiedliwości.  

LIEBERMAN O ZAMACHU: „TERROR NIGDY NIE USTAJE– Minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman powiedział w ostatni poniedziałek, że udaremniony atak na autobus w Bat Jam przypomina o tym, że terror zagrażający Izraelowi nie spoczywa. Powiedział: „‚Spokojne czasy‘ które przeżywamy dzięki prewencji, ciągle i bez ustanku wykonywanej przez nasze służby bezpieczeństwa pracy, nie są efektem tego, że terroryści w wyniku działań dyplomatycznych czy innych wzięli wolne.” Liebermann podkreślił po raz kolejny, że nie myśli, że aktualne rozmowy z Arabami coś przyniosą. Pochwalił kobietę, która zauważyła bombę w autobusie i zwróciła uwagę kierowcy. Powiedział, że wszyscy mieszkańcy muszą wiedzieć, że wrogowie Izraela pragną zaszkodzić jego mieszkańcom i dalej będą tak działać. Dlatego każdy musi zachować czujność – wszystko jedno czy działa jako dyplomata, czy jest pasażerem autobusu w podróży (Jerusalem Post).

LIGA ARABSKA ODRZUCA OBECNOŚĆ IZRAELA W DOLINIE JORDANU – Liga arabska w ostatnią niedzielę odrzuciła propozycję USA, zgodnie z którą żołnierze Izraelskich Sił Obrony (IDF) w ramach porozumienia pokojowego między Izraelem a Arabami (PA) na okres 10 lat mieliby pozostać w dolinie Jordanu. Nabil Al-Arabi sekretarz generalny Ligii powiedział, że porozumienie pokojowe z Izraelem według tego ostatniego „wewnątrz państwa palestyńskiego” – nie przyniesie rezultatu. Decyzja zapadła na nadzwyczajnym spotkaniu, które w poprzednim tygodniu zwołał Abbas przewodniczący PA. Abbas już 5 grudnia odrzucił propozycję Johna Kerry’ego. Współpracownicy Kerry’ego zarezerwowali 50 pokoi w luksusowym hotelu w Jerozolimie, by „trzymać” Netanjahu i zmusić go do przyjęcia planu; tak donosiły media w poprzedni piątek. Amerykański analityk Mark Langfan uważa, że propozycja Kerry’ego bazuje na planie tzw. „Allon Plan” z 1967 roku; doszedł on do wniosku, że stanowi on „śmiertelną pułapkę” dla Izraela. Langfan ujawnią poza tym tajną notatkę najwyższego dowódcy sił obrony USA z 1967 roku, z której wynika, że plan Kerry’ego jest „oszustwem”,, ponieważ nie odpowiada on nawet najniższym technicznym zabezpieczeniom granicy z 1967 roku (INN). Niesprawiedliwość i brak wiedzy o obawach Izraela co do bezpieczeństwa, które widać u prezydenta USA Baracka Husseina Obamy i jego administracji, są coraz bardziej wyraźne i wymagają wstawiennictwa. Proszę módlcie się, by przewódcy Izraela wiedzieli jak przeciwstawić się naciskom USA i by nie zgodzili się na oszukańczy plan z Arabami, po którym żydowskie państwo wpadnie w pułapkę.     

NIE MA POZWOLEŃ NA BUDOWY BEZ PODPISU NETANJAHU – Kierownik izraelskiego Urzędu Budownictwa, Bentzi Lieberman, wyjaśnił w niedzielę, że na terenie Samarii i Judei żadne pozwolenie na budowę nie będzie udzielone bez zgody premiera Netanjahu. W planie nie ma nowych pozwoleń na rok 2014. Zamierzenia budowlane w Samarii i Judei stwarzają napięcia między Izraelem, PA, USA i Europą. PA uważa, że budownictwo przeszkadza w rozmowach dyplomatycznych. Przewodniczący PA ostatnio grozili przerwaniem rozmów, jeżeli Izrael nie skreśli planów budowy nowych 20.000 mieszkań w Samarii, Judei i Wschodniej Jerozolimie. Przywództwo Izraela odpowiada, że miasteczka na tych terenach mają prawo istnieć i się rozrastać. W ostatnich kilku latach udzielane były tylko pozwolenia na terenie już istniejących osiedli –  i to tylko w osiedlach, które zgodnie z wcześniejszym porozumieniem z PA pozostaną pod suwerenną władzą Izraela (Arutz 7).

