Codzienne rozważania_08.05.11

Chip Brogden

Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa; albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny” (2Kor. 12:10 in.).

Tutaj nie jest napisane, że Paweł starał się być słabym w jakimś celu. Nie musimy starać się o to starać, aby chorować, mieć problemy, pokuszenia czy doświadczać prób. I tak już to wszystko mamy. Kluczem jest tutaj sposób w jaki na nie reagujemy. Możemy z nimi walczyć lub uchwycić się ich. Paweł wyraźnie pokazuje, że nie zawsze jest Bożą wolą wyratować nas Z ognia. Często zostajemy powołani do tego, aby przejść PRZEZ ogień, bez żadnej gwarancji poza tym, że Jego Łaska wystarcza. W ogniu uczymy się tego, że „Łaska” jest Człowiekiem, podobnie Zwycięstwo jest Człowiekiem. Zostać uwolnionym od słabości to jedna rzecz, a spotkać Boga w swoich słabościach to coś zupełnie innego.

— – – – – – – – –

Share your comments:
http://InfiniteSupply.Org/may8

©2011 InfiniteSupply.Org Można rozpowszechniać w celach niezarobkowych pod warunkiem umieszczenia tej informacji. Podziel się tym z przyjaciółmi!

как оптимизировать сайт для поисковиков

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.