ANS – Mesjańscy Żydzi prześladowani w Izraelu


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Czwartek 6 września 2007

Mesjańscy Żydzi pod obstrzałem w Izraelu

Dan Wooding założyciel  ASSIST Ministries


NIektórzy ultra
ortodoksyjni Żydzi protestujący w Arad

Gur

ARAD, ISRAEL (ANS) – „Państwo izraelskie obiecuje religijną wolność wszystkich wiar.
Niemniej, w niektórych miastach Izraela, Żydzi, którzy wierzą, że Jezus jest Żydowskim Mesjaszem napotykają na prześladowania. Jednym z tych miejsc jest miasto zwane Arad”.

W taki sposób Christ Mitchell, który pracuje dla CBN News Jerusalem Bureau, zaczął swoje sprawozdanie z tego, co się dzieje w Arad w Izraelu. Dalej przekazuje: „Arad znajduje się w środku Pustyni Negew około dwóch godzin drogi na południe od Jerozolimy. Dla większości z prawie 25.000 mieszkańców, jest to ciche miejsce, lecz dla innych, jest sceną głośnych protestów i niemal codziennego nękania. Ultra ortodoksyjna sekta zwana Gur napastuje wielu Mesjańskich Żydów w mieście”. Mitchell cytuje pastora z Arad, Jakima Figueros, który mówi: „Spotykamy się budynku zborowym.
Droga dojścia tam jest wąska, chodzi o bramę. Dwóch ich ludzi stoi po obu stronach czytając przekleństwa przeciwko każdemu, kto tam idzie: 'Niech jego dzieci będą sierotami. Niech ich żony będą wdowami,…’ itd.. Wiesz, nie jest miło zwykłym ludziom wchodzić tam i przechodzić przez to”. „Mitchell kontynuuje komentarz: Centrum miasta jest następnym punktem nękania, gdzie zbiera się wielu emerytowanych żydowskich imigrantów. Większość mężczyzn to emerytowani obywatele miast z byłego Związku Sowieckiego. Niektórzy przetrwali holokaust. Przychodzą tutaj, aby zagrać w swoją ulubioną grę w klubie szachowym zwanym „The King’s Men” (Mężowie Króla). Eddie i Laura Beckford założyli klub szachowy, jako sposób na usłużenie tym mężczyznom. „Mamy tutaj książki i Biblie we wszystkich językach. – mówi Eddie. Zawsze mamy w zapasie rosyjskie Biblie – Stary i Nowy Testament.
Mają pragnienie poznawania i czytania, ponieważ, jak sądzę, książki były zakazane za żelazną kurtyną”. Laura dodaje: „Staramy się również zaspokoić ich fizyczne potrzeby. Jeśli jest mężczyzna, który potrzebuje aparatu słuchowego, to zajmujemy się tym. Staramy się zdobyć fundusze na ten aparat i inny sprzęt, cokolwiek jest potrzebne”. Mitchell dodaje: „Zapewniają miejsce do gry w szachy i warcaby, które oni bardzo kochają. W klubie odbywają się turnieje szachowe, dostarczane są również używane ubrania dla Beduinów i każdego potrzebującego z tej społeczności. Lecz klub był dewastowany i podpalany. Wielu podejrzewa, że jest to robota ultra ortodoksyjnej sekty. Wielu Mesjańskich Żydów znalazło swoje nazwiska i twarze na ulotkach rozpowszechnianych w Arad. Rebecca Fry jest jedną z tych osób – dodaje.

Ironiczne jest to, że sama dojrzewała w ultra ortodoksyjnym domu Gur. Teraz wierzy w Jezusa: „Dokładnie wiem, skąd oni pochodzą, ponieważ, gdy byłam dzieckiem, byłam uczona tego samego o chrześcijanach. Chrześcijanie to szaleni, źli ludzie, którzy porywają dzieci i chrzczą je, zabierają do klasztorów lub nawracają i zamykają ich tam. Wiem więc, dokładnie skąd oni się biorą.
Oni uczą cię cały czas tak, abyś dorastał w nienawiści do chrześcijan”. Mitchel powiedział, że burmistrz Arad ma nadzieję, że te dwie grupy znajdą sposób na życie razem. „Staram się, aby obie społeczności wyobraziły sobie w jaki sposób mogą razem pracować, ponieważ tak wierzę. Przybyłem na pustynię po spokój, a nie walkę. Ostatecznie wydaje mi się, że znajdą wspólny język. W międzyczasie sytuacja nie wygląda dobrze”. W międzyczasie, Mesjańscy Żydzi z Arad ufają i proszą o modlitwę.

„Pomaga mi modlitwa o nich. – powiedziała Laura Mitchell’owi. – Przykro mi za nich, więc pomaga mi to, że wiem jak modlić się o nich i skąd oni są, lecz jest to trudne, gdy stoisz tutaj naprzeciw kogoś, kto wrzeszczy, przeklina i krzyczy. Ciężko jest dostrzec jakąś perspektywę. Lecz pomoże również to, gdy wy będziecie się o nich modlić. Módlcie się o przebudzenie, módlcie się o Jego królestwo, aby Jego Imię było uwielbione tutaj w Arad, a nie o to, aby prześladowania ustały. – mówi. – Módlcie się o ludzi, aby mieli odwagę i siłę, aby zdecydowanie stawali w wierze”. Sprawozdanie wideo Chris Mitchell można zobaczyć na


www.cbn.com/CBNnews/210220.aspx


Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni.

Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie.
Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books.
Książkę można zamówić na: www.fromtabloidtotruth.com.

danjuma1@aol.com.

как продвигать свой сайт самостоятельно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.