Bóg troszczy się o ciebie.

Bóg troszczy się o ciebie

Joseph Prince Newsletters – Prophetic Insight

Czy wiesz dlaczego jest dziś wielu wierzących, którzy nie zrzucają swoich trosk na Pana? Jest tak, ponieważ nie mają oni objawienia tego, że On troszczy się o nich. Spójrz na to, co mówi Jego Słowo: „[Zrzućcie] wszelką troskę na Niego, bo On ma o was staranie” (1Ptr. 5:7). Dopóki nie będziesz miał całkowitego przekonania, że Jezus troszczy się o ciebie, nie będziesz zrzucał swoich trosk na Niego. Zastanów się: Czy wezwałbyś w razie potrzeby na pomoc jakiegoś krewnego czy przyjaciela, gdybyś nie był przekonany, że ta osoba odpowie na twoje wezwanie? Jezus troszczy się o ciebie! Gdy wzywasz Go, wiedz, że masz pełną Jego uwagę i masz wsparcie wszelkich niebiańskich zasobów.

Może myślisz sobie teraz: „Tak, jestem pewien tego, że Jezus ma więcej ważnych spraw do zrobienia niż zajmować się moimi problemami”. Zaczekaj! Mówiąc w ten sposób, po prostu pokazujesz, że tak naprawdę nie wierzysz w to, że Jezus troszczy się o ciebie. Zobaczmy teraz, co mówi Biblia: „Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się; jesteście więcej warci niż wiele wróbli” (Mat. 10:30/31).

Kocham moją słodką córeczkę i troszczę się o nią, lecz jeszcze nigdy, jakkolwiek adoruję ją i opiekuję nią, nie policzyłem włosów na jej głowie! Ona nawet nie wie jak wielkim jest błogosławieństwem dla mnie. Uwielbiam całować ją, wąchać jej włosy i przytulać do siebie, a jednak przy całej miłości do niej, nigdy nie poświęciłem czasu, aby policzyć jej włosy.   Czy jednak wiesz o tym, że nasz niebiański Ojciec liczy włosy na twojej głowie? Tak bardzo troszczy się o ciebie! Ani jeden z nich nie spadnie na ziemię, bez Jego wiedzy.

Naprawdę mam nadzieję, że zaczynasz pojmować serce Jezusa i przestałeś już ograniczać Jego miłość. Jego miłość do ciebie obejmuje wszystko. Jeśli ma na tyle troski, aby zajmować się pojedynczymi włosami to czy jest jeszcze cokolwiek mniejszego czy mniej ważnego o czym nie mógłbyś z Nim rozmawiać?  Boża miłość jest nieskończenie szczegółowa, Jezus powiedział, że nawet jeden wróbel nie spada na ziemię, bez Bożej woli. Czyż nie jesteś więcej warto niż wróbel?  Czy Bóg jest Bogiem, który poruszył wahadło zegara po czym zostawił go, żeby chodził, aż do czasu powrotu Jezusa? Czy Pan jest zaangażowany wyłącznie w ważne i wielkie sprawy tego świata? Czy Jego interesują tylko wyjątkowe wydarzenia z naszego życia, takie jak zbawienei, czy też jest żywotnie przejęty w codzienne szczegóły?

Jak myślisz? Biblia mówi, że On wzywa swoje owce po imieniu (p. Jn 10:3). Przyjacielu, Jego miłość do ciebie to sprawa osobista, specyficzna i głęboka!  Wiedząc to możesz zacząć zauważać Pana w każdej sytuacji i trosce swojego życia. Gdy uczysz się wprowadzać Go na scenę, On sprawia, że wszystko staje się piękne. Jestem przekonany, że twoje życie nie jest doskonałe. Rany z wczoraj ciągle mogą pulsować w pamięci, być może byłeś seksualnie wykorzystany jako dziecko, czy zraniony emocjonalnie przez kogoś, komu zaufałeś.

Gdy teraz spoglądasz wstecz, możesz nadal równocześnie odczuwać gniew, frustrację i rozczarowanie, a ta rana może ciągle kłóć w serce. Niemniej, chcę rzucić ci wyzwanie, abyś w samym środku tego bólu, zaczął wprowadzać Jezusa. Obserwuj Pana, jak trzyma cię i łagodnie leczy rany, Jezus jest tutaj odnawiając cię, wkładając do serca odwagę i zabierając poczucie wstydu i winy.

Umiłowani, Pan chce, abyś wiedział, że twoja przeszłość nie decyduje o przyszłości, którą On ma dla ciebie. Jak tylko zaangażujesz Pana i umieścisz go w swoich gorzkich wodach, On zamieni twoje zgorzknienie w słodycz.  To właśnie zrobił Pan dla dzieci Izraela. Gdy doszli do miejsca zwanego Mara, woda nie nadawała się do pica, ponieważ była gorzka. Mojżesz wołał do Pana i Pan pokazał mu drzewo, które Mojżesz wrzucił do wody. Gdy to zrobił, Biblia mówi, że „wody stały się słodkie” (Wyj. 15:25).

Dlaczego zanieczyszczona, nie nadająca się do picia woda stała się świeża i słodka? Odpowiedź leży w drzewie, które zostało wrzucone do niej. To drzewo jest obrazem krzyża, na którym zawisł nasz Pan Jezus, niosąc każde złamane serce i każdy żądło zdrady. Gdy przyniesiesz te sytuacje do Jezusa, On może sprawić, aby zgorzknienie stało się słodyczą! Zrzuć swoje troska na Niego i niech cię Jego obecność odnawia dziś!

Autor: Joseph Prince jest pastorem seniorem New Creation Church (newcreation.org.sg), żywego, dynamicznego i szybko rosnącego kościoła w Singapurze liczącego 19.000 członków. Poza tym prowadzi Joseph Prince Ministries, Inc. (josephprince.org), międzynarodową, niedochodową organizację, której celem jest budowanie, zachęcanie i inspirowanie ludzi ewangelią Jezusa Chrystusa przez audycje telewizyjne, oraz inne nowe środki medialne. Prince jest autorem kilku książek, z których ostatnio została wydana „Unmerited Favor” (Charisma House), skąd został zaadaptowany powyższy tekst. Więcej informacji na http://www.destined2reign.com.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 5]

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.