Złoty Kompas


Jeśli chcesz coś wiedzieć o filmie „Złoty Kompas” … Tak, to jest przeciw Bogu, lecz…

logo


Al Menconi
24 listopada 2007

Otrzymuję dziesiątki pytań o ten nowy wysokobudżetowy film; Złoty Kompas, z Nicole Nicole Kidman i innymi głównymi gwiazdami. Tak, jest to anty Boży film jak stwierdził sam autor Philip Pullman: „W moich książkach chodzi o zabicie Boga”. Dalej wyjaśnia, dlaczego napisał książki dla dzieci. Nie wstydzi się celu, dla którego pisze dziecięce historie: „Chciałem dotrzeć do wszystkich, a najlepszym sposobem w jaki mogłem to zrobić to pisać dla dzieci”.

W jaki sposób możemy zareagować, jako chrześcijańscy rodzice? W prosty i pokorny sposób: trzymając się od tego z daleko i zachęcając innych, aby robili to samo. Dlaczego? Podczas, gdy liberałowie sugerują, że powinniśmy poddawać nasze dzieci na doświadczanie innego myślenia, współpracownik Beliefnet.com, Rod Dreher najlepiej wyraża to mówiąc:


Boję się o to, że moje dzieci stracą swoją wiarę w Boga, a szczególnie, gdy stanie się to zanim solidnie staną one w Nim, tak jest.  W pewnym momencie one zakwestionują istnienie Boga. Sam to robiłem.  To jest normalne, aby to robić. Chcę, bardziej niż czegokolwiek innego dla moich dzieci, nawet bardziej niż ich osobistego szczęścia, aby wierzyły w Boga, który jest ich zbawieniem.  Jeśli wierzysz w Boga i w to, że utrata Boga jest najgorszą rzeczą, jaka może się komuś zdarzyć to prędzej dałbyś dziecku do zabawy węża niż naraził je we wczesnym wieku na oglądanie dzieła człowieka, który otwarcie mówi, że chce zniszczyć Boga w umysłach swojej publiczności.


Głęboki artykuł na temat Złotego Kompasu


Jedyne, co mogę do tego dodać to pytanie, dlaczego więcej rodziców nie jest zatroskanych o inne popularne filmy dostępne dla ich rodzin każdego dnia? Nie jest to pierwszy popularny film czy forma rozrywki, która staje przeciwko biblijnym wartościom. W rzeczywistości, ogromna większość popularnych filmów, telewizyjnych programów, pieśni i gier wideo promuje wartości, które są przeciwne Bogu i biblijnym wartościom.

Miliardy dolarów wydawane są w okresie Bożego Narodzenia na prezenty dla dzieci. Nowe krajowe badania statystyczne przeprowadzone przez The Barna Group wśród rodziców wskazują, że pomimo tego, że choć większość chrześcijańskich rodziców nie zawsze jest zadowolona z zawartości produktów multimedialnych, kupują niektóre z nich jako prezenty dla swoich dzieci. Populacja narodzonych na nowo chrześcijan w USA prawdopodobnie wyda około 1 miliard dolarów na produkty CD, DVD, gry wideo i magazyny dla dzieci poniżej wieku 18 lat pomimo rodzicielskich obaw o moralną zawartość czy wpływ tych materiałów na rozwój ich dzieci.


Pytam: DLACZEGO? Jeśli WIESZ, że OGROMNA WIĘKSZOŚĆ medialnych produktów jest sprzeczna z twoim systemem wartości, dlaczego otwarcie i dobrowolnie przynosisz je do domu i przedstawiasz swoim dzieciom?

Doradzam regularnie rodzicom, którzy chcą wiedzieć w jaki sposób kontrolować wpływ rozrywki na ich domy. Najlepszym sposobem jest przede wszystkim nie dopuszczać negatywnej rozrywki do waszego domu! Dlaczego?


Po drugie, znajdź twórczą atmosferę i pozytywne formy rozrywki, w której może brać udział twoja rodzina. Celem działania większość współczesnego  przemysłu rozrywkowego jest zniszczenie twojej rodziny.


Dalsze dowody? Poczytaj.
раскрутка сайта seo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.