REAGAN: ARABOWIE NIE CHCĄ POKOJU – CHCĄ IZRAELA – Michael Reagan, syn byłego prezydenta USA Ronalda Reagana udzielił niedawno wywiadu na temat pertraktacji między Izraelem i PA, o sytuacji w Iranie i w kwestiach bezpieczeństwa Izraela. Przemawiał na spotkaniu zorganizowanym ku pamięci Raula Wallenberga, który w czasie holokaustu uratował tysiące Żydów. „Uważam, że USA stawiają Izrael w bardzo trudnej sytuacji, co dotyczy Iranu” – stwierdził Reagan. „Stany Zjednoczone przysięgły bronić Izraela, ale to co robimy, nie służy obronie Izraela i nie chroni przed masowymi zniszczeniami. Myślę, że w końcu w ręku Izraela będzie odpowiedzialność jak mają się sami bronić. Tak samo silne Stany Zjednoczone powinny działać tak, by Iran nie robił tego, co chce”. O pertraktacjach Izraela z PA Reagan powiedział: „Jeśli Izrael zgodzi się wypuścić więźniów, to ta decyzja się na nich zemści. Ci więźniowe wrócą by ponownie mordować Izraelczyków”. Reagan dochodzi do takiego wniosku: „Nie wierzę w to, że Arabowie rzeczywiście chcą pokoju. Myślę, że chcą Izraela” (INN).

OBAMA UŁASKAWIA HANDLARZA NARKOTYKÓW A ODMAWIA ŁASKI POLLARDOWI  – Prezydent USA Barack Obama ułaskawił na weekend 21 kryminalistów, co tradycyjnie zdarza się na święta. Większość z nich to handlarze narkotyków i złodzieje. Ale mimo próśb swojego zaufanego członka rządu Billa Richardsona, skazanego za szpiegostwo Jonathana Pollarda nie umieścił na swojej liście. Pollard jest od 29 lat w więzieniu. Przywódca opozycji Isaak Herzog ma nadzieję, że odkrycia Edwarda Snowdena doprowadzą do nowego przemyślenia jak rząd izraelski mógłby wpłynąć na Amerykanów by uwolnili Pollarda. Członek Knesetu Ajelet  Schacked, który prowadzi lobbying na rzecz uwolnienie Pollarda, powiedział w niedzielę: „Najnowsze ujawnione informacje o szpiegowaniu przez USA swoich sojuszników, u każdego logicznie myślącego człowieka zapalić muszą czerwoną lampkę moralności. Jest nie do wiary! Podczas gdy Pollard od dziesięcioleci wegetuje w amerykańskim więzieniu z powodu szpiegostwa (dla amerykańskiego rządu nieprzebaczalnego) –teraz musimy się dowiedzieć, że USA szpieguje regularnie Izraela. Ale takie rzeczy skrzętnie się ukrywa” – stwierdził Schacked (Jerusalem Post).

CZERWONY KRZYŻ: 500.000 RANNYCH W SYRII – Międzynarodowy Czerwony Krzyż podał w ostatnią niedzielę dane o rannych w wojnie domowej w Syrii. „Co najmniej 500.000 osób zostało rannych w całym kraju, miliony musiały opuścić swoje domy a dziesiątki tysięcy trafiły do więzień” – powiedział Magne Barth jeden z przedstawicieli organizacji. „Często ranni nie są odpowiednio zaopatrzeni, także chronicznie chorzy nie otrzymują dobrego leczenia” – stwierdził. Na początku miesiąca organizatorka kwestii humanitarnych ONZ Valerie Amos wyjaśniła, że co najmniej do 250.000 Syryjczyków pomoc humanitarna nie mogła dotrzeć. W listopadzie powiedziała, że 9,3 mln Syryjczyków potrzebuje pilnej pomocy. W konflikcie zginęło dotąd 120.000 osób, w tym 11.000 dzieci. Według raportu ONZ co najmniej 2,2 mln osób stało się uchodźcami (Arutz 7).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Konto w Niemczech: Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
Konto Nr.: 1002 9131 41
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.