BC_10.11.08 Tajemnica duchowej mocy

logo

10 listopada 2008

Dzisiejsze rozważania zaczerpnięto z:
TAJEMNICA DUCHOWEJ MOCY
Chip Brogden

http://www.theschoolofchrist.org/articles/power.html

Bóg pysznym się przeciwstawia, a pokornym łaskę daje (Jk. 4:6b).

Dla wielu chrześcijan będzie szokiem i niespodzianką zobaczyć pewnego dnia, że to nie diabeł, lecz Bóg im się sprzeciwia. Sam Pan przeciwstawia się nam, zamyka drzwi, sprawia brak owoców i grabi wszelkie nasze plany. Jakże więc? Ponieważ „Bóg przeciwstawia się pysznym”. Ten Boży opór jest nie do pokonania. Straszną jest rzeczą walczyć z Panem.
Większość naszego życia spędzamy na zmaganie się z Bogiem, zamiast na współpracy z Nim i w końcu nie mam nic do pokazania za to. Tak wiele czasu i wysiłku jest marnowane,
ponieważ podążamy swoją własną, uporczywą drogą. Przypisujemy wszystkie trudności diabłu czy innym ludziom, naszym okolicznościom, bądź środowisku, a nie rozpoznajemy tego, że to Sam Pan przeciwstawia się nam.

Bóg przeciwstawia się pysznym. Jest to aktywne przeciwstawianie, które blokuje naszą drogę jak wielki głaz skalny czy potężna otchłań. Wszyscy, którzy chodzą w pysze są w jednej lidze z samym diabłem i otrzymają ten sam sąd (p. 1Tym. 3:6). Bracia i siostry, to jest poważna sprawa. Jeśli utrzymujemy choćby najmniejsze ziarno pychy to znajdziemy się po niewłaściwej stronie Pana, lecz jeśli jesteśmy pokorni przed Bogiem i człowiekiem, to nie możemy zostać pokonani.


Subscribe to these daily messages:

http://www.TheSchoolOfChrist.Org/join.html

eBooks, MP3 Teachings and Bible studies:

http://www.TheSchoolOfChrist.Org/students
(New users click „Register”)

Order Infinite Supply in print:

http://www.TheSchoolOfChrist.Org/books/infinite.html

сайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.