Bliźniaczy wrogowie Zachodu: islam i pogaństwo

Kilka dni temu w komentarzu do komentarza do artykułu „Tak, wolna Palestyna – od Hamasu” napisałem: „…Pomału czeka to tzw. „cywilizowany zachodni świat”, bo w mniejszym lub większym stopniu dzieje się na naszych oczach, choć nie ma tego w głównym ścieku informacyjnym”.
… 🙁 i oto jest.

Co było, będzie; to, co zostało zrobione wcześniej, zostanie zrobione ponownie. Nie ma nic nowego pod słońcem„, Tak napisał autor Księgi Kaznodziei — a rzadko kiedy wypowiadano bardziej prawdziwe słowa.

Wrogość muzułmanów wobec cywilizacji chrześcijańskiej jest jednym z oczywistych przykładów tej prawdy: była ona częścią niezachwianego kontinuum , które sięga początków islamu w VII wieku.
Są jednak inni współcześni wrogowie zachodniej cywilizacji i niektórzy z nich również wpisują się w doskonałe kontinuum, które sięga ponad tysiąclecia, chociaż ich korzenie nie są tak łatwe do dostrzeżenia.

Weźmy tak zwaną „ lewicę ”, która z każdym dniem obnaża swoją antychrześcijańską niechęć. Chociaż tylko nieliczni przedstawiciele tego spektrum politycznego otwarcie identyfikują się jako sataniści, coraz więcej z nich bardziej niż kiedykolwiek wcześniej demonstruje pogańskie impulsy, które ich ożywiają.

Spalenie Zachodu
Na przykład w artykule z maja 2022 r. zatytułowanym „To dotyczy atakowania chrześcijaństwa” Tucker Carlson słusznie zauważył :

Podważanie chrześcijaństwa jest głównym projektem lewicy – ​​ponieważ staje im na drodze. Kiedy zeszłego lata w całej Kanadzie spłonęły dziesiątki kościołów , premier kraju Justin Trudeau odmówił potępienia zamachów zapalających; nazwał je „zrozumiałymi”. Następnie szefowa kanadyjskiej ACLU skutecznie poparła zamachy zapalające. „Spalić to wszystko!” Ona napisała. A teraz widzimy, jak to się dzieje tutaj, tak jak wiedzieliśmy, że tak się stanie.

Tak naprawdę nie ma dnia w Europie, Ameryce Północnej czy Australii, aby kilka kościołów nie zostało zaatakowanych lub nie stanęło w płomieniach. ( Aktualne przykłady znajdziesz tutaj .) I choć w przeszłości muzułmanie przyznawali się do lwiej części ataków na kościoły i nadal to robią w krajach zachodnich o dużej populacji muzułmańskiej, takich jak Francja, Włochy i Niemcy, „lewica” — zwolennicy aborcji, feministki, Antifa i wszelkiego rodzaju ludzie alfabetu — coraz częściej dają się im we znaki.

Krajowy ekstremizm
Według raportu Family Research Council z lutego 2024 r., który „śledzi akty wrogości wobec kościołów w Stanach Zjednoczonych”:

W okresie od stycznia 2018 r. do listopada 2023 r. miało miejsce co najmniej 915 aktów wrogości. Do rodzajów tych czynów należą wandalizmy, podpalenia, incydenty związane z bronią, groźby podłożenia bomby i inne. W 2023 r. Family Research Council zidentyfikowała 436 incydentów — ponad dwukrotnie więcej niż w 2022 r. i ponad ośmiokrotnie więcej niż w 2018 r. Ustalenia te sugerują, że wrogość wobec kościołów w USA nie tylko rośnie, ale także przyspiesza.

Przykładowo Cameron David Storer, mężczyzna podający się za kobietę, w odpowiedzi na „ głosy w jej głowie ” spalił 117-letni budynek kościoła. A dzień po przyjęciu przez Izbę Reprezentantów stanu Kentucky ustawy chroniącej dzieci przed okaleczeniem seksualnym – czyli „zmianą płci” – wandale pomalowali sprayem napis „ TRANS PWR ” na kościele katolickim św. Józefa w Louisville.

Po wskazaniu, że „wrogość wobec kościołów w Stanach Zjednoczonych jest powszechna i rośnie”, Arielle Del Turco z FRC dodała, że ​​wskazują na:

większą bitwę duchową i rosnącą atmosferę wrogości wobec chrześcijaństwa. Motywacje niektórych z tych aktów wandalizmu, podpaleń, incydentów związanych z bronią, groźby podłożenia bomby lub innych czynów wydają się polityczne, podczas gdy wiele innych wydaje się całkowicie niewytłumaczalnych. Jednak wszystkie te incydenty stanowią głęboko niepokojący trend…


Tak czy inaczej; nic z tego nie jest nowe i w rzeczywistości przypomina raczej to, czego doświadczyła Europa podczas tak zwanych „Ciemnych Wieków”. Jeśli tamta epoka była mroczna, to w mniejszym stopniu z powodu pogrążonych w mroku chrześcijan, a bardziej z powodu ciągłych i nieustannych ataków bezpośrednich przodków dzisiejszych wandali – muzułmanów z Bliskiego Wschodu i europejskich pogan – którzy wykazali tę samą antychrześcijańską, antykościelną zjadliwość w którym ich potomkowie nadal się bawią.

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem
Tak jak dzisiejsi lewicowcy i muzułmanie mają ze sobą niewiele wspólnego poza nienawiścią do chrześcijaństwa i atakami na nie, tak też było w przeszłości: jakimkolwiek chrześcijański naród najechał lub podbił islam (co obejmowało ponad trzy czwarte pierwotnego terytorium chrześcijaństwa), niezliczone kościoły stawały w płomieniach (30 000 to liczba, jaką zaliczył zaledwie jeden egipski kalif z XI wieku, Hakim bi-amr Allah). Podobnie, po profanacji i spaleniu klasztorów i kościołów, pogańscy Wikingowie ze Skandynawii sprowadzali niezliczonych chrześcijańskich niewolników z Wielkiej Brytanii, królestwa Franków i innych miejsc, aby sprzedać je na arabskim targu niewolników, gdzie białe mięso osiągało najwyższe ceny.

Rzeczywiście „nie da się odłączyć islamu od handlu niewolnikami Wikingów” – argumentuje MA Khan, były muzułmanin z Indii, „ponieważ dostawy miały całkowicie zaspokoić nieustanny popyt świata islamskiego na cenionych białych niewolników” oraz „białe niewolnice seksualne”. Emmet Scott posuwa się nawet do argumentacji, że „to zapotrzebowanie kalifatu na europejskich niewolników w pierwszej kolejności wywołało fenomen Wikingów”.

Dziś potomkowie pogańskiej przeszłości Europy, znani jako „lewica”, zapraszają miliony muzułmanów do Europy, powodując wszelkie formy przestępczości – od „uwodzenia” i gwałtów po wymazanie chrześcijaństwa z kultury na całym kontynencie, w tym poprzez niszczenie kościołów i katedr – która gwałtownie rośnie.

Jedyna różnica polega na tym, że muzułmanów można rozpoznać po tym, kim i czym są, podczas gdy „lewica”, posługując się językiem „sprawiedliwości społecznej”, nadal wprowadza większość naiwnego Zachodu w błąd co do jego prawdziwej, pogańskiej natury.

Czas pokaże, czy to, co wczoraj ocaliło Zachód przed atakami muzułmanów i pogan – czyli silni, bezkompromisowi mężami przekonania – pozostaje w wystarczającej sile, aby ocalić dzisiejszy Zachód przed tymi samymi odwiecznymi wrogami.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *