Wizja dla Izraela_30.07.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 30 lipca 2010
Stworzyłem cię, jesteś moim sługą. Izraelu nie będziesz przeze mnie zapomniane…” Izajasz(?) 21,4

OBAMA I MEDICAID Republikanie i niektórzy demokraci są oburzeni mianowaniem Donalda Berwicka na szefa programu zdrowotnego USA „Medicare” przez Obamę. Obama nie spytał o zdanie senatu, co zwykle jest wymagane. Berwick popiera grupę antyizraelskich lekarzy, a od 2000 roku angażuje się w działania antyizraelskiej organizacji „Lekarze dla praw człowieka”. Po wybuchu 2 intifady (tzw. Wojna związana z pokojem w Oslo) podarował organizacji tysiące euro. (Arutz-7)
FLAGA PLO W WASHINGTON, D.C. – Amerykańskie ministerstwo spraw zagranicznych zapowiedziało utworzenie przedstawicielstwa PLO („palestyńska” organizacja wyzwolenia) i PA (autonomia „palestyńska”), podnosząc ich rangę do Delegacji Ogólnej. W ten sposób PLO i PA uzyska pewne przywileje: prawo wywieszania flagi i immunitet dyplomatyczny. Kręgi dyplomatów w Jerozolimie twierdzą, że Obama chce w ten sposób wzmocnić Abbasa i jednocześnie zachęcić go do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Izraelem. Jednocześnie dyplomaci wyrazili rozczarowanie, że Obama w zamian nie zażądał by Arabowie zaprzestali kampanii nienawiści wobec Izraela. (Haaretz, INN) Przykłady kampanii nienawiści PA: w kwietniu 2010 jedna z ulic obok kwatery prezydenckiej w Ramallah nazwana została nazwiskiem czołowego terrorysty, który na sumieniu ma życie setek niewinnych izraelskich kobiet, dzieci i mężczyzn. Tydzień później plac w Ramallah otrzymał imię terrorysty Dalal al-Mughrabiego: w 1978 roku zabił on 38 izraelitów w masakrze na drodze nadmorskiej. Inna ulica w Ramallah nazwana została imieniem kolejnego bandyty Hamasu Yihyeh Ayyasha. Stał za wieloma zamachami m.inn. podłożenie bomby w 1994 roku pod autobus. Zginęło wtedy 20 ludzi a tuziny zostało ranne. Premier Netanjahu określił te „pomniki” jako oburzającą apoteozę terroryzmu PA. W maju 2010 szef rady centralnej Fatahu pod przewodnictwem prezydenta PA Mahmuda Abbasa wezwał by bojkot towarów produkowanych w Samarii i Judei rozszerzyć na cały Izrael. Powiedział, że całkowity bojkot izraelskich produktów jest „legalnym oporem”. Poprzednie ustalenia między PA i Izraelem opierają się na wolnych rynkach i zakazują wprost bojkotu. Premier PA Salam Fajad był obecny podczas „uroczystości” spalenia skonfiskowanych izraelskich towarów o wartości wielu tysięcy euro. Siły PA aresztowały wielu Arabów tylko dlatego, że kupili izraelskie produkty.

ROSYJSKI PREZENT DLA PA: 50 CZOŁGÓW – Rosja dostarczyła Jordanii z przeznaczeniem dla sił bezpieczeństwa PA (czytaj: terrorystom) 50 czołgów, które choć obronne szybko mogą zostać przerobione na ofensywne. Już organizuje się kursy dla przyszłych operatorów i mechaników. Izrael twierdzi, że dostawa jest jeszcze dyskutowana wewnątrz PA. Premier Netanjahu w zeszłym roku dał jasno do zrozumienia, że Izrael zgodzi się na samodzielne państwo tylko wtedy, gdy będzie ono zdemilitaryzowane. (INN)

RAZEM PRZECIW ANTYSEMITYZMOWI – Zastępca izraelskiego ministra obrony Ajalona przewodniczył posiedzeniu podczas podpisywania międzynarodowego memorandum, w którym 87 krajów zobowiązały się zwalczać antysemityzm i kłamstwo oświęcimskie. Zasady współpracy podpisane i ustalone zostały w zeszłym tygodniu w Jerozolimie w MSZ przez dwie grupy. Jedną jest ITF (grupa robocza ds.Holokaustu zajmująca się wyjaśnianiem, upamiętnieniem i badaniami) a druga ODIHR (biuro instytucji demokratycznych i praw człowieka). W tym roku Izrael po raz pierwszy przewodniczy ITF i globalnej akcji informacyjnej o Holokauście. (INN)

ZHAŃBIONE ŻYDOWSKIE GROBY – 27 nagrobków padło ofiarą wandali na cmentarzu na wschodzie Francji. Jak poinformowała policja szkody wykryte zostały w środę w Wolfisheim. We Francji często dochodzi do potłuczenia nagrobków lub malowaniu swastyk. (Ynet)

KONIEC CHRZTU W JORDANIE – Miejsce chrztów pod Qasr al-Yahud w pobliżu Jerycha należy do najbardziej „świętych” miejsc chrześcijan, ponieważ to tam właśnie przed 2000 laty ochrzczony został Jeszua. Każdego roku pielgrzymuje to 100.000 chrześcijan by się ochrzcić. Ekolodzy żądają teraz by nie chrzcić w południowej części Jordanu. Według ministerstwa zdrowia istnieje tam w wodzie wysoka koncentracja szkodliwych bakterii. (Arutz-7) „Gdyż wyleję wody na spieczoną ziemię i strumienie na suchy ląd; wyleję mojego Ducha na twoje potomstwo i moje błogosławieństwo na twoje latorośle”- Izajasz 44,3

ZAKAZ NOCNEJ SPRZEDAŻY ALKOHOLU – W poprzednim tygodniu przyjęto jednogłośnie w 2 i 3 czytaniu w Knesecie ustawę o zakazie sprzedaży alkoholu między 23 i 6 rano; dotyczy to sklepów, kiosków i stacji benzynowych. (Ynet) Módlcie się nadal o zwycięstwo w walce z alkoholizmem w Izraelu.
NOWY APARAT DO DIAGNOSTYKI OKA W SZPITALU W TZFAT – Centrum medyczne Ziv w Tzaf zakupiło nowe urządzenie, które uchodzi za najnowsze na świecie tego typu. Wytwarza ono dokładny obraz oka i umożliwia lekarzom wgląd we wnętrze oka bez inwazji i usuwania powłok. W tej nieinwazyjnej technice tomografii koherencyjnej widać dokładnie siatkówkę. Widać jej zmiany: degenerację, nabrzmienia i uszkodzenia nerwu wzrokowego. (Arutz-7)

NETANJAHU: ŻADNEGO PRZEDŁUŻANIA 10 MIESIĘCZNEGO ZAKAZU BUDOWY – Premier Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek, że Izrael nie przedłuży 10 miesięcznego zakazu budów w Samarii i Judei, który upływa we wrześniu. Nie wiadomo czy Netanjahu chciał w ten sposób wywrzeć nacisk na Arabów by przystąpili do rozmów bezpośrednich z Izraelem bez włączania w nie Amerykanów, czy nie. Sam podkreślił, że jego gabinet uchwalił moratorium by zachęcić Arabów. Powiedział, że zakaz jest ograniczony czasowo: „nic się w tym nie zmieniło i tak pozostanie”. (Jerusalem Post) Łatwo jest tym, którzy jeszcze nie byli w Izraelu izraelskie osiedla widzieć jako parę namiotów, szałasów lub autocampingów na pustyni, jak nieraz sugerują to pseudoreportaże, tak jakby chodziło o paru nawiedzonych Żydów, których przecież łatwo byłoby upchnąć gdzie indziej. Gdyby tak było łatwo byłoby zawrzeć z arabami pokój. Faktem jest jednak, jże w listopadzie 2009 roku żyło w nich 280.000 Żydów w 121 oficjalnie uznanych osiedlach na tzw,. zachodnim brzegu Jordanu. Kolejnych 190.000 żyje w osiedlach we Wschodniej Jerozolimie. Są to głównie osiedla rolnicze, ale także przedmieścia więkstych miast i wioski nadgraniczne. w przypadku Jerozolimy Wshodniej są to całe dzielnice. Trzy największe „osiedla” Modiin Illit, Maale Adumim i Betar Illit to typowe miasta, każde po 30.000 mieszkańców. W skład tych żydowskich osiedli wchodzą domy mieszkalne, szkoły, budynki administracji, centra handlowe i prosperujące sklepy. W ostatnich miesiącach USA domagała się by Izrel ignorował naturalny wzrost ilości mieszkańców i zabronił budować nowe domy, szpitale i szkoły. Miało to zadość uczynić żądaniom Arabów tzw. palestyńskich, którzy mają nadzieję i żądają, by Izrael opuścił swoje kwitnące miasta i gminy i oddał je w ręce swoich wrogów w zamian za oszukańczy pokój. Modlitwy wielu zostały wysłuchane, bo teraz izraelski rząd nie zgadza się na przedłużenie moratorium. Ta zgoda na zastopowanie budów i tyk przyniosła złe owoce. Strefa Gazy jest tego najlepszym przykładem, co mogłoby się zdarzyć gdyby Izrael wpadł w ręce islamskich tzw. „sprzymierzeńców pokojowych”: przedłużające się akcje terrorystyczne, ataki rakietowe i zniszczenia domów i zakładów, które Żydzi budowali przez dziesięciolecia.

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10.

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZEŚNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWNaracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *