Wizja dla Izraela_17.12.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 17 grudnia 2010

…nie ma nikogo, kto by mógł wyrwać z mojej ręki. Gdy ja coś czynię, któż to zmieni?“ Izajasz 43,13

TYSIĄCE IZRAELITÓW NA GORZE HERMON – W środę otworzono sezon na górze Hermon dla narciarzy i skiboardzistów po tym kiedy w zeszłym tygodniu spadło bardzo duże śniegu. To pierwszy raz od czterech lat kiedy otwarcie nastąpiło już w grudniu zamiast w styczniu. Ostatnie opady są tak wielkie jak jeszcze od wielu lat tak nie było (Haaretz).

STRAŻACY I RATOWNICY– Państwowy kontroler Micha Lindenstrauss opublikował w zeszłym tygodniu krytyczny raport. Zawiera on zeznania ponad 100 świadków, którzy opisali zarządzanie izraelskiej straży pożarnej i służb ratunkowych podczas zwalczania pożarów na górach Karmel jako „nie do zaakceptowania”. Odpowiedzialność za niedostateczne przygotowanie i gotowość straży pożarnej spoczywa całkowicie na barkach ministra spraw wewnętrznych Eli Jishaja (z Narodowej partii Religijnej Szaas). Lindenstrauss ostrzegał premiera i rząd w kwestii spodziewanego zawodu w działaniach ministerstwa spraw wewnętrznych. Pracownicy rządowi musieli dopiero budować zasady nowego współdziałania między urzędami odpowiedzialnymi za akcje ratunkowe na terenie całego kraju, które wcześniej właśnie zlikwidowano (INN).

ZEBRANIE NA CZEŚĆ ELAD RIVEN – Minister kształcenia zwołał zebranie młodzieży z Haify poświęcone pamięci Elad Riven. Elad (16) zmarła w zeszłym tygodniu i była ostatnią ofiarą potężnych pożarów, największych w historii Izraela. Elad była członkiem ochotniczej straży pożarnej i uczęszczała do szkoły w Hajfie. Jej koleżanki mówią, że kiedy Elad zobaczyła płomienie zawołała mamę i poprosiła ją o uniform i by zawiozła ją do jej remizy. Była jej jedyną córką a zmarła kiedy próbowała ratować kadetów IPS, którzy zostali zamknięci w autobusie by jechać do więzienia ewakuować osadzonych tam więźniów. (INN) Proszę módlcie się o pocieszenie dla rodziny.

RZYMSKA STATUA ZNALEZIONA W ASZKELONIE – Rzymską statuę, zakopaną w ziemi przez stulecia znaleziono odkopaną po ostatnich gwałtownych burzach. Figura kobiety z togą i w sandałach wykonana jest z białego marmuru. Została wymyta przez wodę ze skarpy składającej się z resztek rzymskich gruzów. Urzędy poinformowały, że figurę wystawią w muzeum (Jerusalem Post).

IZRAELSCY PŁYWACY W DUBAJU – Po raz pierwszy izraelska flaga załopotała w Dubaju na powitanie izraelskiej drużyny pływackiej reprezentującej Izrael na 10. Mistrzostwach Świata na krótkim basenie. Zaczęły się one w środę. Jeden z pięciu pływaków Guy Barnea pobił rekord Izraela i zakwalifikował się do półfinału i to w pierwszym dniu mistrzostw. 100 metrów stylem grzbietowym przepłynął w 51 sekund. (INN) Proszę módlcie się o pozytywne stusunki Izraela z innymi narodami.

IZRAEL WYSYŁA POMOC DLA ZALANEJ ALBANII– Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w ostatni piątek, że wysłało 307 namiotów dla części z tych rodzin, które ucierpiały w dużej powodzi w północno-zachodniej części kraju. Była to największa od 50 lat powódź w Albanii, a według szacunków mieszkańcy musieli zostać ewakuowani z ok. 2.500 domów. (INN)

POMÓŻ NAM POMAGAĆ – Wizja dla Izraela i Skład Józefa nadal pomaga finansowo, medycznie i innymi sposobami ofiarom pożaru na górach Karmel. Dlatego ponownie zwracamy się do naszych wiernych czytelników i darczyńców by pomogli nam poprzez swoją hojność. Wiele osób cierpi emocjonalnie i fizycznie, stracili czasem całkowicie rodzinę, majątek, czasem małe firmy i podstawę utrzymania i grozi im skrajne ubóstwo. Więcej informacji http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub biurze w Monachium 00 49 89-566 595 Dziękujemy bardzo.

ZAMROŻONY PROCES POKOJOWY – NOWA STRATEGIA USA – Amerykański wysłannik bliskowschodni Mitchell przybył w poniedziałek do Izraela, by nalegać na pośrednie rozmowy zmierzające do poruszenia głównych spraw w kierunku procesu pokojowego. Netanjahu powiedział, że cieszy się z tego, że USA uznały potrzebę zmierzenia się z meritum sprawy zamiast tracić czas na krótkotrwałe zamrożenie budów. Dał wyraźnie do zrozumienia na forum biznesowym tuż przed przybyciem Mitchella, że dla Izraela najważniejszymi problemami są: uznanie państwa żydowskiego, kwestie bezpieczeństwa i tak zwani „palestyńscy uciekinierzy”. PA były bardzo zezłoszczone postawą USA i nie chce w ogóle rozmawiać zanim Żydzi nie przestaną budować w Judei i Samarii oraz we Wschodniej Jerozolimie. (Ryan Jones, Israel Today) „Dusza moja zbyt długo przebywa Wśród tych, którzy nienawidzą pokoju.“ – Psalm 120,6

IRAN: 38 ZABITYCH W ZAMACHU – W środę zmarło w zamachu bombowym w portowym mieście Schabaha nad zatoką Omanu co najmniej 38 osób; tuziny innych było rannych. Wybuch nastąpił przed meczetem w grupie wiernych. Region ten zamieszkuje sunnicka większość, której przywódca jest dyskryminowany przez reżymową szyicką grupę islamu irańskiego prezydenta Achmadinedżada. Zamach miał miejsce w czasie święta Ashura (bibl. Aszera) kiedy szyiccy muzułmanie wspominają wnuków Mohameda (INN).

TROJAN CIĄGLE DZIAŁA W INSTALACJACH ATOMOWYCH – Według amerykańskich i europejskich ekspertów zabezpieczeń komputerowych, którzy zajmowali się Trojanem Stuxnet, ciągle napływają z Iranu masowe zgłoszenia w tej sprawie. Może to znaczyć, że komputery instalacji atomowych w Iranie nadal nie mogą sobie poradzić z tym szkodliwym oprogramowaniem. Badania trojanu wykazały, że jego zadaniem jako broni były dwa cele: przejęcie kontroli nad wirówkami w centrum wzbogacania uranu w Natanz a po drugie unieruchomić turbinę w reaktorze atomowym. Jeden z ekspertów mówi, że wysiłki zmierzające do ponownego uruchomienia tych urządzeń nie powiodły się. Jeden z niemieckich fachowców powiedział: „Irańczycy nie mają wystarczającej wiedzy jak dać radę Trojanowi, albo nie rozumieją jego kompleksowości”. W ten sposób przypuszczać można że nie poradzą sobie z nim nigdy. (Fox News) „Wniwecz obraca knowania chytrych, tak że ręce ich nie wykonują tego, co zamierzają.“ – Hiob 5,12.

ROSJA CHCE SZUKAĆ SODOMY I GOMORY – Rosja i Jordania podpisały porozumienie, by na dnie Morza Martwego szukać biblijnych śladów Sodomy i Gomory. Według arabskich mediów rosyjskie przedsiębiorstwo pokryje koszty i we współpracy z Jordańskimi urzędami nakręcić ma materiał dokumentacyjny, do którego chce mieć wyłączne prawa. Prace rozpoczną się z końcem grudnia (INN).

GEERT WILDERS: JORDANIA JEST PALESTYNĄ – Holenderski polityk Geert Wilders, który jest szefem holenderskiej Partii Wolności przemawiał w ostatnią niedzielę w Tel Avivie na konferencji ruchu HaTikwah. Znany ze swojego ostrego krytycyzmu wobec islamu powiedział, że zawsze będzie bronił Izraela. Wilders odpowiedzialnością za problem tzw. „palestyńskich obozów uchodźców” w Libanie, Gazie i innych miejscach obarczył polityków arabskich. Poza tym, stwierdził, palestyna znajduje się w Jordanii. Żydowskim krajem zawsze od kiedy sięga ludzka pamięć był Izrael włącznie z Samarią i Judeą. Nie było nigdy w historii świata, by jakiś autonomiczny twór państwowy w regionie nie był żydowskim. Żydzi przez tysiąclecia zawsze mieszkali w dolinie Jordanu aż do arabskich najeźdźców w 1948 roku, którzy zajęli prowincję Judeę i Samarię rękami haszemickiego królestwa Transjordanii, której nazwę skrócono w 1950r do Jordanii. Do roku 1967 kiedy Izrael odzyskał starożytne tereny żydowskie żaden islamski polityk ani zachodni politycy nie żądali niezależnego „palestyńskiego” państwa, tak zwanego „Zachodniego brzegu Jordanu”. Wilders dodał, że Izraelowi nie wolno oddać kawałka ziemi za „pokój”. Również Judea i Samaria nie może być drugim „palestyńskim” państwem obok pierwszego – Jordanii, bo walka nie toczy się o ziemię, ale jest to walka ideologiczna. (INN)

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *