2 Dary Ducha Świętego – słowo wiedzy i słowo mądrości

John Fenn

W Colorado Springs są obiekty, które dawniej nazywano The World Prayer Center. Nauczałem tam przez pewien czas. Po jakichś wykładach podeszło do mnie małżeństwo prosząc o modlitwę z pytaniem czy mają teraz sprzedać swój biznes czy nie. W czasie modlitwy zobaczyłem jak na kalendarzu przemija rok i zatrzymuje się na pewnym miesiącu, po czym usłyszałem, jak Ojciec mówi coś takiego: „Mniej więcej za rok przyjdzie do nich ktoś, aby kupić ich biznes z wielkim zyskiem dla nich. Niech przyjmą tą ofertę, wszystko pójdzie sprawnie, a ja pokażę im następny rozdział ich życia”. Powiedziałem im po tym, co zobaczyłem i co powiedział Ojciec, i to było na tyle.

W niewiele ponad rok później otrzymałem e-mail, w którym była informacja o tym, że stało się dokładnie tak jak powiedziałem, a zyskali na tej transakcji ponad 250.000$, i byli bardzo wdzięczni. Nigdy więcej o nich nie usłyszałem. Nie ma ich na liście subskrypcyjnej, nigdy nie dali żadnych pieniędzy, nigdy więcej nie prosili o modlitwę. Ten przejaw działania Ducha miał na celu ich korzyść (a nie moją). Bóg Ojciec jest TAK dobry.

W Ewangelii Łukasza (19:29-35) Jezus mówi dwóm swoim uczniom, aby udali się na pewne miejsce, gdzie znajdą przywiązanego młodego osiołka, którego mają przyprowadzić. Dodał, że gdyby ich ktoś pytał, co robią, to mają powiedzieć, że Pan go potrzebuje. Stało się dokładnie tak, jak Jezus im powiedział.

„… Dobrze powiedziałaś: Nie mam męża. Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego teraz masz, nie jest twoim mężem; prawdę powiedziałaś. Rzekła mu niewiasta: Panie, widzę, żeś prorok” (J 4:17-19, kobieta przy studni).

Słowo mądrości i wiedzy to kolejny dary objawienia (rozeznawanie duchów jest innym).

Informacja o sprzedaży biznesu przekazana temu małżeństwu oraz Jezus mówiący uczniom o okolicznościach w jakich znajdą się, gdy pójdą po osiołka, są przykładami słowa wiedzy.

Słowa wiedzy to drobne informacje, które Ojciec daje komuś przez Ducha Świętego o przeszłości lub stanie obecnym kogoś innego. Słowo wiedzy to szczątkowa informacja o przyszłości, w szczególności o tym, co wydarzy się i jak się zachowywać wobec przyszłych zdarzeń. Jaka jest różnica między proroctwem a słowem wiedzy wyjaśnię następnym razem.

Jak pamiętamy z 1 Listu do Koryntian 12:7 manifestacje Ducha są dawane po to, aby wszyscy mogli się mieć lepiej, co znaczy, że tu nie chodzi tego, kto tych informacji udziela, nie czyni to z niego proroka, lecz zwyczajnie chodzi o to, że Ojciec chce zaspokoić potrzeby.

W 2Księdzie Królewskiej 6:8-13 król Syrii wszczął wojnę z Izraelem i w czasie kampanii rozmieszczał obozy wojska w różnych miejscach, lecz ta lokalizacja zawsze była znana Eliaszowi, który o tym, gdzie stacjonują wojska, informował króla Izraela. Król Syrii był sfrustrowany tym i sądził, że mają pośród siebie zdrajcę, lecz jeden ze sług powiedział: „Nikt, panie mój, królu, lecz to prorok Elizeusz, który jest w Izraelu, donosi królowi izraelskiemu słowa, które wypowiadasz w swojej komnacie sypialnej”.

Ponieważ dotyczy to stanu aktualnego jest to ponownie przykład słowa wiedzy danego Eliaszowi dla korzyści Izraela.

Nikt nie zostaje z tego powodu prorokiem

W życiu każdego Ojciec może przez Ducha Świętego objawić pewne rzeczy, o których On wie z przeszłości, teraźniejszości i dać mądrość co do przyszłości, co jest całkowicie normalne dla chrześcijanina. Manifestacje Ducha dane są dla naszej korzyści. Każdy, zaczynając od dziecka po najstarszych spośród nas, może być w ten sposób użyty, to jest normalne chrześcijańskie życie.
Dwie kobiety siedziały w kawiarni i jedna z nich wyraziła obawę o przyszłość jej nastolatków, ponieważ mieli wątpliwości co do tego czy wysłać ich do koledżu, szkoły handlowej czy do pracy, bądź nawet dać rok wolnego. Nagle jej przyjaciółka otrzymała objawienie, poznanie wewnątrz, w sobie, i powiedziała: „Mam takie poczucie, że w ostatniej chwili zdecydują się na koledż, jak to było planowane, a ty nie powinnaś się martwić o nich, Ojciec ma wszystko pod kontrolą i już zapewnił zaopatrzenie dla tej szkoły”. To jest słowo mądrości.

Ojciec nie zapowiada przy dźwięku trąb: „Mam zamiar dać słowo mądrości…” takie rzeczy dzieją się tak po prostu, w ciągu normalnego, codziennego, nudnego funkcjonowania. Nic wielkiego.

Usłyszałem tracie metalu o metal dochodzący z tylnej półosi naszego samochodu – nie mogło to być nic dobrego! Zapytałem o to kogoś, kto powiedział mi, że brzmi to jak mechanizm różnicowy, który umożliwia niezależne od siebie obracanie się kół, a który trzeba naoliwić. Zajechałem powoli do domu i wpełzłem pod auto. W obudowie był kwadratowy otwór i było jasne, że potrzebne jest odpowiednie narzędzie, aby odkręcić korek.

Próbowałem to zrobić przy pomocy płaskiego śrubokręta, ale nie dało rady. Powiedziałem: „Ojcze, co mam zrobić, to nasze jedyna auto”. Nagle usłyszałem jak Ojciec bardzo wyraźnie mówi przez Ducha: „Idź po klucz nasadowy”. Odpowiedziałem: „Nie, Ojcze, nie rozumiesz, to nie jest gniazdo tylko kwadratowa dziura”. „Idź po klucz nasadowy”. Byłem tak bardzo skoncentrowany na frustrującym problemie, że nawet nie zastanowiłem się nad tym, że powiedziałem Ojcu, że nie rozumie sytuacji.

Nie znalazłszy w swojej skrzynce narzędziowej odpowiedniego narzędzia, poszedłem do sąsiada obok, a tu u niego w garażu, na wierzchu na skrzynce z narzędziami leży bokiem klucz nasadowy z widoczną wyraźnie kwadratową częścią klucza. Natychmiast zdałem sobie sprawę z tego, o co Ojcu chodziło. Poszedłem do swoich narzędzi, wyjąłem klucz, który, jak się okazało, doskonale pasował do kwadratowego otworu w obudowie. To jest słowo mądrości.

Byłem zaledwie nastolatkiem, kiedy jedna ze znajomych mamy poprosiła mnie o modlitwę w sprawie powtarzających się koszmarów sennych, których nie dawało się w żaden sposób powstrzymać. Wypowiadała Słowo, wypędzała demona, prosiła aniołów, ale te demoniczne sny walki z demonami powracały.

Gdy modliłem się zobaczyłem mini wizję, bądź „wizję zamkniętą”, co oznacza, że miałem zamknięte oczy, gdy to zobaczyłem, lecz gdy je otworzyłem, wszystko było normalnie. Kiedy je ponownie zamknąłem, wizja znów zaczęła się rozwijać. Zobaczyłem tą około 40letnią kobietą, jako 7 letnią dziewczynkę w kabinie toaletowej, coś jakby w sklepie, łazience, która nie była w stanie dosięgnąć do zasuwki, aby otworzyć drzwi i wydostać się. Niemniej, nie było to coś dosłownego, lecz raczej ilustracja uczucia uwięzienia, które przeżywała. Nagle wiedziałem, że była molestowana seksualnie w tym wieku i demony oraz zranienia z tamtego czasu ciągle wpływały na nią i jej małżeństwo. Ojciec objawił to, aby wskazać skąd się ta sytuacja wzięła, aby została uzdrowiona i dotknięta przez Ducha Świętego pokojem.

Mając około 17 lat i stojąc przed tą zamężną przyjaciółką mamy czułem się niekomfortowo, lecz w Duchu był taki pokój, że podzieliłem się „lekko”, po prostu mówiąc, że coś się stało, gdy miała 7 lat, co wpływa na nią do dziś. Ze względu na dyskrecję nie musiałem wchodzić w szczegóły, a ona natychmiast wiedziała, o co chodzi i łzy zaczęły jej płynąć po twarzy. Włożyłem na nią ręce ku uzdrowieniu i nowemu napełnieniu Duchem – otrzymała ogromny pokój. Później powiedziała mojej mamie, że sny się skończyły, została bardzo pobłogosławiona a jej życie zmieniło się. To było słowo wiedzy. To, czy dzieje się to przez wizje czy słowa nie ma znaczenia, Ojciec chce się dzielić przez Swego Ducha tymi okruchami informacji, które mogą mieć dobry wpływ na kogoś, i On to będzie robił.

Słowo mądrości, słowo wiedzy, rozeznawanie duchów często są mylone z proroctwem, lecz nie czynią one z nikogo proroka, są po prostu chrześcijanami. Następnym razem o proroctwie, osobistym proroctwie …

a do tej pory

 

3 Dary Ducha Świętego – proroctwo

mnóstwo błogosławieństw

John Fenn

email me cwowi@aol.com

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.